Sun., 1:00 p.m. - Race 17 - [049] JLM U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.EHSEden High School01:39.0(2)03:18.5(2)04:59.9(2)06:40.8(1)
Owen Kudreikis 01:39.001:39.501:41.401:40.833.0 spm
2.STFRSt. Francis High School01:37.8(1)03:15.3(1)04:54.9(1)06:43.2(2)+2.4
David Picard 01:37.801:37.501:39.601:48.431.0 spm
3.UCCUpper Canada College------07:00.4(3)+19.6
Bill Chan 
4.UCCUpper Canada College01:48.4(8)03:36.8(7)05:24.6(6)07:09.8(4)+29.0
Max Rivett 01:48.401:48.401:47.801:45.331.2 spm
5.PTRBPeterborough Rowing Club01:44.1(3)03:32.9(3)05:22.9(3)07:11.1(5)+30.3
Timothy Luebke 01:44.101:48.801:50.001:48.330.2 spm
6.UCCUpper Canada College01:47.4(6)03:35.6(5)05:24.5(5)07:12.8(6)+32.0
Jinoo Kim 01:47.401:48.201:48.901:48.331.5 spm
7.ARGNArgonaut Rowing Club01:46.7(5)03:35.3(4)05:24.1(4)07:14.5(7)+33.7
Kasper Vermeulen 01:46.701:48.601:48.801:50.429.3 spm
8.ARGNArgonaut Rowing Club01:48.8(10)03:39.7(9)05:31.3(8)07:19.5(8)+38.7
Endre Guljas 01:48.801:50.901:51.601:48.229.2 spm
9.DRCThe Don Rowing Club01:45.2(4)03:36.0(6)05:29.5(7)07:20.2(9)+39.4
Mathia Dvorski 01:45.201:50.801:53.501:50.731.2 spm
10.UCCUpper Canada College01:48.0(7)03:38.6(8)05:31.4(9)07:23.9(10)+43.1
Jimmy Li 01:48.001:50.601:52.801:52.533.5 spm
11.DONDon Rowing Club01:49.9(12)03:40.4(10)05:33.5(10)07:25.3(11)+44.5
Nicholas Chronis 01:49.901:50.501:53.101:52.031.0 spm
12.STMSt Marys School01:51.2(16)03:44.9(13)05:38.6(11)07:29.7(12)+48.9
Aidan Salvucci 01:51.201:53.701:53.701:51.029.7 spm
13.DONDon Rowing Club01:50.0(13)03:43.4(12)05:39.5(13)07:34.7(13)+53.9
Anatoliy Duko 01:50.001:53.401:56.101:55.334.5 spm
14.NRSNiagara Rowing School01:49.8(11)03:45.1(14)05:42.1(14)07:36.8(14)+56.0
Nicholas Shawanda 01:49.801:55.301:57.001:54.728.7 spm
15.UCCUpper Canada College01:48.5(9)03:41.3(11)05:38.7(12)07:39.9(15)+59.1
Brian Chan 01:48.501:52.801:57.402:01.230.5 spm
16.Blessed Trinity01:50.9(15)03:47.0(15)05:42.8(15)07:40.4(16)+59.6
Cam Karniej 01:50.901:56.101:55.801:57.630.7 spm
17.STMSt Marys School01:52.4(17)03:48.1(16)05:44.7(16)07:42.7(17)+1:01.9
Matthew Madden 01:52.401:55.701:56.601:58.028.5 spm
18.RCRidley College01:52.4(17)03:51.3(18)05:51.6(17)07:51.1(18)+1:10.3
Charlie Mills 01:52.401:58.902:00.301:59.530.0 spm
19.UCCUpper Canada College01:50.1(14)03:49.4(17)05:53.0(18)07:56.4(19)+1:15.6
Ewan Maynes 01:50.101:59.302:03.602:03.532.0 spm
20.STMSt Marys School01:57.7(19)03:59.5(19)06:04.7(19)08:09.3(20)+1:28.5
Nicholas Stys 01:57.702:01.802:05.202:04.731.2 spm
21.STMSt Marys School01:57.7(19)04:02.1(20)06:11.9(20)08:14.4(21)+1:33.6
Cole D'Angela 01:57.702:04.402:09.802:02.627.5 spm
ORILOrillia Rowing Club   did not start
Charles Pallopson 
STMSt Marys School   did not start
Ilyjah Swartz