Sun, 2:45 PM - Race 19 - [151] JW U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.TYRATulsa Youth Rowing Association01:51.7(3)03:43.4(1)05:36.4(1)07:29.3(1)
Emma Reynolds 01:51.701:51.701:53.001:52.930.0 spm
2.NARRNarragansett Boat Club01:51.6(2)03:47.5(2)05:44.6(2)07:48.0(2)+18.7
Evelyn McAdam 01:51.601:55.901:57.102:03.329.3 spm
3.WWRAWayland-Weston Rowing Association, Inc.01:56.6(12)03:54.2(5)05:52.7(4)07:49.9(3)+20.6
Darcy Foreman 01:56.601:57.601:58.501:57.230.5 spm
4.PJRCThe Port Jefferson Rowing Club01:58.0(21)03:57.4(13)05:55.9(8)07:50.2(4)+20.9
Victoria Grosskopf 01:58.001:59.401:58.501:54.429.7 spm
5.ONRAOak Neck Rowing Academy01:57.2(17)03:54.9(8)05:53.2(6)07:51.3(5)+22.0
Grace DeMartino 01:57.201:57.701:58.301:58.135.5 spm
6.WNFLTWaynflete School01:56.5(11)03:54.2(5)05:52.7(4)07:51.8(6)+22.5
Quinn Chicoine 01:56.501:57.701:58.501:59.031.3 spm
6.PSHSParkersburg South HS Crew01:59.0(23)03:57.7(15)05:56.4(9)07:51.8(6)+22.5
Avery Burris 01:59.001:58.701:58.701:55.533.0 spm
8.NTHSNew Trier High School Rowing01:56.4(10)03:54.4(7)05:53.9(7)07:52.1(8)+22.8
Morgan Perce 01:56.401:58.001:59.501:58.332.5 spm
9.NIRNavesink Indoor Rowing01:56.3(9)03:56.3(11)05:57.4(12)07:55.2(9)+25.9
Alison Williams 01:56.302:00.002:01.101:57.730.7 spm
10.ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center01:57.8(20)03:57.0(12)05:57.1(11)07:55.4(10)+26.1
Miranda Lesperance 01:57.801:59.202:00.101:58.429.7 spm
11.RNY-MRow New York - Manhattan01:59.5(29)04:00.6(21)06:00.6(15)07:55.7(11)+26.4
Grace Javier 01:59.502:01.102:00.001:55.128.7 spm
12.PJRCThe Port Jefferson Rowing Club01:52.4(4)03:50.1(3)05:48.3(3)07:57.5(12)+28.2
Emily Milton 01:52.401:57.701:58.202:09.128.4 spm
13.HRRAHudson River Rowing Association, Inc.02:00.0(32)04:01.1(23)06:01.9(16)07:58.0(13)+28.7
Eliza Lyons 02:00.002:01.102:00.801:56.227.2 spm
14.UVRFUpper Valley Rowing Foundation01:56.8(14)03:58.4(17)06:03.2(18)07:59.1(14)+29.8
Reilly Uiterwyk 01:56.802:01.602:04.801:55.932.2 spm
15.GRAGordon Rowing Association01:54.2(6)03:55.0(9)05:59.1(13)07:59.7(15)+30.4
Hayden Groves 01:54.202:00.802:04.102:00.628.0 spm
16.DBMSDuxbury Bay Maritime School01:59.4(28)04:01.7(25)06:04.5(20)08:03.7(16)+34.4
Caitlin Stehn 01:59.402:02.302:02.801:59.129.7 spm
17.NACNardin Academy Crew01:58.8(22)03:59.6(20)06:02.6(17)08:04.4(17)+35.1
Erin Delahunt 01:58.802:00.802:03.002:01.929.5 spm
18.PHILPhillips Academy Andover01:56.9(16)03:58.8(19)06:04.5(20)08:05.8(18)+36.5
Emily Warren 01:56.902:01.902:05.702:01.327.2 spm
19.PHILPhillips Academy Andover01:53.6(5)03:55.8(10)06:00.5(14)08:06.0(19)+36.7
Mary Kate Turk 01:53.602:02.202:04.702:05.529.2 spm
20.PRPort Rowing01:54.5(7)03:53.2(4)05:56.8(10)08:06.5(20)+37.2
Sarah Fieldman 01:54.501:58.702:03.602:09.931.2 spm
21.PVRCPioneer Valley Riverfront Club02:00.2(33)04:01.5(24)06:03.6(19)08:06.9(21)+37.6
Faith Pettengill 02:00.202:01.302:02.102:03.431.2 spm
21.HRRAHudson River Rowing Association, Inc.02:00.4(34)04:02.3(27)06:06.3(23)08:06.9(21)+37.6
Sarah Wendling 02:00.402:01.902:04.002:00.729.2 spm
23.AJRAIAnnapolis Junior Rowing Association, Inc.02:01.1(35)04:02.8(31)06:04.8(22)08:07.7(23)+38.4
Madeleine Toomey 02:01.102:01.702:02.002:02.929.3 spm
24.HHSRAHingham High School Rowing Association01:59.1(25)04:01.0(22)06:07.0(24)08:11.0(24)+41.7
Charlotte Bogen 01:59.102:01.902:06.002:03.933.7 spm
25.FoACFriends of Andover Crew02:02.3(40)04:05.3(34)06:08.3(26)08:11.4(25)+42.1
Alexa Vinton 02:02.302:03.002:03.002:03.228.7 spm
26.SHA-BMSacred Heart Academy - Bryn Mawr01:59.7(31)04:03.4(32)06:12.0(31)08:13.0(26)+43.7
Tierney Pegg 01:59.702:03.702:08.602:00.930.5 spm
27.HHSRAHingham High School Rowing Association01:59.1(25)04:02.7(30)06:10.2(30)08:15.7(27)+46.4
Anna Wagner 01:59.102:03.602:07.502:05.531.0 spm
28.EWSEmma Willard School02:01.7(38)04:09.9(39)06:18.1(37)08:15.8(28)+46.5
Coco Vallon 02:01.702:08.102:08.101:57.628.7 spm
29.LHSLowell High School Crew01:55.3(8)03:57.8(16)06:07.6(25)08:17.1(29)+47.8
Danielle Normandin 01:55.302:02.502:09.802:09.629.8 spm
30.Hingham High School Rowing Association01:57.4(19)04:02.6(29)06:12.4(32)08:18.7(30)+49.4
Elizabeth Murphy 01:57.402:05.202:09.802:06.131.7 spm
31.EWSEmma Willard School02:05.0(42)04:10.1(40)06:17.7(35)08:19.2(31)+49.9
Julia Felton 02:05.002:05.102:07.602:01.526.7 spm
32.CCHSCedar Creek High School01:57.2(17)03:58.5(18)06:09.9(29)08:19.7(32)+50.4
Francesca Morrell 01:57.202:01.302:11.402:09.828.7 spm
32.HMCHingham Maritime Center02:01.4(36)04:06.8(37)06:14.2(33)08:19.7(32)+50.4
Christiana Torres 02:01.402:05.402:07.402:05.528.5 spm
34.HHSRAHingham High School Rowing Association02:01.8(39)04:06.7(36)06:17.7(35)08:21.9(34)+52.6
Olivia Wegener 02:01.802:04.902:11.002:04.232.2 spm
35.EWSEmma Willard School02:07.0(45)04:15.7(45)06:23.9(42)08:22.3(35)+53.0
Juliette Syta 02:07.002:08.602:08.101:58.325.5 spm
36.Unaff.Unaffiliated (USA)01:51.1(1)03:57.5(14)06:08.8(27)08:22.5(36)+53.2
Neve Perez 01:51.102:06.402:11.302:13.724.2 spm
37.SMSSt. Mark's School01:59.0(23)04:01.7(25)06:09.5(28)08:24.6(37)+55.3
Madeleine Wass 01:59.002:02.702:07.802:15.128.4 spm
38.OCRAOrange County Rowing Association01:56.7(13)04:02.3(27)06:14.3(34)08:26.9(38)+57.6
Elizabeth Doles 01:56.702:05.602:12.002:12.728.4 spm
39.HHSRAHingham High School Rowing Association01:59.2(27)04:05.2(33)06:19.2(38)08:28.6(39)+59.3
Cassandra Dasco 01:59.202:06.002:14.002:09.532.2 spm
40.Unaff.Unaffiliated (USA)01:59.5(29)04:07.0(38)06:20.3(40)08:29.4(40)+1:00.1
Claire Gallagher 01:59.502:07.502:13.302:09.133.0 spm
41.DBMSDuxbury Bay Maritime School02:05.4(43)04:12.9(42)06:21.3(41)08:29.8(41)+1:00.5
Kathleen Fitzgerald 02:05.402:07.502:08.402:08.527.8 spm
42.OCRAOrange County Rowing Association02:05.9(44)04:15.1(44)06:24.8(43)08:30.5(42)+1:01.2
Elizabeth Ercolino 02:05.902:09.102:09.602:05.733.0 spm
43.BSCBrooks School Crew01:56.8(14)04:06.2(35)06:19.8(39)08:33.7(43)+1:04.4
Lydia Barker 01:56.802:09.402:13.602:13.929.0 spm
44.SHA-BMSacred Heart Academy - Bryn Mawr02:09.2(47)04:18.9(46)06:30.5(45)08:39.9(44)+1:10.6
Jacqueline Leigh 02:09.102:09.602:11.602:09.325.7 spm
45.SHSCShrewsbury High School Crew02:04.9(41)04:14.2(43)06:30.8(46)08:40.7(45)+1:11.4
Lauren Schulz 02:04.902:09.302:16.602:09.928.8 spm
46.OCRAOrange County Rowing Association02:01.6(37)04:12.0(41)06:28.0(44)08:48.9(46)+1:19.6
Eliza Doles 02:01.602:10.402:16.002:20.929.7 spm
47.Unaff.Unaffiliated (USA)02:09.9(48)04:24.6(48)06:39.0(47)08:53.4(47)+1:24.1
Savannah Mazzone 02:09.902:14.702:14.402:14.325.8 spm
48.HRRAHudson River Rowing Association, Inc.02:07.9(46)04:23.9(47)06:45.5(48)09:04.0(48)+1:34.7
Mariel Kelson 02:07.902:16.002:21.602:18.627.3 spm
BSCBrooks School Crew   did not start
Caroline Arriz 
PEAPhillips Exeter Academy   did not start
Michelle Park 
ONRAOak Neck Rowing Academy   did not start
Alina Kelly 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Aurora Avallone 
SHSCShrewsbury High School Crew   did not start
Haley Roche 
LHSLowell High School Crew   did not start
Morgan Desroches 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Bea Burack 
PEAPhillips Exeter Academy   did not start
Alicia Coble 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Erika Chapin 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Cp Garner