Sun, 3:30 PM - Race 22 - LW, LW U23, W U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WMRCWilliam & Mary Rowing ClubLW01:47.1(1)03:34.0(1)05:21.1(1)07:10.3(1)
Sophia Luwis 01:47.101:46.901:47.101:49.235.8 spm
2.Unaff.Unaffiliated (USA)LW U2301:49.3(2)03:38.3(2)05:27.7(2)07:17.9(2)+7.6
Haley Higginbotham 01:49.301:49.001:49.401:50.332.5 spm
3.Unaff.Unaffiliated (USA)LW U2301:51.4(4)03:43.1(4)05:33.8(4)07:19.7(3)+9.4
Kathleen Love 01:51.401:51.701:50.701:46.033.9 spm
4.WMRCWilliam & Mary Rowing ClubLW U2301:49.3(2)03:39.7(3)05:30.8(3)07:24.5(4)+14.2
Josie Broome 01:49.301:50.401:51.101:53.735.0 spm
5.Unaff.Unaffiliated (USA)LW U2301:52.4(5)03:45.4(5)05:39.3(5)07:31.3(5)+21.0
Jaime Martin 01:52.401:53.001:53.901:52.033.5 spm
6.Unaff.Unaffiliated (USA)LW U2301:54.2(9)03:49.5(6)05:44.5(6)07:37.4(6)+27.1
Alessandra Danyo 01:54.201:55.301:55.001:52.931.0 spm
7.RBCRiverside Boat ClubLW01:54.6(11)03:49.6(7)05:44.7(7)07:41.9(7)+31.6
Keara Twist 01:54.601:55.001:55.101:57.240.5 spm
8.A.R.Antares RemoLW01:55.1(12)03:52.4(11)05:49.0(8)07:42.4(8)+32.1
Aura Ramirez 01:55.101:57.301:56.601:53.532.5 spm
9.BCC HSB-CC High School Crew BoostersLW U2301:53.1(8)03:51.0(8)05:51.2(9)07:49.1(9)+38.8
Nina Palmer 01:53.101:57.902:00.201:57.932.5 spm
10.UNHUniversity of New HampshireLW U2301:52.9(7)03:51.5(9)05:54.9(10)07:55.7(10)+45.4
Kaela Healy 01:52.901:58.602:03.402:00.828.2 spm
11.Unaff.Unaffiliated (USA)LW U2301:52.4(5)03:52.3(10)05:55.0(11)07:56.7(11)+46.4
Natasha Hirt 01:52.401:59.902:02.702:01.734.0 spm
12.HanoverDresden School District, Hanover High School RowingLW U2301:54.3(10)03:55.3(12)05:58.7(13)07:59.8(12)+49.5
Falcon Jaacks 01:54.302:01.002:03.402:01.132.5 spm
13.GCRGordon College Rowing ClubW U2301:57.9(15)03:59.0(14)05:58.5(12)08:03.7(13)+53.4
Deborah Barron 01:57.902:01.101:59.502:05.329.0 spm
14.WWRAWayland-Weston Rowing Association, Inc.LW U2301:59.4(17)04:02.4(16)06:07.7(15)08:10.9(14)+1:00.6
Lauren Berry 01:59.402:03.002:05.302:03.227.2 spm
15.GCRGordon College Rowing ClubLW U2301:56.0(14)03:58.0(13)06:03.6(14)08:14.3(15)+1:04.0
Annika Hanson 01:56.002:02.002:05.602:10.631.5 spm
16.SRCSyosset Rowing ClubW U2302:02.0(18)04:06.3(18)06:12.0(16)08:17.0(16)+1:06.7
Emily Huang 02:02.002:04.302:05.702:05.031.5 spm
17.UVRFUpper Valley Rowing FoundationLW U2301:58.2(16)04:05.2(17)06:12.7(17)08:19.3(17)+1:09.0
Hannah Burdick 01:58.202:07.002:07.502:06.729.5 spm
18.MDSXMiddlesex SchoolLW U2301:55.5(13)04:02.2(15)06:14.7(18)08:25.3(18)+1:15.0
Hadley Keefe 01:55.502:06.702:12.502:10.626.4 spm
19.WWRAWayland-Weston Rowing Association, Inc.LW U2302:04.9(19)04:10.2(19)06:17.5(19)08:27.1(19)+1:16.8
Makayla George 02:04.902:05.302:07.302:09.626.7 spm
20.GCRGordon College Rowing ClubLW U2302:06.7(20)04:14.8(20)06:22.2(20)08:29.9(20)+1:19.6
Katie Augustine 02:06.702:08.102:07.402:07.726.7 spm
21.Unaff.Unaffiliated (USA)LW U2302:08.1(21)04:25.0(21)06:40.7(21)08:52.3(21)+1:42.0
Kayla Thompson 02:08.102:16.902:15.702:11.635.7 spm
22.WWRAWayland-Weston Rowing Association, Inc.LW U2302:14.3(22)04:29.3(22)06:45.2(22)08:59.9(22)+1:49.6
Rohini Ramesh 02:14.302:15.002:15.902:14.731.0 spm
UVRFUpper Valley Rowing FoundationW U23   did not start
Sage Gilbert-Diamond