Sun, 1:30 PM - Race 14 - JM U15, JM U17, JM U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.SBPSSt. Benedict's Preparatory SchoolJM U1701:40.5(2)03:22.4(1)05:05.8(1)06:47.5(1)
Yamill Harris 01:40.501:41.901:43.401:41.731.7 spm
2.PJRCThe Port Jefferson Rowing ClubJM U1701:43.1(4)03:30.8(3)05:21.2(2)07:06.3(2)+18.8
Ryan Matheson 01:43.101:47.701:50.401:45.133.0 spm
3.SRCSyosset Rowing ClubJM U1701:46.0(6)03:35.8(6)05:26.2(4)07:09.3(3)+21.8
Michael Meneshian 01:46.001:49.801:50.401:43.029.0 spm
4.SBPSSt. Benedict's Preparatory SchoolJM U1701:40.0(1)03:29.1(2)05:22.2(3)07:12.1(4)+24.6
Kacper Luto 01:40.001:49.101:53.101:49.933.4 spm
5.NARRNarragansett Boat ClubJM U1701:49.9(14)03:42.0(12)05:33.2(10)07:23.0(5)+35.5
Benjamin Kerns 01:49.901:52.101:51.201:49.731.5 spm
6.GUNNGunnery School CrewJM U1701:46.7(7)03:35.7(5)05:27.0(5)07:23.2(6)+35.7
Michael Burns 01:46.701:49.001:51.301:56.234.5 spm
7.SBPSSt. Benedict's Preparatory SchoolJM U1701:44.7(5)03:35.2(4)05:29.9(6)07:24.6(7)+37.1
William Register 01:44.701:50.501:54.701:54.729.5 spm
8.MHCMedford High SchoolJM U1701:47.1(8)03:39.2(9)05:31.9(7)07:25.5(8)+38.0
Orlando Putnam-Bagley 01:47.101:52.101:52.701:53.733.8 spm
9.BSCBrooks School CrewJM U1701:47.2(9)03:39.3(10)05:32.5(9)07:26.0(9)+38.5
Luke Desmaison 01:47.201:52.101:53.201:53.530.7 spm
10.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1701:49.3(13)03:39.0(8)05:32.1(8)07:27.1(10)+39.6
Brennan Beitler 01:49.301:49.701:53.101:55.029.7 spm
10.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1701:51.2(18)03:42.8(14)05:35.7(13)07:27.1(10)+39.6
Jack Wagner 01:51.201:51.601:52.901:51.429.5 spm
12.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1701:50.3(17)03:41.7(11)05:34.6(11)07:27.6(12)+40.1
Robert Arsenault 01:50.301:51.401:52.901:52.930.8 spm
13.ABCArlington Belmont CrewJM U1701:52.2(21)03:45.0(16)05:37.3(14)07:27.7(13)+40.2
Colin Burnett 01:52.201:52.801:52.301:50.432.5 spm
14.DBMSDuxbury Bay Maritime SchoolJM U1701:42.5(3)03:36.6(7)05:34.7(12)07:28.5(14)+41.0
Nikolai Rosenbladt 01:42.501:54.101:58.101:53.827.0 spm
15.SJPSt. John’s Preparatory SchoolJM U1701:48.3(10)03:42.6(13)05:39.3(15)07:34.8(15)+47.3
Parker Seymour 01:48.301:54.301:56.701:55.431.7 spm
16.MPrepMarianapolis Preparatory School CrewJM U1701:49.9(14)03:46.1(17)05:43.1(16)07:37.3(16)+49.8
Declan J OConnor 01:49.901:56.201:57.001:54.227.5 spm
17.UnaffiliatedJM U1501:55.1(25)03:51.3(22)05:48.7(19)07:42.1(17)+54.6
Matt Califano 01:55.101:56.201:57.401:53.530.5 spm
18.OCRAOrange County Rowing AssociationJM U1701:52.1(20)03:48.8(18)05:47.7(18)07:42.7(18)+55.2
John Larkin 01:52.101:56.701:58.901:54.932.7 spm
19.UnaffiliatedJM U1501:59.7(30)03:58.2(28)05:56.5(25)07:44.7(19)+57.2
Forrester Clark 01:59.701:58.501:58.301:48.130.7 spm
20.COHSCohasset Maritime InstituteJM U1701:53.3(22)03:50.6(21)05:49.8(21)07:46.3(20)+58.8
Ted Richardsson 01:53.301:57.301:59.201:56.530.5 spm
20.OCRAOrange County Rowing AssociationJM U1701:51.9(19)03:50.5(20)05:50.5(22)07:46.3(20)+58.8
Maddox Skigen 01:51.901:58.602:00.001:55.831.0 spm
22.MPrepMarianapolis Preparatory School CrewJM U1701:54.0(24)03:53.1(23)05:53.2(23)07:49.2(22)+1:01.7
Dominic Penny 01:54.001:59.102:00.101:56.031.5 spm
23.ABCArlington Belmont CrewJM U1701:50.2(16)03:44.4(15)05:45.9(17)07:51.3(23)+1:03.8
Jay Ahn 01:50.201:54.202:01.502:05.533.3 spm
24.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1701:53.6(23)03:49.8(19)05:48.7(19)07:52.4(24)+1:04.9
Richard Viveiros 01:53.601:56.201:58.902:03.730.0 spm
25.SJPSt. John's Preparatory SchoolJM U1701:56.0(27)03:53.9(24)05:54.0(24)07:54.9(25)+1:07.4
Marc Gaudin 01:56.001:57.902:00.102:00.828.2 spm
26.ABCArlington Belmont CrewJM U1701:57.8(28)03:57.5(27)05:59.6(26)07:59.8(26)+1:12.3
Ethan Becker 01:57.801:59.702:02.102:00.134.7 spm
27.MPrepMarianapolis Preparatory School CrewJM U1701:58.6(29)03:58.8(29)06:01.3(27)08:03.9(27)+1:16.4
Joshua Mobley 01:58.602:00.202:02.502:02.727.5 spm
28.PRPort RowingJM U1701:48.7(11)03:54.2(25)06:02.4(28)08:06.4(28)+1:18.9
Thomas Lo 01:48.702:05.502:08.102:04.029.0 spm
29.ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing CenterJM U1502:01.7(31)04:03.7(31)06:07.3(30)08:07.3(29)+1:19.8
Adam Levin 02:01.702:02.002:03.602:00.031.0 spm
30.MPrepMarianapolis Preparatory School CrewJM U1702:02.6(33)04:06.8(32)06:09.6(32)08:07.6(30)+1:20.1
Jacob Mobley 02:02.602:04.202:02.801:58.026.5 spm
31.HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U1701:55.1(25)04:00.1(30)06:04.3(29)08:08.6(31)+1:21.1
Michael Magner 01:55.102:05.002:04.202:04.333.0 spm
32.OCRAOrange County Rowing AssociationJM U1702:03.0(34)04:11.2(34)06:18.7(33)08:21.9(32)+1:34.4
Julian Ayuso 02:03.002:08.102:07.502:03.230.2 spm
33.WACWestford Academy CrewJM U1701:48.9(12)03:55.4(26)06:09.0(31)08:22.0(33)+1:34.5
Nathan Girnius 01:48.902:06.502:13.602:12.927.3 spm
34.Unaff.Unaffiliated (USA)JM U1702:04.8(35)04:10.5(33)06:22.6(34)08:47.3(34)+1:59.8
Karnik Donepudi 02:04.802:05.702:12.102:24.628.4 spm
35.HMCHingham Maritime CenterJM U1702:02.1(32)04:25.3(35)06:49.3(35)09:09.2(35)+2:21.7
Jake Davey 02:02.102:23.202:24.002:19.928.9 spm
36.BCCBedford Crew ClubJM U1502:19.4(36)04:43.7(36)07:07.1(36)09:27.8(36)+2:40.3
Anthony M Serino 02:19.402:24.302:23.402:20.732.5 spm
Cohasset Maritime InstituteJM U15   did not start
Finn Yemini 
HHSRAHingham High School Rowing AssociationJM U17   did not start
William D'Arcy 
Unaff.Unaffiliated (USA)JM U17   did not start
Joseph Cassidy