Sun, 2:00 PM - Race 16 - JM U19, M U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ABSHSAbsegami High SchoolJM U1901:37.8(2)03:17.9(1)04:57.3(1)06:34.8(1)
Christian Gunn-Saye 01:37.801:40.101:39.401:37.632.2 spm
2.WCRWest Cambridge RowingJM U1901:38.0(4)03:18.2(2)04:57.4(2)06:35.6(2)+0.8
Nathan Pokress 01:38.001:40.201:39.201:38.233.2 spm
3.PVRCPioneer Valley Riverfront ClubJM U1901:41.6(10)03:23.2(5)05:04.8(3)06:44.4(3)+9.6
Henry Joyner 01:41.601:41.601:41.601:39.628.7 spm
4.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1901:39.4(6)03:22.6(4)05:06.1(4)06:48.2(4)+13.4
Mason Fairfield 01:39.401:43.201:43.501:42.129.5 spm
5.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1901:38.9(5)03:23.2(5)05:08.1(6)06:49.3(5)+14.5
Henry Quackenbush 01:38.901:44.301:44.901:41.229.7 spm
6.FHSCFarmington High School CrewJM U1901:40.1(8)03:23.8(7)05:08.8(7)06:49.9(6)+15.1
Nicholas Duncan 01:40.101:43.701:45.001:41.127.7 spm
7.FHSCFarmington High School CrewJM U1901:41.6(10)03:26.3(13)05:10.9(9)06:53.4(7)+18.6
Adam Norwood 01:41.601:44.701:44.601:42.532.0 spm
8.Unaff.Unaffiliated (USA)JM U1901:44.3(30)03:27.4(18)05:11.8(12)06:53.5(8)+18.7
Rafe Wilkinson 01:44.301:43.101:44.401:41.829.2 spm
9.Unaff.Unaffiliated (USA)JM U1901:42.9(18)03:28.4(21)05:12.6(15)06:54.2(9)+19.4
Benjamin Rylance 01:42.901:45.501:44.201:41.732.0 spm
10.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:42.9(18)03:27.0(15)05:11.6(10)06:55.8(10)+21.0
Kieran Dunn 01:42.901:44.101:44.601:44.231.5 spm
11.ABSHSAbsegami High SchoolJM U1901:41.6(10)03:24.3(9)05:10.4(8)06:57.3(11)+22.5
Kevin Ritz 01:41.601:42.701:46.101:46.933.8 spm
12.BBNBuckingham Browne & NicholsJM U1901:43.9(27)03:27.1(16)05:12.3(14)06:57.4(12)+22.6
Oliver Shapiro 01:43.901:43.201:45.201:45.130.7 spm
13.MPrepMarianapolis Preparatory School CrewJM U1901:37.7(1)03:21.6(3)05:07.8(5)06:57.5(13)+22.7
Patrick Martineau 01:37.701:43.901:46.201:49.730.2 spm
14.RBCRiverside Boat ClubJM U1901:43.8(26)03:29.2(23)05:14.6(19)06:58.0(14)+23.2
Aren Gharibian 01:43.801:45.401:45.401:43.332.0 spm
15.NRRNavesink River RowingJM U1901:43.4(22)03:30.0(27)05:15.7(25)06:58.3(15)+23.5
Flynn Cullen 01:43.401:46.601:45.701:42.630.7 spm
16.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:42.1(15)03:26.5(14)05:12.2(13)06:58.6(16)+23.8
Evan Morris 01:42.101:44.401:45.701:46.429.7 spm
17.RFHRRFH RowingJM U1901:41.6(10)03:25.5(11)05:11.6(10)06:58.8(17)+24.0
Benjamin Durdack 01:41.601:43.901:46.101:47.233.0 spm
18.DBMSDuxbury Bay Maritime SchoolJM U1901:42.4(16)03:27.9(19)05:14.2(18)06:59.8(18)+25.0
William Rubin 01:42.401:45.501:46.301:45.636.5 spm
19.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1901:44.6(32)03:30.7(31)05:15.4(22)06:59.9(19)+25.1
Daniel Boutin 01:44.601:46.101:44.701:44.633.7 spm
20.ONRAOak Neck Rowing AcademyJM U1901:43.3(21)03:30.6(30)05:16.9(27)07:00.2(20)+25.4
Anthony Florence 01:43.301:47.301:46.301:43.331.0 spm
21.GUNNGunnery School CrewJM U1901:45.7(38)03:30.2(28)05:15.5(23)07:00.4(21)+25.6
Matthew Piazza 01:45.701:44.501:45.301:44.931.7 spm
22.PTRBPeterborough Rowing ClubJM U1901:44.7(33)03:29.5(24)05:14.6(19)07:01.0(22)+26.2
William Bleecker 01:44.701:44.801:45.101:46.436.0 spm
23.DERRYThe Derryfield School CrewJM U1901:45.0(35)03:30.9(32)05:17.5(28)07:01.6(23)+26.8
Ian Gargasz 01:45.001:45.901:46.601:44.129.5 spm
24.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:40.3(9)03:26.2(12)05:13.4(16)07:01.8(24)+27.0
Patrick Hurton 01:40.301:45.901:47.201:48.428.7 spm
25.BBNBuckingham Browne & NicholsJM U1901:42.9(18)03:28.0(20)05:18.2(29)07:03.2(25)+28.4
Ian Kaplan 01:42.901:45.101:50.201:45.031.0 spm
26.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:43.5(24)03:28.4(21)05:15.5(23)07:03.3(26)+28.5
Will Schiffmann 01:43.501:44.901:47.101:47.928.7 spm
27.STJHSSt. John's High School CrewJM U1901:46.3(40)03:32.9(37)05:19.0(31)07:03.6(27)+28.8
Tyler Dudley 01:46.301:46.601:46.101:44.630.7 spm
28.RBCCRadnor Boys Crew ClubJM U1901:43.4(22)03:29.9(26)05:19.6(32)07:04.0(28)+29.2
Samuel Chung 01:43.401:46.501:49.701:44.528.2 spm
29.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1901:39.9(7)03:24.0(8)05:14.0(17)07:05.8(29)+31.0
Logan Littell 01:39.901:44.101:50.001:51.832.3 spm
30.GUNNGunnery School CrewJM U1901:37.9(3)03:27.2(17)05:16.6(26)07:06.8(30)+32.0
Tim Lacy 01:37.901:49.301:49.401:50.233.2 spm
31.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1901:43.5(24)03:29.7(25)05:18.3(30)07:07.5(31)+32.7
Joseph DeCola 01:43.501:46.201:48.601:49.331.0 spm
32.PJRCThe Port Jefferson Rowing ClubJM U1901:46.1(39)03:34.8(43)05:22.9(37)07:08.6(32)+33.8
Ryan Witteck 01:46.101:48.701:48.101:45.729.0 spm
33.SJBSt. John the Baptist DHS CrewJM U1901:48.4(48)03:36.0(45)05:23.3(39)07:08.9(33)+34.1
Nicholas Olejnik 01:48.401:47.601:47.301:45.632.5 spm
34.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:41.6(10)03:25.3(10)05:15.3(21)07:09.0(34)+34.2
Fernando Escobar 01:41.601:43.701:50.001:53.729.7 spm
35.BSCBrooks School CrewJM U1901:47.7(47)03:35.1(44)05:22.2(36)07:10.4(35)+35.6
Nashr El Auliya 01:47.701:47.401:47.101:48.231.7 spm
36.AvonAvon High SchoolJM U1901:46.3(40)03:34.0(39)05:22.1(35)07:10.7(36)+35.9
Jack Shillington 01:46.301:47.701:48.101:48.628.2 spm
37.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1901:45.5(36)03:32.0(33)05:20.3(33)07:10.8(37)+36.0
Michael Rowse 01:45.501:46.501:48.301:50.530.0 spm
38.ONRAOak Neck Rowing AcademyJM U1901:47.2(44)03:36.1(46)05:25.2(45)07:11.1(38)+36.3
Shawn Kapoor 01:47.201:48.901:49.101:45.932.0 spm
39.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:46.3(40)03:34.6(42)05:24.0(41)07:11.7(39)+36.9
Thomas Andaloro 01:46.301:48.301:49.401:47.631.2 spm
40.FHSCFarmington High School CrewJM U1901:44.9(34)03:32.2(34)05:22.9(37)07:11.8(40)+37.0
Nico Lussier 01:44.901:47.301:50.701:48.931.7 spm
41.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1901:44.1(29)03:34.2(40)05:24.4(42)07:13.9(41)+39.1
Ned Macdonald 01:44.101:50.101:50.201:49.629.7 spm
42.Unaff.Unaffiliated (USA)JM U1901:45.5(36)03:32.8(36)05:24.7(43)07:15.2(42)+40.4
Brian Klostermann 01:45.501:47.301:51.901:50.528.5 spm
43.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1901:46.4(43)03:34.3(41)05:25.0(44)07:15.3(43)+40.5
Eoin McDonough 01:46.401:47.901:50.701:50.328.0 spm
44.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1901:47.4(45)03:37.9(47)05:29.3(46)07:15.8(44)+41.0
Ryan McShane 01:47.401:50.501:51.401:46.432.2 spm
45.PJRCThe Port Jefferson Rowing ClubJM U1901:42.8(17)03:30.5(29)05:21.6(34)07:16.5(45)+41.7
Gavin Chambers 01:42.801:47.701:51.101:55.030.5 spm
46.FHSCFarmington High School CrewJM U1901:48.7(49)03:38.6(49)05:31.0(48)07:20.7(46)+45.9
Quinlan Wu 01:48.701:49.901:52.401:49.728.0 spm
47.NARRNarragansett Boat ClubJM U1901:44.3(30)03:32.5(35)05:23.6(40)07:22.4(47)+47.6
Raymond Jorgensen 01:44.301:48.201:51.101:58.830.7 spm
48.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1901:50.4(52)03:41.1(51)05:32.8(51)07:23.6(48)+48.8
Alex Flynn 01:50.401:50.701:51.701:50.730.5 spm
49.BCHA1863 Boat ClubJM U1901:47.4(45)03:38.5(48)05:32.0(49)07:25.0(49)+50.2
Patrick McGeoghean 01:47.401:51.101:53.501:52.929.5 spm
50.SJBSt. John the Baptist DHS CrewJM U1901:50.0(51)03:40.4(50)05:32.7(50)07:25.1(50)+50.3
Nicholas Martens 01:50.001:50.401:52.301:52.430.3 spm
51.FHSCFarmington High School CrewJM U1901:44.0(28)03:33.0(38)05:30.1(47)07:31.3(51)+56.5
Caelan Schubach 01:44.001:49.001:57.102:01.331.0 spm
52.ARA-AHSArlington Rowing Association - Arlington H.S.JM U1901:49.7(50)03:42.6(52)05:39.0(52)07:37.8(52)+1:03.0
Jason Gasparini 01:49.701:52.901:56.401:58.828.7 spm
Unaff.Unaffiliated (USA)JM U19   did not start
Graham Foote 
ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing CenterJM U19   did not start
Aidan Hartwich 
SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U19   did not start
Alberto Pennace 
BCHA1863 Boat ClubJM U19   did not start
Matthew Lannon 
BBNBuckingham Browne & NicholsJM U19   did not start
Angus Crafter 
SMSSt. Mark's SchoolJM U19   did not start
Kartik Donepudi 
Unaff.Unaffiliated (USA)JM U19   did not start
Baxter Curry 
SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U19   did not start
Neil Isaac