[050] M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DONDon Rowing Club01:32.1(1)03:06.8(1)04:44.0(1)06:15.2(1)
Adam Krol 01:32.101:34.701:37.201:31.233.5 spm
2.ARGNArgonaut Rowing Club01:36.2(3)03:12.4(2)04:48.6(2)06:22.6(2)+7.4
William Simpson 01:36.201:36.201:36.201:33.933.0 spm
3.ARGNArgonaut Rowing Club01:36.2(3)03:13.8(4)04:51.1(3)06:29.0(3)+13.8
Michael Ciepiela 01:36.201:37.601:37.301:37.833.0 spm
4.ORCOttawa Rowing Club01:34.9(2)03:12.8(3)04:53.8(4)06:31.2(4)+16.0
Aidan Hembruff 01:34.901:37.901:41.001:37.430.7 spm
5.WELLCWelland Centennial Secondary School01:38.3(11)03:16.3(7)04:54.1(5)06:31.4(5)+16.2
David Law 01:38.301:38.001:37.801:37.232.2 spm
5.UCCUpper Canada College01:36.5(7)03:14.9(5)04:54.7(6)06:31.4(5)+16.2
Luka Pusic 01:36.501:38.401:39.801:36.729.7 spm
7.ANMA.N. Myer High School01:38.4(12)03:17.5(9)04:56.5(8)06:31.7(7)+16.5
Evan MacRae 01:38.401:39.101:39.001:35.232.2 spm
8.UCCUpper Canada College01:36.4(5)03:15.2(6)04:54.7(6)06:33.2(8)+18.0
Dane Halkiw 01:36.401:38.801:39.501:38.529.5 spm
9.ARGNArgonaut Rowing Club01:38.1(10)03:17.5(9)04:58.1(9)06:36.5(9)+21.3
Alex Pejovic 01:38.101:39.401:40.601:38.430.2 spm
10.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:38.7(13)03:19.0(12)04:59.7(10)06:37.2(10)+22.0
Max Caruso 01:38.701:40.301:40.701:37.529.7 spm
11.RCRidley College01:39.6(15)03:19.8(13)04:59.8(11)06:38.8(11)+23.6
Garrett Bowley 01:39.601:40.201:40.001:39.031.7 spm
12.CHSCanisius High School01:37.3(9)03:17.8(11)05:00.1(12)06:42.9(12)+27.7
Christian Fohrd 01:37.301:40.501:42.301:42.831.7 spm
13.ARGNArgonaut Rowing Club01:39.6(15)03:21.2(15)05:06.1(14)06:44.0(13)+28.8
Laurier Summers 01:39.601:41.601:44.901:38.029.2 spm
14.ARGNArgonaut Rowing Club01:41.7(20)03:24.4(20)05:06.9(16)06:48.7(14)+33.5
Ryan Trottier 01:41.701:42.701:42.501:41.730.0 spm
15.ARGNArgonaut Rowing Club01:36.8(8)03:17.3(8)05:01.7(13)06:49.0(15)+33.8
Thomas Lacheur 01:36.801:40.501:44.401:47.328.2 spm
16.CHSCanisius High School01:39.2(14)03:22.0(16)05:07.1(17)06:50.3(16)+35.1
William Ezquerro 01:39.201:42.801:45.101:43.233.0 spm
17.ARGNArgonaut Rowing Club01:42.4(21)03:24.6(21)05:07.9(19)06:51.6(17)+36.4
Liam Vukasinovic 01:42.401:42.201:43.301:43.833.0 spm
18.ORCOttawa Rowing Club01:43.0(22)03:26.5(22)05:09.6(21)06:51.7(18)+36.5
Erik Watkins 01:43.001:43.501:43.101:42.032.2 spm
19.RCRidley College01:43.2(23)03:27.2(23)05:10.8(23)06:52.6(19)+37.4
Garrett Todd 01:43.201:44.001:43.601:41.732.0 spm
20.DONDon Rowing Club01:43.3(24)03:28.0(24)05:11.0(24)06:52.8(20)+37.6
Oren Zernov 01:43.301:44.701:43.001:41.930.5 spm
21.ORCOttawa Rowing Club01:41.2(19)03:23.6(18)05:07.1(17)06:53.1(21)+37.9
Liam Louttit 01:41.201:42.401:43.501:46.031.3 spm
22.DONDon Rowing Club01:40.4(18)03:22.8(17)05:06.1(14)06:53.5(22)+38.3
Shrey Jain 01:40.401:42.401:43.301:47.432.5 spm
23.PTRBPeterborough Rowing Club01:44.1(25)03:28.7(25)05:14.0(25)06:58.4(23)+43.2
Kevin Holmquist 01:44.101:44.601:45.301:44.432.2 spm
24.ORCOttawa Rowing Club01:39.7(17)03:23.6(18)05:10.7(22)06:59.7(24)+44.5
Andrew Lokhonia 01:39.701:43.901:47.101:49.130.1 spm
25.NDCSNotre Dame College School01:36.4(5)03:19.8(13)05:09.0(20)07:00.3(25)+45.1
Cameron Hunt 01:36.401:43.401:49.201:51.426.8 spm
26.ORCOttawa Rowing Club01:47.3(30)03:34.8(27)05:21.5(26)07:09.5(26)+54.3
Dave Johnson 01:47.301:47.501:46.701:48.030.5 spm
27.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:45.8(26)03:34.3(26)05:23.8(27)07:12.6(27)+57.4
Alex Hoffer 01:45.801:48.501:49.501:48.828.5 spm
28.STMSt Marys School01:49.0(32)03:39.1(29)05:28.6(29)07:14.0(28)+58.8
Rory MacPherson 01:49.001:50.101:49.501:45.526.5 spm
29.ARGNArgonaut Rowing Club01:46.4(28)03:36.4(28)05:27.9(28)07:16.9(29)+1:01.7
Sean Harker 01:46.401:50.001:51.501:48.932.2 spm
30.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:49.4(34)03:39.2(30)05:32.4(30)07:25.9(30)+1:10.7
Max Urban 01:49.401:49.801:53.201:53.532.3 spm
31.HNLNBCHanlan Boat Club01:46.7(29)03:40.0(31)05:34.2(31)07:26.4(31)+1:11.2
Bjorn Viebrock 01:46.701:53.301:54.201:52.326.4 spm
32.KRCKingston Rowing Club01:49.0(32)03:42.2(32)05:35.6(32)07:27.5(32)+1:12.3
Owen Newbigging 01:49.001:53.201:53.401:51.925.5 spm
33.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:48.2(31)03:42.2(32)05:38.3(33)07:31.7(33)+1:16.5
Cameron Estabrooks 01:48.201:54.001:56.101:53.325.0 spm
34.STMSt Marys School01:52.4(36)03:46.7(34)05:40.9(34)07:34.5(34)+1:19.3
Adam Ellison 01:52.401:54.301:54.201:53.629.3 spm
35.STMSt Marys School01:52.0(35)03:46.9(35)05:48.1(35)07:49.1(35)+1:33.9
Augustus Murphy 01:52.001:54.902:01.202:01.033.1 spm
36.STMSt Marys School01:46.2(27)03:54.8(36)06:07.5(36)08:12.9(36)+1:57.7
Nicholas Scetta 01:46.202:08.602:12.702:05.434.1 spm
RCRidley College   did not start
Vlad Nechytailo 
RCRidley College   did not start
Ridley Mohammed 
DONDon Rowing Club   did not start
William Pirie 
CHSCanisius High School   did not start
James Eagan