Sat., 1:30 p.m. - Race 117 - [003] M 500 meter

lanecodecrew
stroke
[1]USANicholas Thomas
Unaffiliated (USA)
[2]USAAdam Bielanski
Unaffiliated (USA)
[3]ITAAlessandro Andreolli
Prosport Trento Italy
[4]USAJarred Elmar
Unaffiliated (USA)
[5]CANJason Chivers-Wilson
Unaffiliated (CAN)
[6]USAPeder Thorstenson
Unaffiliated (USA)
[7]GBRKevin Williams
Unaffiliated (GBR)
[8]CANMatt Kingswood
Unaffiliated (CAN)
[9]CANAubrey Oldham
Leander Boat Club
[10]CANLawrence Ross
Edmonton Rowing Club
[11]USAMatthew Stankiewitch
Unaffiliated (USA)
[12]CANAlan Oldham
Leander Boat Club
[13]FRAPatrick Villenave
Aviron Arcachonnais
[14]CANTrevor Hunter
Unaffiliated (CAN)
[15]CANTravis King
Brock Rowing Club
[16]USAChavdar Pavlov
Unaffiliated (USA)
[17]GBRDarren Roberts
League of Rowers
[18]CANAdam Ueltzhoffer
Unaffiliated (CAN)
[19]Carlos Balana
CAP Marara Tahiti
[20]Jean Sebastien Bienias
CAP Marara Tahiti
[21]USAErnesto Acebo
Unaffiliated (USA)
[22]IRLBrian Hannon
Crew Class
[23]USASean Walsh
Unaffiliated (USA)
[24]IRLTommy Griffin
ST PATS ROWING CLUB
[25]CANGreg Theriault
Brock Rowing Club
[26]AUSHarry Narroway
Unaffiliated (AUS)
[27]Kevin Scott
CAP Marara Tahiti
[28]CANBernie Touchette
Unaffiliated (CAN)
[30]BRARicardo Arikawa Moreira
Unaffiliated (BRA)
[31]USAChristian Fauria
Unaffiliated (USA)
[32]CANChris Glasgow
GARAGEATHLETE
[33]CANDavid Miege
Shuswap Association for Rowing and Paddling
[34]CANDavid Fisman
Hanlan Boat Club
[35]USAFred Luminoso
Unaffiliated (USA)
[36]GBRCameron Wharram
Team Oarsome IRC
[37]Christophe Laise
CAP Marara Tahiti
[38]CANJoshua Gross
Unaffiliated (CAN)
[39]USAPatrick Rufo
Fairmount Rowing Association
[40]IRLEamonn Hickson
Unaffiliated (IRL)
[41]USAPaul McDonald
CRUfit
[42]CANMichael Woolhouse
SCULLHOUSE Rowing
[43]USAChristopher del Rey
Unaffiliated (USA)
[44]IRLDavid Duggan
Unaffiliated (IRL)
[45]USAKevin Fink
Unaffiliated (USA)
[46]GBRTim Armstrong
Unaffiliated (GBR)

Sat., 1:42 p.m. - Race 119 - LM, LM U23, M U23, M 500 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]USAReuben LatigoLM
Unaffiliated (USA)
[2]GBRGregor HallLM
Stirling Rowing Club
[3]CANShae BirchLM
Don Rowing Club
[4]Damien WildLM
CAP Marara Tahiti
[5]USADavid SpectorLM
Unaffiliated (USA)
[6]CANAlex Raiche-MarsdenLM
Mic Mac Rowing Club
[7]USAJeff WolffLM
Unaffiliated (USA)
[8]USAStephen KressLM
Unaffiliated (USA)
[9]CANGeorge Bryan-OrrLM
My Basement Indoor Rowing Team
[10]USATyson WhittLM
Unaffiliated (USA)
[11]ESPDaniel Arazola LopezLM
Unaffiliated (ESP)
[12]USAMichael MeehanLM
Unaffiliated (USA)
[13]GBRRhys DaviesLM U23
Aberporth Rowing Club
[14]CANCedric PecoraM U23
University of Guelph