Sun., 10:00 a.m. - Race 5 - W U17, WL U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LBCLeander Boat ClubWL U1701:57.5(2)03:58.6(1)05:58.2(1)07:57.8(1)
Bella Durcak 01:57.502:01.101:59.601:59.531.2 spm
2.DONDon Rowing ClubWL U1701:59.4(5)04:01.1(4)06:03.6(3)08:01.7(2)+3.9
Kristen Till 01:59.402:01.702:02.501:58.030.2 spm
3.LBCLeander Boat ClubWL U1701:56.5(1)03:59.3(2)06:01.7(2)08:03.6(3)+5.8
Zoe Durcak 01:56.502:02.802:02.402:01.829.5 spm
4.BRNKBranksome HallWL U1702:01.5(8)04:02.8(5)06:04.9(4)08:05.2(4)+7.4
Elizabeth Bredt 02:01.502:01.302:02.102:00.228.5 spm
5.ARGNArgonaut Rowing ClubWL U1702:00.6(6)04:03.3(6)06:07.2(6)08:07.4(5)+9.6
Claire Graham 02:00.602:02.702:03.902:00.230.2 spm
6.BRNKBranksome HallWL U1702:01.6(9)04:04.2(8)06:07.4(7)08:08.3(6)+10.5
Bella Rusaw 02:01.602:02.602:03.202:00.928.2 spm
7.BRNKBranksome HallWL U1701:58.9(4)04:00.8(3)06:05.3(5)08:10.5(7)+12.7
Chloe Seljak 01:58.902:01.902:04.502:05.230.0 spm
8.GSSSGovernor Simcoe Secondary SchoolWL U1702:00.9(7)04:05.2(9)06:11.4(8)08:14.1(8)+16.3
Laci Shute 02:00.902:04.302:06.202:02.730.2 spm
9.WESTDALEWestdale Secondary SchoolWL U1702:03.8(15)04:07.4(11)06:12.1(9)08:17.2(9)+19.4
Celina Ruan 02:03.802:03.602:04.702:05.132.3 spm
10.NDRCNotre Dame Rowing Club (Welland)WL U1701:58.0(3)04:03.3(6)06:13.3(10)08:19.7(10)+21.9
Jillian Van Dyk 01:58.002:05.302:10.002:06.531.2 spm
11.BRNKBranksome HallWL U1702:02.1(10)04:06.5(10)06:13.6(11)08:20.1(11)+22.3
Maya Fijalkowski 02:02.102:04.402:07.102:06.428.8 spm
12.TRINBlessed Trinity High SchoolWL U1702:05.6(19)04:12.1(15)06:19.1(13)08:23.8(12)+26.0
Kayla Whitnell 02:05.602:06.502:07.002:04.629.5 spm
13.BRNKBranksome HallWL U1702:04.3(17)04:11.5(14)06:19.0(12)08:26.5(13)+28.7
Adeline Arthur 02:04.302:07.202:07.502:07.531.2 spm
14.LBCLeander Boat ClubWL U1702:05.0(18)04:12.1(15)06:21.5(16)08:28.5(14)+30.7
Maggie Walker 02:05.002:07.102:09.402:07.028.7 spm
15.BRNKBranksome HallWL U1702:03.5(13)04:10.0(12)06:19.3(14)08:28.8(15)+31.0
Kira Darou-Santos 02:03.502:06.502:09.302:09.530.0 spm
16.BRNKBranksome HallWL U1702:03.9(16)04:12.9(18)06:21.4(15)08:29.0(16)+31.2
Caitlin Parsons 02:03.902:09.002:08.502:07.631.0 spm
17.RCRidley CollegeWL U1702:10.6(24)04:19.7(24)06:28.1(21)08:31.0(17)+33.2
Claire Sun 02:10.602:09.102:08.402:02.827.5 spm
18.RCRidley CollegeWL U1702:06.7(21)04:15.8(21)06:24.5(19)08:31.3(18)+33.5
Olivia Grubic 02:06.702:09.102:08.602:06.926.7 spm
19.BRNKBranksome HallW U1702:03.5(13)04:12.3(17)06:24.4(18)08:32.4(19)+34.6
Maggi Neinstein 02:03.502:08.802:12.102:08.132.0 spm
20.BRNKBranksome HallWL U1702:02.7(11)04:10.5(13)06:22.7(17)08:34.6(20)+36.8
Kiera Wallace 02:02.702:07.802:12.202:11.929.5 spm
21.DONDon Rowing ClubWL U1702:07.4(22)04:17.3(22)06:28.2(22)08:35.7(21)+37.9
Sejal Jain 02:07.402:09.902:10.902:07.528.0 spm
22.DONDon Rowing ClubWL U1702:06.6(20)04:15.1(20)06:24.8(20)08:36.1(22)+38.3
Teya Plastich 02:06.602:08.502:09.602:11.230.0 spm
23.RCRidley CollegeWL U1702:08.9(23)04:19.6(23)06:32.1(24)08:41.0(23)+43.2
Vanessa Russell 02:08.902:10.602:12.502:08.926.2 spm
24.BRNKBranksome HallWL U1702:03.2(12)04:13.6(19)06:30.1(23)08:42.3(24)+44.5
Marie-Clemence Murphy Ives 02:03.202:10.402:16.502:12.230.2 spm
25.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolWL U1702:19.9(25)04:41.9(25)07:04.2(25)09:23.9(25)+1:26.1
Shaelyn Topliffe 02:19.902:22.002:22.302:19.630.0 spm
NDCSNotre Dame College SchoolWL U17   did not start
Emily Tremeer 
RCRidley CollegeWL U17   did not start
Ipek Derinkok 
HNLNBCHanlan Boat ClubWL U17   did not start
Elizabeth Stevens