[154] JM U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BCCBedford Crew Club01:37.1(2)03:14.9(2)04:53.6(1)06:33.2(1)
Matthew Marks 01:37.101:37.801:38.701:39.631.3 spm
2.Unaff.Unaffiliated (USA)01:30.4(1)03:12.6(1)04:55.2(2)06:39.9(2)+6.7
Sebastian Ako 01:30.401:42.201:42.601:44.730.2 spm
3.WHSWoodrow Wilson Sr. High School Crew01:39.1(4)03:20.0(3)05:01.9(4)06:40.0(3)+6.8
Grant Gwadz 01:39.101:40.901:41.901:38.133.0 spm
4.NiskayunaNiskayuna Rowing01:40.4(7)03:20.8(4)05:01.6(3)06:40.2(4)+7.0
Adam Conrad 01:40.401:40.401:40.801:38.629.0 spm
5.SBPSSt. Benedict's Preparatory School01:37.8(3)03:21.2(5)05:04.9(5)06:47.1(5)+13.9
Jayden Dasher 01:37.801:43.401:43.701:42.131.0 spm
6.SBPSSt. Benedict's Preparatory School01:40.5(8)03:22.4(7)05:05.8(6)06:47.5(6)+14.3
Yamill Harris 01:40.501:41.901:43.401:41.731.7 spm
7.TRCTriangle Rowing Club01:39.2(5)03:21.6(6)05:07.9(7)06:53.6(7)+20.4
Luke Eward 01:39.201:42.401:46.301:45.729.7 spm
8.NiskayunaNiskayuna Rowing01:41.6(12)03:26.6(11)05:11.8(10)06:54.8(8)+21.6
Daniel Kelly 01:41.601:45.001:45.201:43.131.0 spm
9.ABCArlington Belmont Crew01:40.6(9)03:24.5(8)05:08.8(8)06:55.2(9)+22.0
Jonathan Wang 01:40.601:43.901:44.301:46.432.3 spm
10.GMSGMS Rowing Center01:42.4(15)03:26.4(9)05:11.6(9)06:56.4(10)+23.2
Alistair Riney 01:42.401:44.001:45.201:44.928.0 spm
11.Unaff.Unaffiliated (USA)01:44.2(23)03:28.7(15)05:15.9(13)06:59.4(11)+26.2
Joshua Christensen 01:44.201:44.501:47.201:43.533.7 spm
12.ONRAOak Neck Rowing Academy01:45.5(29)03:31.7(24)05:16.7(15)06:59.5(12)+26.3
Ethan Seidner 01:45.501:46.201:45.001:42.832.5 spm
12.RFHRRFH Rowing01:43.5(20)03:28.6(14)05:13.6(11)06:59.5(12)+26.3
Matthew Cruz 01:43.501:45.101:45.001:46.034.5 spm
14.EHTEgg Harbor Township High School01:45.1(27)03:30.7(19)05:15.7(12)06:59.6(14)+26.4
Nikolas Simone 01:45.101:45.601:45.001:43.930.0 spm
15.GBRGreat Bay Rowing01:42.3(14)03:27.9(12)05:16.0(14)07:01.6(15)+28.4
Matthew Paluszek 01:42.301:45.601:48.101:45.631.5 spm
16.ONRAOak Neck Rowing Academy01:43.5(20)03:29.8(17)05:18.0(17)07:03.5(16)+30.3
Brandon Fernandez 01:43.501:46.301:48.201:45.531.2 spm
17.PJRCThe Port Jefferson Rowing Club01:43.1(18)03:30.8(20)05:21.2(23)07:06.3(17)+33.1
Ryan Matheson 01:43.101:47.701:50.401:45.133.0 spm
18.GBRGreat Bay Rowing01:42.9(17)03:31.6(23)05:21.5(25)07:06.6(18)+33.4
Gavin Schlosser 01:42.901:48.701:49.901:45.130.0 spm
19.BSCBrooks School Crew01:44.4(24)03:31.4(22)05:19.9(21)07:06.8(19)+33.6
Adam Jac 01:44.401:47.001:48.501:46.927.2 spm
20.PJRCThe Port Jefferson Rowing Club01:41.5(11)03:30.0(18)05:18.0(17)07:06.9(20)+33.7
William Oconnell 01:41.501:48.501:48.001:48.932.0 spm
21.HHSRAHingham High School Rowing Association01:43.9(22)03:30.8(20)05:19.1(19)07:07.4(21)+34.2
Tasman Claridge 01:43.901:46.901:48.301:48.229.5 spm
22.SRCSyosset Rowing Club01:46.0(31)03:35.8(30)05:26.2(28)07:09.3(22)+36.1
Michael Meneshian 01:46.001:49.801:50.401:43.029.0 spm
23.SJBSt. John the Baptist DHS Crew01:44.9(26)03:36.0(31)05:24.0(27)07:09.7(23)+36.5
Marcus Regan 01:44.901:51.101:48.001:45.632.5 spm
24.SBPSSt. Benedict's Preparatory School01:41.7(13)03:26.5(10)05:17.9(16)07:09.8(24)+36.6
Alvaro Paulin 01:41.701:44.801:51.401:52.027.7 spm
25.SBPSSt. Benedict's Preparatory School01:43.3(19)03:32.2(26)05:21.3(24)07:10.4(25)+37.2
Jaden Oates 01:43.301:48.901:49.101:49.128.5 spm
26.SBPSSt. Benedict's Preparatory School01:40.0(6)03:29.1(16)05:22.2(26)07:12.1(26)+38.9
Kacper Luto 01:40.001:49.101:53.101:49.933.4 spm
27.PJRCThe Port Jefferson Rowing Club01:47.6(36)03:37.2(34)05:26.6(29)07:12.3(27)+39.1
Jack Rzepecki 01:47.601:49.601:49.401:45.732.7 spm
28.SJPSt. John's Preparatory School01:40.6(9)03:28.2(13)05:20.0(22)07:12.6(28)+39.4
Matthew Bernstein 01:40.601:47.601:51.801:52.530.7 spm
29.HHSRAHingham High School Rowing Association01:45.6(30)03:33.9(27)05:26.7(30)07:16.1(29)+42.9
William D'Arcy 01:45.601:48.301:52.801:49.529.5 spm
29.SHSCShrewsbury High School Crew01:45.3(28)03:31.8(25)05:19.5(20)07:16.1(29)+42.9
Theodore McLaughlin 01:45.301:46.501:47.701:56.729.5 spm
31.NARRNarragansett Boat Club01:49.9(41)03:42.0(39)05:33.2(37)07:23.0(31)+49.8
Benjamin Kerns 01:49.901:52.101:51.201:49.731.5 spm
32.GUNNGunnery School Crew01:46.7(32)03:35.7(29)05:27.0(31)07:23.2(32)+50.0
Michael Burns 01:46.701:49.001:51.301:56.234.5 spm
33.SBPSSt. Benedict's Preparatory School01:44.7(25)03:35.2(28)05:29.9(33)07:24.6(33)+51.4
William Register 01:44.701:50.501:54.701:54.729.5 spm
34.MHCMedford High School01:47.1(33)03:39.2(36)05:31.9(34)07:25.5(34)+52.3
Orlando Putnam-Bagley 01:47.101:52.101:52.701:53.733.8 spm
35.SJPSt. John's Preparatory School01:47.3(35)03:36.4(32)05:29.2(32)07:26.0(35)+52.8
Jonathan Wright 01:47.301:49.101:52.801:56.832.5 spm
35.BSCBrooks School Crew01:47.2(34)03:39.3(37)05:32.5(36)07:26.0(35)+52.8
Luke Desmaison 01:47.201:52.101:53.201:53.530.7 spm
37.HHSRAHingham High School Rowing Association01:49.3(40)03:39.0(35)05:32.1(35)07:27.1(37)+53.9
Brennan Beitler 01:49.301:49.701:53.101:55.029.7 spm
37.SJPSt. John's Preparatory School01:51.2(45)03:42.8(41)05:35.7(40)07:27.1(37)+53.9
Jack Wagner 01:51.201:51.601:52.901:51.429.5 spm
39.SJPSt. John's Preparatory School01:50.3(44)03:41.7(38)05:34.6(38)07:27.6(39)+54.4
Robert Arsenault 01:50.301:51.401:52.901:52.930.8 spm
40.ABCArlington Belmont Crew01:52.2(48)03:45.0(43)05:37.3(41)07:27.7(40)+54.5
Colin Burnett 01:52.201:52.801:52.301:50.432.5 spm
41.DBMSDuxbury Bay Maritime School01:42.5(16)03:36.6(33)05:34.7(39)07:28.5(41)+55.3
Nikolai Rosenbladt 01:42.501:54.101:58.101:53.827.0 spm
42.SJPSt. John's Preparatory School01:48.3(37)03:42.6(40)05:39.3(42)07:34.8(42)+1:01.6
Parker Seymour 01:48.301:54.301:56.701:55.431.7 spm
43.MPrepMarianapolis Preparatory School Crew01:49.9(41)03:46.1(44)05:43.1(43)07:37.3(43)+1:04.1
Declan J OConnor 01:49.901:56.201:57.001:54.227.5 spm
44.OCRAOrange County Rowing Association01:52.1(47)03:48.8(45)05:47.7(45)07:42.7(44)+1:09.5
John Larkin 01:52.101:56.701:58.901:54.932.7 spm
45.OCRAOrange County Rowing Association01:51.9(46)03:50.5(47)05:50.5(48)07:46.3(45)+1:13.1
Maddox Skigen 01:51.901:58.602:00.001:55.831.0 spm
45.COHSCohasset Maritime Institute01:53.3(49)03:50.6(48)05:49.8(47)07:46.3(45)+1:13.1
Ted Richardsson 01:53.301:57.301:59.201:56.530.5 spm
47.MPrepMarianapolis Preparatory School Crew01:54.0(51)03:53.1(49)05:53.2(49)07:49.2(47)+1:16.0
Dominic Penny 01:54.001:59.102:00.101:56.031.5 spm
48.ABCArlington Belmont Crew01:50.2(43)03:44.4(42)05:45.9(44)07:51.3(48)+1:18.1
Jay Ahn 01:50.201:54.202:01.502:05.533.3 spm
49.SJPSt. John's Preparatory School01:53.6(50)03:49.8(46)05:48.7(46)07:52.4(49)+1:19.2
Richard Viveiros 01:53.601:56.201:58.902:03.730.0 spm
50.SJPSt. John's Preparatory School01:56.0(53)03:53.9(50)05:54.0(50)07:54.9(50)+1:21.7
Marc Gaudin 01:56.001:57.902:00.102:00.828.2 spm
51.ABCArlington Belmont Crew01:57.8(54)03:57.5(53)05:59.6(51)07:59.8(51)+1:26.6
Ethan Becker 01:57.801:59.702:02.102:00.134.7 spm
52.MPrepMarianapolis Preparatory School Crew01:58.6(55)03:58.8(54)06:01.3(52)08:03.9(52)+1:30.7
Joshua Mobley 01:58.602:00.202:02.502:02.727.5 spm
53.PRPort Rowing01:48.7(38)03:54.2(51)06:02.4(53)08:06.4(53)+1:33.2
Thomas Lo 01:48.702:05.502:08.102:04.029.0 spm
54.MPrepMarianapolis Preparatory School Crew02:02.6(58)04:06.8(57)06:09.6(56)08:07.6(54)+1:34.4
Jacob Mobley 02:02.602:04.202:02.801:58.026.5 spm
55.HHSRAHingham High School Rowing Association01:55.1(52)04:00.1(55)06:04.3(54)08:08.6(55)+1:35.4
Michael Magner 01:55.102:05.002:04.202:04.333.0 spm
56.Unaff.Unaffiliated (USA)01:59.4(56)04:05.7(56)06:15.9(57)08:21.1(56)+1:47.9
Joseph Cassidy 01:59.402:06.302:10.102:05.129.7 spm
57.OCRAOrange County Rowing Association02:03.0(59)04:11.2(59)06:18.7(58)08:21.9(57)+1:48.7
Julian Ayuso 02:03.002:08.102:07.502:03.230.2 spm
58.WACWestford Academy Crew01:48.9(39)03:55.4(52)06:09.0(55)08:22.0(58)+1:48.8
Nathan Girnius 01:48.902:06.502:13.602:12.927.3 spm
59.Unaff.Unaffiliated (USA)02:04.8(60)04:10.5(58)06:22.6(59)08:47.3(59)+2:14.1
Karnik Donepudi 02:04.802:05.702:12.102:24.628.4 spm
60.HMCHingham Maritime Center02:02.1(57)04:25.3(60)06:49.3(60)09:09.2(60)+2:36.0
Jake Davey 02:02.102:23.202:24.002:19.928.9 spm
GMSGMS Rowing Center   did not start
Paris Liston 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Omer Alptekin 
RBCRiverside Boat Club   did not start
Tiernan Green 
HHSRAHingham High School Rowing Association   did not start
William D'Arcy 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Joseph Cassidy