[018] W U19 (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CANEllie Sousa01:49.0(2)03:39.3(2)05:30.5(2)07:16.8(1)
Victoria City Rowing Club 01:49.001:50.301:51.201:46.232.7 spm
2.USAElla Barry01:49.7(4)03:41.3(3)05:32.7(3)07:16.9(2)+0.1
Oak Neck Rowing Academy 01:49.701:51.601:51.401:44.234.7 spm
3.CANAnna Pamenter01:49.1(3)03:38.6(1)05:28.9(1)07:18.0(3)+1.2
Don Rowing Club 01:49.101:49.501:50.301:49.133.0 spm
4.CANHannah Elliott01:52.5(10)03:46.5(8)05:38.0(4)07:22.5(4)+5.7
London Rowing Club (ON) 01:52.501:54.001:51.501:44.528.5 spm
5.CANHilmayer Meredith01:53.8(16)03:47.3(10)05:39.3(8)07:28.4(5)+11.6
Niagara Rowing School 01:53.801:53.501:52.001:49.228.0 spm
6.USAPaige Loh01:51.1(6)03:44.7(4)05:38.4(5)07:30.2(6)+13.4
Navesink Indoor Rowing 01:51.101:53.601:53.701:51.832.7 spm
7.CANTeagan Orth01:52.4(9)03:45.5(7)05:39.0(7)07:30.4(7)+13.6
St. Catharines Rowing Club 01:52.401:53.101:53.501:51.428.7 spm
8.CANKatie Sierhuis01:50.9(5)03:44.7(4)05:38.7(6)07:31.4(8)+14.6
Winnipeg Rowing Club 01:50.901:53.801:54.001:52.729.7 spm
9.USAAlexandra Weilert01:53.1(13)03:47.2(9)05:42.0(11)07:33.8(9)+17.0
Oak Neck Rowing 01:53.101:54.101:54.801:51.832.7 spm
10.CANCait Whittard01:53.5(15)03:47.7(12)05:41.8(10)07:34.6(10)+17.8
St. Catharines Rowing Club 01:53.501:54.201:54.101:52.934.0 spm
11.CANZella James01:52.2(8)03:47.6(11)05:43.1(12)07:38.2(11)+21.4
Ottawa Rowing Club 01:52.201:55.401:55.501:55.132.0 spm
12.CANRylie Wake01:51.9(7)03:44.8(6)05:41.5(9)07:39.9(12)+23.1
Ridley College 01:51.901:52.901:56.701:58.429.8 spm
13.CANStella Fraser01:56.9(19)03:54.1(18)05:50.8(16)07:44.4(13)+27.6
Victoria City Rowing Club 01:56.901:57.201:56.701:53.630.7 spm
14.USAHeidi Biedenkapp01:54.8(18)03:50.4(15)05:48.2(14)07:45.4(14)+28.6
The Port Jefferson Rowing Club 01:54.801:55.601:57.801:57.329.5 spm
15.CANLauren Tigert01:53.1(13)03:50.6(16)05:49.2(15)07:45.5(15)+28.7
Argonaut Rowing Club 01:53.101:57.501:58.601:56.327.2 spm
16.CANEllen Marion01:52.6(11)03:47.9(13)05:45.0(13)07:45.7(16)+28.9
Regina Rowing Club 01:52.601:55.301:57.102:00.733.8 spm
17.CANEllie teNyenhuis01:56.9(19)03:54.4(19)05:51.7(18)07:47.7(17)+30.9
Guelph Rowing Club 01:56.901:57.501:57.301:56.031.2 spm
18.CANLeah Ross01:48.6(1)03:48.7(14)05:51.1(17)07:52.7(18)+35.9
Winnipeg Rowing Club 01:48.602:00.102:02.402:01.528.6 spm
19.CANTeagan Stewart01:54.5(17)03:54.4(19)05:54.8(21)07:54.2(19)+37.4
Elmwood School 01:54.501:59.902:00.401:59.328.7 spm
20.CANNyla Yungblut01:57.0(21)03:54.5(21)05:54.4(20)07:54.8(20)+38.0
St. Catharines Rowing Club 01:57.001:57.501:59.902:00.428.5 spm
21.CANShelby Lane01:53.0(12)03:51.9(17)05:53.9(19)07:55.7(21)+38.9
Saskatoon Rowing Club 01:53.001:58.902:02.002:01.929.0 spm
22.CANAbigail Najjar01:57.2(22)03:55.8(23)05:55.8(22)07:57.4(22)+40.6
Don Rowing Club 01:57.201:58.602:00.002:01.531.0 spm
23.CANMaylie Valiquette01:58.4(23)03:55.7(22)05:56.7(23)08:01.5(23)+44.7
Aviron Knowlton Rowing 01:58.401:57.302:01.002:04.725.0 spm
24.CANArden Schirru01:59.7(25)04:01.2(24)06:04.4(24)08:05.8(24)+49.0
Niagara Rowing School 01:59.702:01.502:03.202:01.428.0 spm
25.CANClaire Rollins02:04.4(27)04:10.7(27)06:18.9(26)08:22.3(25)+1:05.5
Hanlan Boat Club 02:04.402:06.302:08.102:03.526.5 spm
26.CANKaelyn Mercuri01:59.6(24)04:05.6(25)06:16.3(25)08:22.8(26)+1:06.0
Grimsby Secondary School Rowing Team 01:59.602:06.002:10.602:06.526.5 spm
27.CANAlison Hayward02:04.4(27)04:11.9(28)06:23.4(28)08:31.1(27)+1:14.3
Elmwood School 02:04.402:07.502:11.502:07.628.0 spm
28.CANKylie Mercuri02:01.3(26)04:08.5(26)06:21.4(27)08:36.3(28)+1:19.5
Grimsby Secondary School Rowing Team 02:01.302:07.202:12.902:14.928.3 spm
29.CANSarah Allam02:11.4(29)04:34.4(29)07:02.0(29)09:25.0(29)+2:08.2
Elmwood School 02:11.402:23.002:27.602:23.027.6 spm
CANElena Sati   did not start
Don Rowing Club 
USAVictoria Grosskopf   did not start
The Port Jefferson Rowing Club