Sun, 11:30 AM - Race 7 - W U19, M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GGRCOrlando Putnam-BagleyM U1701:41.4(1)03:27.0(1)05:13.3(1)07:00.7(1)
Gentle Giant Rowing Club 01:41.401:45.601:46.301:47.435.3 spm
2.ACRARobert GrinM U1701:44.8(3)03:31.2(2)05:17.5(2)07:02.6(2)+1.9
Advanced Community Rowing Association INC. 01:44.701:46.301:46.301:45.327.0 spm
3.Unaff.Mateo ReyesM U1701:44.4(2)03:33.1(3)05:23.6(3)07:11.5(3)+10.8
Unaffiliated (USA) 01:44.401:48.701:50.501:47.828.0 spm
4.CBCScarlet PerryW U1901:47.4(4)03:37.7(4)05:27.8(4)07:16.9(4)+16.2
Cambridge Boat Club 01:47.401:50.301:50.101:49.131.7 spm
5.CBCImogen CabotW U1901:50.1(6)03:42.6(5)05:35.2(5)07:24.2(5)+23.5
Cambridge Boat Club 01:50.101:52.501:52.601:49.130.0 spm
6.RCRCAnna WhiteW U1901:51.8(8)03:43.9(6)05:36.1(6)07:24.9(6)+24.2
Rocket City Rowing Crew, Inc. 01:51.801:52.101:52.201:48.928.5 spm
7.CBCEvelyn WellsW U1901:52.2(9)03:48.0(8)05:44.1(7)07:36.4(7)+35.7
Cambridge Boat Club 01:52.201:55.801:56.101:52.331.0 spm
8.KSCEli LoweM U1701:56.1(15)03:51.9(12)05:47.8(10)07:38.7(8)+38.0
King School 01:56.101:55.801:55.901:50.925.7 spm
9.KSCSawyer PhillipsM U1701:55.8(12)03:51.3(11)05:46.8(9)07:40.4(9)+39.7
King School 01:55.801:55.501:55.501:53.628.0 spm
10.LBJCCharlotte BurnhamW U1901:57.5(21)03:54.2(13)05:49.3(11)07:40.5(10)+39.8
Long Beach Junior Crew 01:57.501:56.701:55.101:51.229.7 spm
11.YQCREmma WistubaW U1901:50.3(7)03:44.2(7)05:44.4(8)07:43.7(11)+43.0
Y Quad Cities Rowing 01:50.301:53.902:00.201:59.330.0 spm
12.WRCMargaret DaiberW U1901:53.6(11)03:50.0(9)05:51.8(12)07:45.4(12)+44.7
Westerville Rowing Club 01:53.601:56.402:01.801:53.729.0 spm
13.CBCMary Kate TurkW U1901:56.2(17)03:54.6(15)05:53.8(14)07:47.5(13)+46.8
Cambridge Boat Club 01:56.201:58.401:59.201:53.829.5 spm
14.RGCCMargaret DavisW U1901:56.1(15)03:54.4(14)05:53.0(13)07:49.0(14)+48.3
Radnor Girls Crew Club 01:56.101:58.301:58.601:56.033.5 spm
15.CBCSiroun JohnsonW U1901:56.0(14)03:55.0(16)05:53.9(15)07:50.6(15)+49.9
Cambridge Boat Club 01:56.001:59.001:58.901:56.729.2 spm
16.ONRAWilliam GokeyM U1701:57.3(20)03:56.5(19)05:55.6(16)07:51.3(16)+50.6
Oak Neck Rowing Academy 01:57.301:59.101:59.101:55.830.0 spm
17.NRRAElizabeth ButlerW U19------07:53.6(17)+52.9
Norwalk River Rowing Association 00:00.0
18.C.I.RKate HoestereyW U1901:57.2(19)03:56.7(20)05:56.0(17)07:56.5(18)+55.8
City Island Rowing 01:57.201:59.401:59.302:00.629.5 spm
19.MRCClaudia MiljkovicW U1901:58.0(22)03:55.2(17)05:57.9(18)08:02.6(19)+1:01.9
Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club 01:58.001:57.202:02.702:04.727.5 spm
20.Unaff.Lindley DayW U1901:57.0(18)03:59.2(21)06:02.4(21)08:03.7(20)+1:03.0
Unaffiliated (USA) 01:57.002:02.202:03.202:01.329.7 spm
21.FCRCAnsley GibsonW U1901:59.2(23)04:00.1(22)06:06.0(22)08:10.8(21)+1:10.1
First Coast Rowing Club 01:59.202:00.902:05.902:04.830.2 spm
22.OBCRKyle ChenM U1701:48.6(5)03:51.2(10)06:00.1(19)08:10.9(22)+1:10.2
Oyster Bay Community Rowing 01:48.602:02.602:08.902:10.828.3 spm
23.GRALily WatermanW U19------08:12.0(23)+1:11.3
Gordon Rowing Association 00:00.0
24.BRPHJack GallagherM U1702:00.0(25)04:05.1(24)06:10.9(24)08:15.3(24)+1:14.6
Brophy College Preparatory Crew 02:00.002:05.102:05.802:04.429.5 spm
25.NRRMaya McFaddenW U1901:55.8(12)03:55.8(18)06:01.8(20)08:15.7(25)+1:15.0
Navesink River Rowing 01:55.802:00.002:06.002:13.930.2 spm
26.Unaff.Aydin TiryakiM U1701:59.4(24)04:05.7(25)06:11.4(25)08:15.9(26)+1:15.2
Unaffiliated (USA) 01:59.402:06.302:05.702:04.428.7 spm
27.KSCForrest FischerM U1702:00.6(26)04:01.9(23)06:10.4(23)08:18.1(27)+1:17.4
King School 02:00.602:01.302:08.502:07.725.5 spm
28.IRCSamantha HouchensW U19------08:18.8(28)+1:18.1
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
29.IRCGeorgia BottW U1902:07.5(33)04:12.7(30)06:20.0(29)08:24.4(29)+1:23.7
Indianapolis Rowing Center 02:07.502:05.202:07.302:04.429.0 spm
29.HRRAKara EckertW U1902:02.3(29)04:06.4(26)06:15.1(26)08:24.4(29)+1:23.7
Hudson River Rowing Association, Inc. 02:02.302:03.902:08.602:09.527.0 spm
31.STUDevon LambertW U1902:04.1(31)04:15.0(32)06:24.1(32)08:26.0(31)+1:25.3
St. Ursula Academy Crew 02:04.102:10.902:09.102:01.829.2 spm
32.YQCRSarah BrewerW U1902:02.8(30)04:08.4(27)06:17.7(27)08:26.9(32)+1:26.2
Y Quad Cities Rowing 02:02.702:05.602:09.102:09.433.7 spm
33.OBCRGabrielle UnsonW U1902:07.0(32)04:14.3(31)06:21.8(31)08:27.7(33)+1:27.0
Oyster Bay Community Rowing 02:07.002:07.302:07.502:05.926.2 spm
34.CCCMary McCarthyW U1902:01.1(27)04:10.3(29)06:20.8(30)08:31.0(34)+1:30.3
Central Crew Club 02:01.102:09.102:10.502:10.131.8 spm
35.RowLAIsabella De NesW U1902:01.1(27)04:08.7(28)06:19.7(28)08:31.4(35)+1:30.7
RowLA 02:01.102:07.602:11.002:11.830.0 spm
36.IRCAudrey PlappW U19------08:42.0(36)+1:41.3
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
37.IRCAvrie PlunkittW U19------08:55.3(37)+1:54.6
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
38.IRCOlivia BrownW U19------09:02.1(38)+2:01.4
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
ONRAJulia DiMeoW U1901:52.4(10)------
Oak Neck Rowing Academy 01:52.436.0 spm
CRSDChloe EwartW U19   did not start
Community Rowing of San Diego 
GASary BakerW U19   did not start
Greenwich Academy 
CRSDValeria CardenasW U19   did not start
Community Rowing of San Diego 
CRSDHunter WittmanM U17   did not start
Community Rowing of San Diego 
LSCRahul SharmaM U17   did not start
Lakeside School