Sun, 1:00 PM - Race 15 - JW14, JM14 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Nashville Rowing ClubJM1401:41.5(3)03:23.3(3)05:05.5(2)06:45.7(1)
Ben REGEN 01:41.501:41.801:42.201:40.227.7 spm
2.Albany Rowing CenterJM1401:39.7(2)03:22.0(2)05:05.2(1)06:46.0(2)+0.3
Bill GANNON 01:39.701:42.301:43.201:40.730.0 spm
3.St. Peters Preparatory SchoolJM1401:38.6(1)03:21.1(1)05:06.3(3)06:51.6(3)+5.9
Sean HEROLD 01:38.601:42.501:45.201:45.234.5 spm
4.Arlington Belmont CrewJM1401:42.0(4)03:25.8(4)05:09.9(4)06:53.0(4)+7.3
Tor METELMANN 01:42.001:43.801:44.101:43.131.5 spm
5.Boston Latin SchoolJM1401:43.9(6)03:29.5(6)05:13.9(6)06:56.1(5)+10.4
Samuel SULLIVAN 01:43.901:45.601:44.401:42.231.0 spm
6.Oak Neck Rowing AcademyJM1401:44.3(9)03:30.4(7)05:14.9(7)06:57.5(6)+11.8
Anthony FLORENCE 01:44.301:46.101:44.501:42.531.0 spm
7.Boston College High SchoolJM1401:44.0(8)03:29.3(5)05:13.8(5)06:57.8(7)+12.1
Jack MCCARTHY 01:44.001:45.301:44.501:43.931.5 spm
8.Phillips Exeter AcademyJM1401:46.4(12)03:33.2(9)05:21.6(8)07:06.6(8)+20.9
Alexander URQUHART 01:46.401:46.801:48.401:45.029.2 spm
9.Boston Latin SchoolJM1401:46.1(11)03:34.0(10)05:22.2(9)07:06.7(9)+21.0
Evan JOST-PRICE 01:46.101:47.901:48.201:44.633.2 spm
10.UnaffiliatedJM1401:50.4(18)03:39.7(17)05:27.6(11)07:10.1(10)+24.4
Guanlun CHEN 01:50.401:49.301:47.901:42.528.0 spm
11.OJR Wildcat Crew ClubJM1401:46.6(13)03:37.4(13)05:27.5(10)07:12.0(11)+26.3
Dylan BURKE 01:46.601:50.801:50.101:44.535.0 spm
12.OJR Wildcat Crew ClubJM1401:46.9(14)03:38.0(14)05:28.3(12)07:15.4(12)+29.7
Evan FORRESTER 01:46.901:51.101:50.301:47.233.7 spm
13.RFH RowingJM1401:44.3(9)03:35.2(11)05:28.9(13)07:19.8(13)+34.1
Nicholas RAMONDO 01:44.301:50.901:53.701:50.931.5 spm
14.ChaminadeJM1401:48.3(15)03:39.1(16)05:31.9(15)07:22.5(14)+36.8
Patrick MCKEEVER 01:48.301:50.801:52.801:50.630.2 spm
15.Chaminade High SchoolJM1401:49.1(16)03:38.6(15)05:32.0(16)07:24.6(15)+38.9
Nathaniel HENSHAW 01:49.101:49.501:53.401:52.527.0 spm
16.Orleans SweepsJM1401:42.8(5)03:32.0(8)05:29.2(14)07:26.2(16)+40.5
Nathaniel ROWE 01:42.801:49.201:57.201:57.028.6 spm
17.Westford Academy CrewJM1401:43.9(6)03:36.2(12)05:32.5(17)07:29.7(17)+44.0
Nolan CONNELL 01:43.901:52.301:56.301:57.232.1 spm
18.UnaffiliatedJM1401:50.3(17)03:48.8(18)05:49.6(18)07:46.4(18)+1:00.7
Liam MCCULLOUGH 01:50.301:58.502:00.801:56.733.0 spm
19.New Trier High School RowingJW1401:55.1(21)03:54.8(19)05:57.5(19)07:58.6(19)+1:12.9
Morgan PERCE 01:55.101:59.702:02.702:01.031.5 spm
20.Cedar Creek High SchoolJW1402:01.1(35)04:02.3(26)06:03.6(22)08:03.1(20)+1:17.4
Francesca MORRELL 02:01.102:01.202:01.301:59.629.5 spm
21.OJR Wildcat Crew ClubJW1401:59.8(28)04:02.0(25)06:04.6(23)08:06.5(21)+1:20.8
Rachel NEMETH 01:59.802:02.202:02.602:01.831.0 spm
21.Phillips AcademyJW1401:53.6(19)03:55.6(20)06:03.3(21)08:06.5(21)+1:20.8
Lucia KISOVA 01:53.602:02.002:07.702:03.131.2 spm
23.Navesink Indoor RowingJW1401:59.8(28)04:03.6(28)06:07.9(26)08:09.8(23)+1:24.1
Annabelle KAELI 01:59.802:03.802:04.302:01.928.5 spm
24.Great Bay RowingJW1401:54.5(20)03:58.5(22)06:06.7(24)08:14.0(24)+1:28.3
Audrey SMITH 01:54.502:04.002:08.102:07.330.9 spm
25.Cape Cod Rowing, Inc.JW1402:00.1(30)04:04.0(29)06:08.5(27)08:14.4(25)+1:28.7
Victoria HOWARD 02:00.102:03.902:04.502:06.030.0 spm
26.Navesink River RowingJW1401:56.5(22)03:57.2(21)05:59.2(20)08:14.5(26)+1:28.8
Sheridan SAINATO 01:56.502:00.702:02.002:15.432.1 spm
27.UnaffiliatedJW1401:59.1(26)04:05.9(32)06:11.4(29)08:14.6(27)+1:28.9
Maevis FAHEY 01:59.102:06.802:05.502:03.230.2 spm
28.Cambridge Boat ClubJW1402:00.2(31)04:01.5(23)06:07.0(25)08:15.7(28)+1:30.0
Eliza ABRAMS 02:00.202:01.302:05.502:08.630.0 spm
29.St. Mark's SchoolJW1402:01.0(34)04:05.6(30)06:12.0(31)08:18.4(29)+1:32.7
Madeleine WASS 02:01.002:04.602:06.402:06.429.7 spm
30.Great Bay RowingJW1401:58.4(24)04:01.5(23)06:11.5(30)08:19.3(30)+1:33.6
Madison GASS 01:58.402:03.102:10.002:07.728.3 spm
31.Oakcrest High SchoolJW1401:59.2(27)04:02.5(27)06:10.3(28)08:21.0(31)+1:35.3
Madison LISITSIN 01:59.202:03.302:07.802:10.630.0 spm
32.Westford Academy CrewJW1402:04.2(39)04:10.5(34)06:18.7(33)08:22.9(32)+1:37.2
Kara MAMMOLA 02:04.202:06.302:08.102:04.330.5 spm
33.East Bay RowingJW1401:58.7(25)04:05.7(31)06:16.8(32)08:25.3(33)+1:39.6
Corinne DOUGHERTY 01:58.702:07.002:11.102:08.527.5 spm
34.Friends of Port RowingJW1402:07.8(43)04:15.5(39)06:23.2(35)08:29.9(34)+1:44.2
Brooke BOSSE 02:07.802:07.702:07.702:06.730.2 spm
35.Hingham High School Rowing AssociationJW1402:04.1(38)04:15.6(40)06:27.0(37)08:34.8(35)+1:49.1
Anna WAGNER 02:04.102:11.502:11.402:07.831.5 spm
36.Emma Willarsd SchoolJW1402:03.4(37)04:13.9(38)06:26.1(36)08:35.7(36)+1:50.0
Emily ELLER 02:03.402:10.502:12.202:09.626.5 spm
37.Emma Willarsd SchoolJW1402:08.2(44)04:16.9(43)06:28.1(40)08:36.5(37)+1:50.8
Hunter DARIS 02:08.102:08.602:11.202:08.326.0 spm
38.UnaffiliatedJW1402:00.7(32)04:08.7(33)06:22.7(34)08:36.6(38)+1:50.9
Sarah ABATIELLO 02:00.702:08.002:14.002:13.927.5 spm
39.Hudson River Rowing Association, Inc.JW1402:06.3(41)04:15.9(42)06:27.0(37)08:36.8(39)+1:51.1
Anika PATEL 02:06.302:09.602:11.102:09.829.8 spm
40.Emma Willarsd SchoolJW1402:07.0(42)04:15.7(41)06:28.5(41)08:39.7(40)+1:54.0
Julia FELTON 02:07.002:08.602:12.802:11.223.3 spm
41.Osprey Rowing ClubJW1401:57.7(23)04:12.1(35)06:27.6(39)08:41.7(41)+1:56.0
Elyse YANUSAS 01:57.702:14.402:15.502:14.028.6 spm
42.Duxbury Bay Maritime SchoolJW1402:01.7(36)04:12.5(36)06:31.5(42)08:42.8(42)+1:57.1
Gabrielle HUTCHINSON 02:01.702:10.802:19.002:11.329.3 spm
43.Brooks School CrewJW1402:00.8(33)04:13.2(37)06:31.6(43)08:48.5(43)+2:02.8
Caroline ARRIZ 02:00.802:12.402:18.402:16.927.9 spm
44.Bermuda Rowing AssociationJW1402:12.6(45)04:25.2(45)06:39.2(45)08:49.0(44)+2:03.3
Elsie HASTINGS 02:12.602:12.602:14.002:09.629.5 spm
45.Hingham High School Rowing AssociationJW1402:05.8(40)04:19.7(44)06:36.3(44)08:56.8(45)+2:11.1
Cassandra DASCO 02:05.802:13.902:16.602:20.629.7 spm
46.Albany Rowing CenterJW1402:14.4(46)04:43.7(46)07:15.2(46)09:39.1(46)+2:53.4
Lillyann MORRISON 02:14.402:29.302:31.502:23.831.2 spm