Sun., 10:15 a.m. - Race 206 - M U19, LM U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CANMichael CarykM U1901:31.3(1)03:04.5(1)04:37.2(1)06:09.9(1)
Manitoba Rowing Association 01:31.301:33.201:32.701:32.733.5 spm
2.CANKai BartelM U1901:35.7(3)03:10.9(2)04:47.5(2)06:24.7(2)+14.8
St. Catharines Rowing Club 01:35.701:35.201:36.601:37.232.7 spm
3.CANKyle NummiM U1901:36.0(4)03:12.0(3)04:48.1(3)06:25.2(3)+15.3
Don Rowing Club 01:36.001:36.001:36.101:37.038.5 spm
4.USAHenry VoellerM U1901:38.5(9)03:16.0(6)04:53.2(5)06:28.7(4)+18.8
The Milwaukee Rowing Club 01:38.501:37.501:37.201:35.430.2 spm
5.CANAlec KoschanowM U1901:37.3(8)03:16.4(8)04:54.6(6)06:30.2(5)+20.3
Burloak Canoe Club - Masters 01:37.301:39.101:38.201:35.637.7 spm
6.USAIan DoctorM U1901:52.8(22)03:47.6(22)05:41.0(21)06:31.3(6)+21.4
Unaffiliated (USA) 01:52.701:54.801:53.301:49.431.7 spm
7.CANElijah LopezM U1901:33.8(2)03:13.5(5)04:54.7(7)06:31.6(7)+21.7
Lloydminster Rowing Club 01:33.801:39.701:41.201:36.829.3 spm
8.CANAdrian BreenM U1901:36.1(5)03:12.7(4)04:50.7(4)06:34.0(8)+24.1
Don Rowing Club 01:36.101:36.601:38.001:43.336.7 spm
9.CANJacob LofaroM U1901:36.7(6)03:16.1(7)04:58.1(8)06:38.4(9)+28.5
St. Catharines Rowing Club 01:36.701:39.401:42.001:40.331.7 spm
10.CANAndrew WaleM U1901:40.8(13)03:22.8(12)05:04.4(9)06:43.0(10)+33.1
Victoria City Rowing Club 01:40.801:42.001:41.601:38.728.5 spm
11.USAJack CorlissM U1901:40.5(12)03:22.9(13)05:04.6(10)06:43.4(11)+33.5
Navesink Indoor Rowing 01:40.501:42.401:41.701:38.731.2 spm
12.CANRiley PootM U1901:40.4(11)03:22.2(11)05:06.8(11)06:53.4(12)+43.5
Don Rowing Club 01:40.401:41.801:44.601:46.633.5 spm
13.CANAndy CollishawM U1901:39.1(10)03:21.5(10)05:07.1(13)06:53.6(13)+43.7
Cambridge Rowing Club 01:39.101:42.401:45.601:46.527.7 spm
14.CANRichard HammM U1901:37.0(7)03:20.8(9)05:07.0(12)06:54.6(14)+44.7
St. Catharines Rowing Club 01:37.001:43.801:46.201:47.528.7 spm
15.CANAsia BourneM U1901:41.0(14)03:25.8(14)05:13.5(14)07:00.2(15)+50.3
Brockville Rowing Club 01:41.001:44.801:47.701:46.830.5 spm
16.CANRemi SebestikM U1901:46.5(19)03:31.3(19)05:17.7(18)07:00.6(16)+50.7
Mic Mac Amateur Aquatic Club 01:46.501:44.801:46.401:42.930.2 spm
17.CANMason ProngerM U1901:41.9(15)03:27.3(16)05:13.5(14)07:00.8(17)+50.9
Winnipeg Rowing Club 01:41.901:45.401:46.201:47.231.7 spm
18.USARyan MathesonM U1901:44.5(18)03:28.8(17)05:14.7(17)07:02.3(18)+52.4
The Port Jefferson Rowing Club 01:44.501:44.301:45.901:47.634.3 spm
19.GBRMichael SumnerM U1901:42.7(16)03:27.0(15)05:14.6(16)07:03.7(19)+53.8
Broxbourne Rowing Club 01:42.701:44.301:47.601:49.128.0 spm
20.USAThomas GravesM U1901:44.4(17)03:30.9(18)05:19.2(19)07:04.0(20)+54.1
Oyster Bay Community Rowing 01:44.401:46.501:48.301:44.828.2 spm
21.USAShawn KapoorM U1901:52.7(21)03:47.5(21)05:40.8(20)07:30.2(21)+1:20.3
Oak Neck Rowing Academy 01:52.701:54.801:53.301:49.432.7 spm
22.USAStanley ZolekM U1901:48.2(20)03:46.4(20)05:44.0(22)07:33.3(22)+1:23.4
Navesink Indoor Rowing 01:48.201:58.201:57.601:49.432.9 spm
23.ECUSergio Alcivar ChavarriaM U1901:57.3(23)03:56.0(23)05:54.8(23)07:56.8(23)+1:46.9
Unaffiliated (ECU) 01:57.301:58.701:58.802:02.129.5 spm
CANPayton GauthierM U19   did not start
Niagara Falls Rowing Club 
CANChristian GoffM U19   did not start
Don Rowing Club 
USATristan AtreidesM U19   did not start
Oak Neck Rowing Academy 
CANWilliam VandenburgM U19   did not start
Kingston Rowing Club