Sun., 11:05 a.m. - Race 209 - [031] M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CANOwen Bartel01:35.3(2)03:10.9(1)04:47.5(1)06:24.3(1)
St. Catharines Rowing Club 01:35.301:35.601:36.601:36.832.5 spm
2.GBRMurray Oliver01:34.1(1)03:12.2(2)04:51.3(2)06:28.4(2)+4.1
Unaffiliated (GBR) 01:34.101:38.101:39.101:37.033.2 spm
3.CANCole Carter01:38.7(3)03:19.7(3)05:00.6(3)06:40.5(3)+16.2
Kingston Rowing Club 01:38.701:41.001:40.901:39.930.2 spm
4.CANMax Pally01:39.8(4)03:21.6(4)05:04.2(4)06:43.4(4)+19.1
Saskatoon Rowing Club 01:39.701:41.801:42.501:39.428.7 spm
5.USABrett Beaman01:43.4(6)03:27.7(6)05:11.8(5)06:53.5(5)+29.2
Oak Neck Rowing Academy 01:43.401:44.301:44.101:41.729.7 spm
6.CANMaximilian Waslen01:42.0(5)03:27.0(5)05:13.7(6)07:03.7(6)+39.4
Saskatoon Rowing Club 01:42.001:45.001:46.701:50.029.3 spm
7.CANNigel Radhakrishnan01:45.1(7)03:30.6(7)05:16.9(7)07:06.5(7)+42.2
Upper Canada College 01:45.101:45.501:46.301:49.731.5 spm
8.CANBenjamin Martens01:47.9(13)03:36.7(10)05:24.5(8)07:06.6(8)+42.3
Mic Mac Amateur Aquatic Club 01:47.901:48.801:47.801:42.029.2 spm
9.USALuke Zaslow01:47.4(11)03:36.4(9)05:25.2(9)07:12.0(9)+47.7
Navesink Indoor Rowing 01:47.401:49.001:48.801:46.833.5 spm
10.CANLeo Biancaniello01:46.5(9)03:35.3(8)05:25.5(10)07:14.8(10)+50.5
Unaffiliated (CAN) 01:46.501:48.801:50.201:49.328.2 spm
11.CANDennis Ovdiyenko01:48.6(14)03:38.0(12)05:27.1(11)07:15.9(11)+51.6
Don Rowing Club 01:48.601:49.401:49.101:48.934.0 spm
12.ECULuis Morejón Salavarria01:50.1(16)03:39.6(13)05:29.8(13)07:20.3(12)+56.0
Unaffiliated (ECU) 01:50.101:49.501:50.201:50.530.3 spm
13.CANMatti Essig01:46.4(8)03:36.7(10)05:28.9(12)07:22.0(13)+57.7
Ridley Graduate Boat Club 01:46.401:50.301:52.201:53.133.0 spm
14.CANSimon Whittaker01:48.9(15)03:40.4(14)05:34.1(14)07:27.0(14)+1:02.7
Hanlan Boat Club 01:48.901:51.501:53.701:52.928.7 spm
15.CANJohn Liu01:51.8(17)03:45.4(16)05:39.7(16)07:30.8(15)+1:06.5
Hanlan Boat Club 01:51.801:53.601:54.301:51.028.2 spm
16.Nathan Laise01:52.9(20)03:47.4(19)05:41.7(18)07:31.2(16)+1:06.9
CAP Marara Tahiti 01:52.901:54.501:54.301:49.630.5 spm
17.USAMatt Califano01:52.6(19)03:45.9(17)05:40.0(17)07:31.6(17)+1:07.3
CHS Rowing 01:52.601:53.301:54.101:51.631.5 spm
18.USAEthan Good01:47.4(11)03:40.4(14)05:35.0(15)07:31.7(18)+1:07.4
Navesink Indoor Rowing 01:47.401:53.001:54.601:56.732.0 spm
19.CANMahmoud Radwan01:53.7(23)03:47.8(20)05:42.7(19)07:38.0(19)+1:13.7
Ridley College 01:53.701:54.101:54.901:55.332.3 spm
20.USAHenry Davison01:53.1(22)03:50.0(22)05:46.5(21)07:41.0(20)+1:16.7
Oak Neck Rowing Academy 01:53.101:56.901:56.501:54.529.7 spm
21.CANJoshua Ruby01:47.3(10)03:46.0(18)05:46.1(20)07:48.0(21)+1:23.7
Winnipeg Rowing Club 01:47.301:58.702:00.102:02.033.4 spm
22.CANJason Lee01:53.0(21)03:47.9(21)05:53.4(23)07:55.1(22)+1:30.8
Upper Canada College 01:53.001:54.902:05.502:01.729.0 spm
23.USADaniel Keselman01:51.8(17)03:50.5(23)05:52.9(22)07:56.3(23)+1:32.0
Oyster Bay Community Rowing 01:51.801:58.702:02.402:03.428.0 spm
24.USAWilliam Gokey02:00.8(24)04:00.3(24)05:59.6(24)07:57.5(24)+1:33.2
Oak Neck Rowing Academy 02:00.801:59.501:59.201:58.029.5 spm
25.CANJames Tracey02:00.8(24)04:09.1(25)06:19.7(25)08:23.2(25)+1:58.9
Hanlan Boat Club 02:00.802:08.302:10.602:03.631.5 spm
CANMorley Roden   did not start
Upper Canada College 
CANJohn Ross   did not start
Niagara Rowing School 
CANOwen Couroux   did not start
South Niagara Rowing Club 
CANBassil Di   did not start
Niagara Rowing School 
USAMichael Forte   did not start
Oyster Bay Community Rowing