Sun, 1:30 PM - Race 17 - JM14, JLM14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Fairfield PrepJM1401:31.1(1)03:02.3(1)04:32.8(1)06:00.1(1)
Erik SPINKA 01:31.101:31.201:30.501:27.435.0 spm
2.Buckingham BrowneJM1401:35.1(6)03:11.6(4)04:48.0(3)06:21.1(2)+21.0
Chongyuan HONG 01:35.101:36.501:36.401:33.129.0 spm
3.Nashville Rowing ClubJM1401:31.9(2)03:07.1(2)04:45.3(2)06:22.7(3)+22.6
Clinton REGEN 01:31.901:35.201:38.201:37.430.0 spm
4.New Trier High School RowingJM1401:36.1(12)03:12.6(6)04:48.8(4)06:24.7(4)+24.6
Nick WOEHRLE 01:36.101:36.501:36.201:35.834.2 spm
5.Northfield Mount Hermon SchoolJM1401:35.9(10)03:12.3(5)04:48.8(4)06:28.0(5)+27.9
Miles KAMING-THANASSI 01:35.901:36.401:36.501:39.233.5 spm
6.Chaminade High SchoolJM1401:36.8(14)03:13.6(8)04:51.7(8)06:28.4(6)+28.3
Alexander MANOLARAKIS 01:36.801:36.801:38.101:36.632.0 spm
7.Amadeusz Rowing AcademyJM1401:37.9(21)03:17.2(21)04:55.4(14)06:28.6(7)+28.5
John MCNICHOLAS 01:37.901:39.301:38.201:33.232.4 spm
8.Hingham High School Rowing AssociationJM1401:33.6(3)03:11.5(3)04:51.2(7)06:30.3(8)+30.2
Reed SCHILB 01:33.601:37.901:39.701:39.030.5 spm
9.Chaminade High SchoolJM1401:36.6(13)03:15.3(14)04:53.9(12)06:30.6(9)+30.5
Gabriel ELLER 01:36.601:38.701:38.601:36.731.0 spm
10.Pelham Community Rowing AssociationJM1401:39.7(36)03:18.7(29)04:56.9(23)06:30.7(10)+30.6
Julian CALLEGARI 01:39.701:39.001:38.201:33.830.2 spm
10.Canisius High SchoolJM1401:38.2(24)03:17.7(25)04:55.5(15)06:30.7(10)+30.6
James EAGAN 01:38.201:39.501:37.801:35.133.2 spm
12.Albany Rowing CenterJM1401:37.9(21)03:15.9(16)04:53.3(10)06:31.1(12)+31.0
Landon THOMPSON 01:37.901:38.001:37.401:37.733.0 spm
13.Navesink Indoor RowingJM1401:38.4(25)03:17.2(21)04:54.9(13)06:31.7(13)+31.6
Boris KIZENKO 01:38.401:38.801:37.701:36.834.0 spm
14.Boston College High SchoolJM1401:35.5(7)03:13.6(8)04:52.6(9)06:31.9(14)+31.8
Baringer LOVAAS 01:35.501:38.101:39.001:39.334.5 spm
15.Boston College High SchoolJM1401:37.8(20)03:16.1(17)04:53.7(11)06:32.0(15)+31.9
Timothy PUGLIESE 01:37.801:38.301:37.601:38.435.3 spm
16.Three Rivers Rowing AssociationJM1401:38.7(27)03:18.0(26)04:56.4(22)06:32.2(16)+32.1
Ben KIMMY 01:38.701:39.301:38.401:35.931.7 spm
17.Pelham Community Rowing AssociationJM1401:38.9(29)03:18.4(28)04:58.2(26)06:33.0(17)+32.9
Abe ELIGATOR 01:38.901:39.501:39.801:34.834.0 spm
17.Cascadilla Boat Club, Ltd.JM1401:37.1(17)03:15.6(15)04:55.6(19)06:33.0(17)+32.9
Aram CARPENTER 01:37.101:38.501:40.001:37.432.2 spm
19.Lewis S Mills Crew TeamJM1401:33.9(4)03:14.0(10)04:55.5(15)06:33.5(19)+33.4
Nicholas CAVOLI 01:33.901:40.101:41.501:38.031.0 spm
20.Boston College High SchoolJM1401:37.9(21)03:16.6(18)04:55.5(15)06:33.8(20)+33.7
Grigsby LOVAAS 01:37.901:38.701:38.901:38.332.0 spm
21.Boston College High SchoolJM1401:40.3(39)03:20.5(34)04:59.5(27)06:35.0(21)+34.9
Nick KURANDA 01:40.301:40.201:39.001:35.530.2 spm
22.Bromfield/Acton-Boxboro RowingJM1401:35.5(7)03:12.7(7)04:50.8(6)06:35.7(22)+35.6
Stefan SCORNAVACCA 01:35.501:37.201:38.101:44.931.7 spm
22.UnaffiliatedJM1401:37.2(18)03:15.0(12)04:55.5(15)06:35.7(22)+35.6
Kent PLACE 01:37.201:37.801:40.501:40.332.0 spm
24.Cascadilla Boat Club, Ltd.JM1401:39.2(31)03:20.4(33)05:02.4(34)06:35.8(24)+35.7
Glen CULLINGS 01:39.201:41.201:42.001:33.433.7 spm
25.Brooks School CrewJM1401:34.9(5)03:14.8(11)04:56.0(20)06:36.5(25)+36.4
Fritz WRIGHT 01:34.901:39.901:41.201:40.532.3 spm
26.Episcopal AcademyJM1401:37.0(16)03:16.7(19)04:56.3(21)06:36.7(26)+36.6
William STAVROPOULOS 01:37.001:39.701:39.601:40.534.0 spm
27.Avon High SchoolJM1401:39.7(36)03:19.5(31)04:59.5(27)06:37.6(27)+37.5
Alex MARKOWSKI 01:39.701:39.801:40.001:38.135.5 spm
28.Riverfront Recapture, Inc.JM1401:35.7(9)03:15.1(13)04:56.9(23)06:38.0(28)+37.9
Liam SEELEY 01:35.701:39.401:41.801:41.135.5 spm
29.Brooks School CrewJM1401:39.2(31)03:18.9(30)04:59.7(29)06:38.3(29)+38.2
Nathaniel WIRTH 01:39.201:39.701:40.801:38.536.2 spm
30.St. Augustine Preparatory High SchoolJM1401:36.9(15)03:17.6(24)04:59.8(30)06:39.4(30)+39.3
Joshua DIGGONS 01:36.901:40.701:42.201:39.530.2 spm
31.Berkshire SchoolJM1401:37.7(19)03:16.7(19)04:58.0(25)06:39.7(31)+39.6
Matthew MCGLINSKY 01:37.701:39.001:41.301:41.631.2 spm
31.Belmont Rowing ClubJLM1401:38.4(25)03:18.3(27)05:00.5(31)06:39.7(31)+39.6
Alexander KOSAREK 01:38.401:39.901:42.201:39.231.8 spm
33.Boston College High SchoolJM1401:40.6(40)03:21.4(38)05:01.6(33)06:40.4(33)+40.3
Pietro BROCCA 01:40.601:40.801:40.201:38.833.7 spm
34.Phillips AcademyJM1401:40.1(38)03:20.8(35)05:01.5(32)06:40.7(34)+40.6
Kevin GUO 01:40.101:40.701:40.701:39.233.2 spm
35.Boston College High SchoolJM1401:42.0(46)03:23.1(41)05:03.2(35)06:42.5(35)+42.4
Michael GREENE 01:42.001:41.101:40.101:39.334.0 spm
36.RFH RowingJM1401:42.3(47)03:25.1(45)05:07.0(41)06:43.8(36)+43.7
John THEODORE 01:42.301:42.801:41.901:36.833.2 spm
37.Shrewsbury High School CrewJM1401:39.6(35)03:21.1(36)05:03.6(37)06:44.5(37)+44.4
Gavin CROUCH 01:39.601:41.501:42.501:41.028.5 spm
38.Great Valley Rowing ClubJM1401:35.9(10)03:17.5(23)05:03.2(35)06:44.9(38)+44.8
Nick MCDONALD 01:35.901:41.601:45.701:41.630.0 spm
39.Saugatuck Rowing Club, LLCJM1401:39.2(31)03:23.0(40)05:06.1(40)06:46.5(39)+46.4
Matthew GRIFFIN 01:39.201:43.801:43.101:40.331.2 spm
40.Brooks School CrewJM1401:41.3(43)03:23.8(42)05:05.8(39)06:48.3(40)+48.2
Herbert LIU 01:41.301:42.501:42.001:42.532.3 spm
41.Cambridge Boat ClubJM1401:39.1(30)03:19.8(32)05:03.7(38)06:49.1(41)+49.0
Connor SIMKO 01:39.101:40.701:43.901:45.334.2 spm
42.Chaminade High SchoolJM1401:38.7(27)03:21.2(37)05:07.1(43)06:51.4(42)+51.3
James BURKE 01:38.701:42.501:45.901:44.430.8 spm
43.Boston College High SchoolJM1401:41.7(44)03:25.0(44)05:09.0(45)06:51.6(43)+51.5
Jack GRADY 01:41.701:43.301:44.001:42.633.7 spm
44.Ottawa Rowing ClubJM1401:39.2(31)03:22.4(39)05:07.0(41)06:51.7(44)+51.6
Andrew LOKHONIA 01:39.201:43.201:44.601:44.730.0 spm
45.Pittsford CrewJM1401:41.9(45)03:24.9(43)05:08.9(44)06:54.3(45)+54.2
Matthew FABRIZIO 01:41.901:43.001:44.001:45.436.7 spm
46.St. Augustine Preparatory High SchoolJM1401:40.8(42)03:25.1(45)05:10.6(46)06:55.0(46)+54.9
Spencer CHIDLEY 01:40.801:44.301:45.501:44.428.5 spm
47.Hingham High School Rowing AssociationJM1401:43.4(49)03:28.1(48)05:13.3(47)06:58.0(47)+57.9
Mason FAIRFIELD 01:43.401:44.701:45.201:44.630.8 spm
48.Advanced Community Rowing AssociationJM1401:43.7(50)03:28.8(49)05:16.3(48)07:06.7(48)+1:06.6
Brandon EDWARDS 01:43.701:45.101:47.501:50.429.0 spm
49.St. Peters Preparatory SchoolJM1401:40.6(40)03:29.2(50)05:20.6(50)07:07.0(49)+1:06.9
Biaggio GUIDO 01:40.601:48.601:51.401:46.432.5 spm
50.Bedford Crew ClubJM1401:42.3(47)03:26.8(47)05:16.7(49)07:08.0(50)+1:07.9
Matthew MARKS 01:42.301:44.501:49.901:51.333.4 spm
51.UnaffiliatedJM1401:46.5(51)03:36.7(51)05:34.0(51)07:28.3(51)+1:28.2
Jack STRAUSS 01:46.501:50.201:57.301:54.328.2 spm