Sun., 1:15 p.m. - Race 17 - M U19, ML U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ARGNArgonaut Rowing ClubML U1901:38.0(1)03:16.4(1)04:54.7(1)06:32.3(1)
Sam Zimbel 01:38.001:38.401:38.301:37.632.0 spm
2.GLPHGuelph Rowing ClubML U1901:39.3(3)03:18.3(3)04:57.2(2)06:38.1(2)+5.8
Stephen Harris 01:39.301:39.001:38.901:40.931.3 spm
3.CHSCanisius High SchoolML U1901:40.1(5)03:20.8(5)05:01.5(3)06:40.4(3)+8.1
Nathaniel Sass 01:40.101:40.701:40.701:38.831.2 spm
4.UCCUpper Canada CollegeML U1901:39.6(4)03:19.3(4)05:01.6(4)06:47.4(4)+15.1
Matthew Thompson 01:39.601:39.701:42.301:45.833.5 spm
5.STFRSt. Francis High SchoolML U1901:38.7(2)03:17.6(2)05:01.6(4)06:49.1(5)+16.8
David Picard 01:38.701:38.901:44.001:47.632.5 spm
6.ARGNArgonaut Rowing ClubM U1901:42.4(9)03:24.6(6)05:07.9(6)06:51.6(6)+19.3
Liam Vukasinovic 01:42.401:42.201:43.301:43.833.0 spm
7.DONDon Rowing ClubML U1901:43.1(14)03:27.7(15)05:11.9(9)06:53.1(7)+20.8
Kyle Nummi 01:43.101:44.601:44.201:41.232.7 spm
8.TRINBlessed Trinity High SchoolML U1901:41.5(6)03:26.4(8)05:12.6(11)06:54.3(8)+22.0
Lucas Celia 01:41.501:44.901:46.201:41.731.7 spm
9.CHSCanisius High SchoolML U1901:44.7(21)03:30.1(22)05:14.6(18)06:55.2(9)+22.9
Zachary Mecca 01:44.701:45.401:44.501:40.733.2 spm
10.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1901:43.0(13)03:26.8(10)05:11.2(8)06:55.5(10)+23.2
Andrew Suthons 01:43.001:43.801:44.401:44.330.0 spm
10.ARGNArgonaut Rowing ClubML U1901:42.4(9)03:25.5(7)05:10.4(7)06:55.5(10)+23.2
Parker Janes 01:42.401:43.101:44.901:45.131.0 spm
12.RCRidley CollegeML U1901:43.8(19)03:28.3(17)05:12.7(13)06:55.9(12)+23.6
Matthew Hopkins 01:43.801:44.501:44.401:43.129.2 spm
13.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1901:42.7(11)03:26.8(10)05:12.6(11)06:56.3(13)+24.0
Owen Darling 01:42.701:44.101:45.801:43.727.2 spm
14.RCRidley CollegeML U1901:43.6(18)03:27.3(13)05:12.7(13)06:56.7(14)+24.4
Andreas Gomez 01:43.601:43.701:45.401:43.934.5 spm
15.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1901:46.0(25)03:32.0(23)05:17.0(22)06:57.7(15)+25.4
Keithan Woodhouse 01:46.001:46.001:45.001:40.629.4 spm
16.CHSCanisius High SchoolML U1901:43.1(14)03:27.8(16)05:15.0(20)06:57.9(16)+25.6
Zachary Porter 01:43.101:44.701:47.201:42.931.0 spm
17.DONDon Rowing ClubML U1901:41.8(7)03:27.0(12)05:13.6(15)06:58.1(17)+25.8
John-Wesley Appleton 01:41.801:45.201:46.601:44.433.0 spm
18.UCCUpper Canada CollegeML U1901:43.2(17)03:28.5(18)05:13.9(17)06:58.3(18)+26.0
Carter MacLean 01:43.201:45.301:45.401:44.430.7 spm
19.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1901:43.1(14)03:27.6(14)05:14.7(19)06:58.5(19)+26.2
Campbell Veld 01:43.101:44.501:47.101:43.830.2 spm
20.UCCUpper Canada CollegeML U1901:44.3(20)03:29.0(19)05:13.8(16)06:58.6(20)+26.3
Danjiro Turner 01:44.301:44.701:44.801:44.732.7 spm
21.ML U1901:44.8(23)03:30.0(21)05:15.3(21)07:00.2(21)+27.9
Anthony Stile 01:44.801:45.201:45.301:44.930.0 spm
22.UCCUpper Canada CollegeML U1901:42.0(8)03:26.6(9)05:12.5(10)07:00.7(22)+28.4
Adam Steiner 01:42.001:44.601:45.901:48.329.0 spm
23.RCRidley CollegeML U1901:47.9(27)03:36.1(26)05:24.6(25)07:11.1(23)+38.8
Lucas Wiley 01:47.901:48.201:48.501:46.630.5 spm
24.RCRidley CollegeML U1901:44.7(21)03:32.3(24)05:23.6(24)07:14.7(24)+42.4
Jack Petrunick 01:44.701:47.601:51.301:51.131.0 spm
25.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1901:42.8(12)03:29.2(20)05:19.7(23)07:15.0(25)+42.7
Andrew Learn 01:42.801:46.401:50.501:55.327.9 spm
26.CHSCanisius High SchoolML U1901:45.0(24)03:32.9(25)05:26.6(26)07:18.5(26)+46.2
Maxwell Battaglia 01:45.001:47.901:53.701:51.830.7 spm
27.ARGNArgonaut Rowing ClubML U1901:46.9(26)03:39.0(27)05:35.0(27)07:24.9(27)+52.6
Rowan Rockley 01:46.901:52.101:56.001:49.831.4 spm
RCRidley CollegeML U19   did not start
Nikolas Schramm 
RCRidley CollegeML U19------did not finish
Diego Rubio