Sun, 1:15 PM - Race 12 - [006] M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BRCArtem Zakharov01:31.0(1)03:03.4(1)04:35.2(1)06:06.2(1)
Burevisnyk Rowing Club 01:31.001:32.401:31.801:31.034.7 spm
2.SAUGSamuel Kleiner01:33.9(3)03:07.4(2)04:41.2(2)06:16.0(2)+9.8
Saugatuck Rowing Club, LLC 01:33.901:33.501:33.801:34.835.5 spm
3.CYRHenry LePage01:36.4(10)03:13.8(5)04:50.8(3)06:24.2(3)+18.0
Charlotte Youth Rowing 01:36.401:37.401:37.001:33.431.2 spm
4.BOSLASamuel Sullivan01:36.3(8)03:14.5(7)04:51.9(5)06:25.9(4)+19.7
Boston Latin School Crew 01:36.301:38.101:37.301:34.228.2 spm
5.YQCRTristan Wakefield01:36.3(8)03:13.3(4)04:53.6(7)06:29.6(5)+23.4
Y Quad Cities Rowing 01:36.301:37.001:40.301:35.934.7 spm
6.TRCCole Nordby01:35.2(4)03:12.3(3)04:51.4(4)06:33.2(6)+27.0
Triangle Rowing Club 01:35.201:37.101:39.101:41.829.0 spm
7.PEAWeiyi Huang01:35.8(7)03:13.8(5)04:52.8(6)06:33.9(7)+27.7
Phillips Exeter Academy 01:35.801:38.001:39.001:41.131.3 spm
8.BC HighHenry Quackenbush01:39.2(13)03:18.2(11)04:56.1(8)06:35.0(8)+28.8
Boston College High School 01:39.201:39.001:37.901:38.931.5 spm
9.UNVLSam Duncan01:40.8(18)03:20.8(15)05:00.2(11)06:35.1(9)+28.9
Unionville High School 01:40.801:40.001:39.401:34.933.7 spm
10.IonaPAidan Ionescu01:35.6(6)03:17.0(10)04:57.8(9)06:37.6(10)+31.4
Iona Preparatory School 01:35.601:41.401:40.801:39.831.7 spm
11.SBPSAlvaro Paulin01:40.5(16)03:20.6(14)05:00.8(13)06:38.5(11)+32.3
St. Benedict's Preparatory School 01:40.501:40.101:40.201:37.629.8 spm
12.MRCCort McNichol01:38.4(11)03:18.6(12)05:00.7(12)06:39.2(12)+33.0
Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club 01:38.301:40.201:42.101:38.628.7 spm
13.BCHAKieran Dunn01:39.3(14)03:18.8(13)04:58.5(10)06:39.5(13)+33.3
1863 Boat Club 01:39.301:39.501:39.701:40.932.5 spm
13.ONRAPeter Racanello------06:39.5(13)+33.3
Oak Neck Rowing Academy 00:00.0
15.STONHSOwen Phelan01:40.6(17)03:21.2(16)05:02.9(15)06:41.2(15)+35.0
Stonington High School Crew Team 01:40.601:40.601:41.701:38.233.2 spm
16.PRCGavin Anderson01:40.0(15)03:21.4(17)05:03.6(16)06:42.8(16)+36.6
Pegasus Rowing Club 01:40.001:41.401:42.201:39.229.5 spm
17.Unaff.Ryan Warmbier01:31.9(2)03:16.4(9)05:01.8(14)06:46.8(17)+40.6
Unaffiliated (USA) 01:31.901:44.501:45.401:44.934.5 spm
18.FHSCNicholas Duncan01:35.5(5)03:16.3(8)05:03.8(17)06:48.6(18)+42.4
Farmington High School Crew 01:35.501:40.801:47.501:44.833.0 spm
19.TEXRCJacob Rizzo01:42.4(21)03:25.0(18)05:09.6(18)06:49.8(19)+43.6
Texas Rowing Center 01:42.401:42.601:44.601:40.232.0 spm
19.IRCVincent Mann------06:49.8(19)+43.6
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
21.BRPHBryce Blair01:41.1(19)03:25.6(20)05:11.1(19)06:53.2(21)+47.0
Brophy College Preparatory Crew 01:41.101:44.501:45.501:42.029.7 spm
22.BRPHHaydon Evenson------06:53.8(22)+47.6
Brophy College Preparatory Crew 00:00.0
23.IRCCooper Hovda------06:59.5(23)+53.3
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
24.TYRAThomas Sharpe01:45.5(28)03:32.2(27)05:17.0(24)07:01.2(24)+55.0
Tulsa Youth Rowing Association 01:45.501:46.701:44.801:44.231.0 spm
25.NRSDarling Preston01:43.3(23)03:29.0(24)05:16.7(23)07:01.5(25)+55.3
Niagara Rowing School 01:43.301:45.701:47.701:44.830.5 spm
26.Unaff.Angus Crafter01:43.4(24)03:27.7(22)05:14.0(21)07:01.9(26)+55.7
Unaffiliated (USA) 01:43.401:44.301:46.301:47.930.3 spm
27.SBPSNestor Martinez01:43.7(25)03:29.9(25)05:17.5(25)07:02.1(27)+55.9
St. Benedict's Preparatory School 01:43.701:46.201:47.601:44.532.5 spm
28.BRPHTj Munks01:43.8(26)03:27.6(21)05:13.7(20)07:03.3(28)+57.1
Brophy College Preparatory Crew 01:43.801:43.801:46.101:49.629.5 spm
29.BOSCOGarrett Van Blarcom-DeLuise01:44.3(27)03:31.5(26)05:18.6(27)07:03.4(29)+57.2
Don Bosco Preparatory High School 01:44.301:47.201:47.101:44.835.2 spm
30.MPrepPatrick Martineau01:38.7(12)03:25.5(19)05:15.9(22)07:06.7(30)+1:00.5
Marianapolis Preparatory School Crew 01:38.701:46.801:50.401:50.730.5 spm
31.KBCRaaed Moosa Sattar01:42.7(22)03:27.8(23)05:17.5(25)07:09.5(31)+1:03.3
Karachi Boat Club 01:42.701:45.101:49.701:52.030.0 spm
32.BRPHJohn Lomax01:46.6(29)03:34.6(28)05:24.7(28)07:12.9(32)+1:06.7
Brophy College Preparatory Crew 01:46.601:48.001:50.101:48.329.0 spm
33.Unaff.Ted Mccormack01:48.2(30)03:37.7(29)05:28.3(29)07:14.2(33)+1:08.0
Unaffiliated (USA) 01:48.201:49.401:50.601:46.028.7 spm
34.BOSCONate Harris------07:16.2(34)+1:10.0
Don Bosco Preparatory High School 00:00.0
35.IRCSamuel Grogan------07:17.9(35)+1:11.7
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
36.IRCRicardo Campos------07:23.1(36)+1:16.9
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
37.IRCJacob Spolyar------07:31.7(37)+1:25.5
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
38.BRPHAlexander Chen01:53.7(31)03:50.2(31)05:49.7(30)07:50.6(38)+1:44.4
Brophy College Preparatory Crew 01:53.701:56.501:59.502:00.929.8 spm
39.IRCColten Seiler------07:53.6(39)+1:47.4
Indianapolis Rowing Center 00:00.0
40.MohawkIan Nygaard01:41.4(20)03:45.9(30)05:55.8(31)07:59.2(40)+1:53.0
Mohawk Homeschool Rowing Association 01:41.402:04.502:09.902:03.531.4 spm
41.BRPHJack Boschee02:11.3(32)04:25.4(32)06:38.1(32)08:44.7(41)+2:38.5
Brophy College Preparatory Crew 02:11.302:14.102:12.702:06.727.2 spm
IRCWilliam Woodhouse   did not start
Indianapolis Rowing Center 
ABCMartin O Grady   did not start
Athlone Boat Club 
BRPHChristian Quartermain   did not start
Brophy College Preparatory Crew 
RCRCJoshua Li   did not start
Rose City Rowing Club 
BRPHCole Woods   did not start
Brophy College Preparatory Crew