[008] M50 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaff.Unaffiliated (USA)01:30.8(1)03:02.5(1)04:33.8(1)06:05.1(1)
Andrew Benko 01:30.801:31.701:31.301:31.432.5 spm
2.UCCFUpper Cape CrossFit01:31.4(2)03:03.6(2)04:38.0(2)06:17.5(2)+12.4
Eric Jensen 01:31.401:32.201:34.401:39.534.3 spm
3.Unaff.Unaffiliated (USA)01:35.5(3)03:10.1(3)04:45.4(3)06:19.8(3)+14.7
Peder Thorstenson 01:35.501:34.601:35.301:34.433.5 spm
4.BRCNorth Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center01:38.0(7)03:16.1(6)04:53.2(4)06:27.8(4)+22.7
Robert Kleiderlein 01:38.001:38.101:37.101:34.637.7 spm
5.ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center01:36.3(4)03:14.1(4)04:53.3(5)06:33.6(5)+28.5
James Ball 01:36.301:37.801:39.201:40.430.8 spm
6.Unaff.Unaffiliated (USA)01:36.9(5)03:15.2(5)04:53.3(5)06:34.8(6)+29.7
David Harris 01:36.901:38.301:38.101:41.529.8 spm
7.CFNECrossfit New England01:37.9(6)03:17.3(7)04:56.4(7)06:37.5(7)+32.4
Geoffrey Caan 01:37.901:39.401:39.101:41.231.8 spm
8.Unaff.Unaffiliated (USA)01:40.6(13)03:20.5(12)05:00.4(9)06:39.4(8)+34.3
Michael F Prindle 01:40.601:39.901:39.901:39.026.5 spm
9.Unaff.Unaffiliated (USA)01:38.5(8)03:19.7(10)05:02.2(11)06:43.3(9)+38.2
Kevin Elwood 01:38.501:41.201:42.501:41.237.7 spm
10.CFSBCrossfit South Brooklyn01:41.8(15)03:23.7(14)05:05.4(14)06:44.2(10)+39.1
James Murphy 01:41.801:41.901:41.701:38.830.7 spm
11.MILRCThe Milwaukee Rowing Club01:39.0(10)03:20.6(13)05:02.9(12)06:44.7(12)+39.6
David Knutson 01:39.001:41.601:42.301:41.832.2 spm
12.WBCWorcester Boat Club01:39.4(12)03:19.3(8)05:00.0(8)06:46.3(13)+41.2
Robert Leaver 01:39.401:39.901:40.701:46.332.8 spm
13.NBRNeuBayern Racing01:38.7(9)03:19.7(10)05:03.4(13)06:50.6(14)+45.5
Carl Eierle 01:38.701:41.001:43.701:47.228.3 spm
14.RBRow Bros01:43.5(16)03:27.8(16)05:11.1(15)06:53.9(15)+48.8
Doug Clouse 01:43.501:44.301:43.301:42.830.5 spm
15.CLRKSClarkson University Crew Club01:43.9(19)03:29.1(17)05:14.0(17)06:58.4(16)+53.3
Boris Jukic 01:43.901:45.201:44.901:44.529.2 spm
16.DBMSDuxbury Bay Maritime School01:43.5(16)03:26.9(15)05:11.9(16)07:01.8(17)+56.7
Michael O’Hare 01:43.501:43.401:45.001:49.929.0 spm
17.Unaff.Unaffiliated (USA)01:43.9(19)03:29.9(18)05:16.8(18)07:03.6(18)+58.5
Anthony Renna 01:43.901:46.001:46.901:46.726.3 spm
18.CDBCrimson Death Barge01:47.4(27)03:33.8(22)05:20.4(19)07:04.4(19)+59.3
David Lim 01:47.401:46.401:46.601:44.027.0 spm
19.Unaff.Unaffiliated (USA)01:46.7(25)03:35.6(25)05:24.0(23)07:11.9(20)+1:06.8
Harry Warren 01:46.701:48.901:48.401:48.030.3 spm
19.COHSCohasset Maritime Institute01:43.7(18)03:30.9(19)05:20.9(20)07:11.9(20)+1:06.8
Eric Penanhoat 01:43.701:47.201:50.001:51.131.0 spm
21.PRPower Rowing01:48.2(30)03:36.5(27)05:25.4(25)07:12.5(22)+1:07.4
Geoffrey Hunt 01:48.201:48.301:48.901:47.131.5 spm
22.GMSGMS Rowing Center01:46.2(23)03:33.3(21)05:21.9(21)07:12.7(23)+1:07.6
Joseph LeMay 01:46.201:47.101:48.601:50.930.7 spm
23.CDBCrimson Death Barge01:49.8(35)03:39.7(33)05:29.0(29)07:16.6(24)+1:11.5
Jose Guerra 01:49.801:49.901:49.301:47.632.0 spm
24.CFSBCrossfit South Brooklyn01:46.8(26)03:36.3(26)05:26.3(26)07:16.8(25)+1:11.7
James Williams 01:46.801:49.501:50.001:50.529.2 spm
24.PRPower Rowing (USA)01:46.4(24)03:33.1(20)05:22.6(22)07:16.8(25)+1:11.7
David Driscoll 01:46.401:46.701:49.501:54.231.7 spm
26.GGRCGentle Giant Rowing Club01:44.8(22)03:34.3(23)05:24.4(24)07:16.9(27)+1:11.8
Stuart Whitney 01:44.801:49.501:50.101:52.531.5 spm
26.CFMKCrossFit Mount Kisco01:49.1(33)03:39.3(32)05:29.1(30)07:16.9(27)+1:11.8
Craig Wurzel 01:49.101:50.201:49.801:47.835.0 spm
28.CFSBCrossfit South Brooklyn01:47.8(28)03:37.2(28)05:27.9(27)07:19.0(29)+1:13.9
Joe Mefford 01:47.801:49.401:50.701:51.230.3 spm
29.Unaff.Unaffiliated (BLR)01:48.6(32)03:37.7(30)05:28.6(28)07:19.1(30)+1:14.0
Dzmitry Mironchik 01:48.601:49.101:50.901:50.625.8 spm
30.RHRow House NYC01:48.1(29)03:39.1(31)05:34.2(32)07:21.1(31)+1:16.0
Michael Bevans 01:48.101:51.001:55.101:46.928.0 spm
31.Unaff.Unaffiliated (USA)01:43.9(19)03:37.4(29)05:30.9(31)07:21.9(32)+1:16.8
Chris McCaffrey 01:43.901:53.501:53.501:51.031.2 spm
32.Unaff.Unaffiliated (USA)01:48.2(30)03:41.0(34)05:36.6(34)07:29.6(33)+1:24.5
Matt Lawlor 01:48.201:52.801:55.601:53.127.2 spm
33.DHCFDiamond Hill CrossFit01:49.2(34)03:43.3(35)05:38.3(35)07:32.1(34)+1:27.0
Keith Mackey 01:49.201:54.101:55.001:53.928.0 spm
34.ARCAberjona Rowing Club01:41.3(14)03:35.5(24)05:35.1(33)07:33.5(35)+1:28.4
Colin White 01:41.301:54.201:59.601:58.427.6 spm
35.Unaff.Unaffiliated (USA)01:58.5(38)03:59.9(37)06:02.7(37)08:01.6(36)+1:56.5
Adam Read 01:58.502:01.402:02.801:59.034.8 spm
36.Unaff.Unaffiliated (USA)01:53.4(36)03:54.9(36)05:59.6(36)08:02.0(37)+1:56.9
Timothy Martin 01:53.402:01.502:04.702:02.333.2 spm
37.A.R.Antares Remo01:59.1(39)04:01.5(39)06:04.6(38)08:06.3(38)+2:01.2
Ricardo Gomez 01:59.102:02.402:03.102:01.632.0 spm
38.Unaff.Unaffiliated (USA)01:53.7(37)04:00.1(38)06:05.9(39)08:09.7(39)+2:04.6
Joshua Abrams 01:53.702:06.402:05.802:03.733.5 spm
39.Unaff.Unaffiliated (USA)02:08.1(40)04:24.0(40)06:39.5(40)08:56.4(40)+2:51.3
Anthony Serino Serino 02:08.102:15.902:15.502:16.825.7 spm
40.RNYRow New York02:17.1(41)04:41.3(41)06:55.2(41)09:03.6(41)+2:58.5
Guillermo David 02:17.102:24.202:13.902:08.432.0 spm
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Colin Stewart 
RBRow Brevard Inc.   did not start
Jeffrey Julian 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Ross Stevens 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Arthur Reiss 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Paul Dziewisz 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Sean Patrick Carver 
CRICommunity Rowing, Inc.   did not start
Lochiel Crafter 
out of competition
YMCA Stoughton01:39.3(11)03:19.5(9)05:01.1(10)06:44.4(11)+39.3
Patrick Goldstone 01:39.301:40.201:41.601:43.231.0 spm