[049] ML U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.ARGNArgonaut Rowing Club01:38.0(1)03:16.4(1)04:54.7(1)06:32.3(1)
Sam Zimbel 01:38.001:38.401:38.301:37.632.0 spm
2.GLPHGuelph Rowing Club01:39.3(4)03:18.3(3)04:57.2(2)06:38.1(2)+5.8
Stephen Harris 01:39.301:39.001:38.901:40.931.3 spm
3.CHSCanisius High School01:40.1(6)03:20.8(6)05:01.5(3)06:40.4(3)+8.1
Nathaniel Sass 01:40.101:40.701:40.701:38.831.2 spm
4.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:40.8(8)03:22.9(8)05:03.2(7)06:41.4(4)+9.1
Jared Boles 01:40.801:42.101:40.301:38.232.0 spm
5.EHSEden High School01:40.1(6)03:21.3(7)05:02.8(6)06:43.6(5)+11.3
Kai Bartel 01:40.101:41.201:41.501:40.829.8 spm
6.UCCUpper Canada College01:39.6(5)03:19.3(4)05:01.6(4)06:47.4(6)+15.1
Matthew Thompson 01:39.601:39.701:42.301:45.833.5 spm
7.STFRSt. Francis High School01:38.7(2)03:17.6(2)05:01.6(4)06:49.1(7)+16.8
David Picard 01:38.701:38.901:44.001:47.632.5 spm
8.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:39.1(3)03:20.0(5)05:04.5(8)06:49.4(8)+17.1
Christian McAlpine 01:39.101:40.901:44.501:44.930.5 spm
9.ARGNArgonaut Rowing Club01:42.8(15)03:27.5(18)05:12.0(13)06:51.9(9)+19.6
Francis Shein 01:42.801:44.701:44.501:40.029.0 spm
10.DONDon Rowing Club01:43.1(18)03:27.7(20)05:11.9(12)06:53.1(10)+20.8
Kyle Nummi 01:43.101:44.601:44.201:41.232.7 spm
11.TRINBlessed Trinity High School01:41.5(10)03:26.4(11)05:12.6(15)06:54.3(11)+22.0
Lucas Celia 01:41.501:44.901:46.201:41.731.7 spm
12.CHSCanisius High School01:44.7(28)03:30.1(27)05:14.6(23)06:55.2(12)+22.9
Zachary Mecca 01:44.701:45.401:44.501:40.733.2 spm
13.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:43.0(17)03:26.8(14)05:11.2(10)06:55.5(13)+23.2
Andrew Suthons 01:43.001:43.801:44.401:44.330.0 spm
13.ARGNArgonaut Rowing Club01:42.4(13)03:25.5(9)05:10.4(9)06:55.5(13)+23.2
Parker Janes 01:42.401:43.101:44.901:45.131.0 spm
15.RCRidley College01:43.8(25)03:28.3(22)05:12.7(17)06:55.9(15)+23.6
Matthew Hopkins 01:43.801:44.501:44.401:43.129.2 spm
16.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:42.7(14)03:26.8(14)05:12.6(15)06:56.3(16)+24.0
Owen Darling 01:42.701:44.101:45.801:43.727.2 spm
17.RCRidley College01:43.6(23)03:27.3(17)05:12.7(17)06:56.7(17)+24.4
Andreas Gomez 01:43.601:43.701:45.401:43.934.5 spm
18.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:43.4(22)03:26.7(13)05:11.6(11)06:57.4(18)+25.1
Ryan Holland 01:43.401:43.301:44.901:45.831.8 spm
19.ARGNArgonaut Rowing Club01:41.2(9)03:25.8(10)05:13.2(19)06:57.6(19)+25.3
Ferguson Walker 01:41.201:44.601:47.401:44.530.2 spm
20.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:46.0(35)03:32.0(31)05:17.0(28)06:57.7(20)+25.4
Keithan Woodhouse 01:46.001:46.001:45.001:40.629.4 spm
21.CHSCanisius High School01:43.1(18)03:27.8(21)05:15.0(25)06:57.9(21)+25.6
Zachary Porter 01:43.101:44.701:47.201:42.931.0 spm
22.DONDon Rowing Club01:41.8(11)03:27.0(16)05:13.6(20)06:58.1(22)+25.8
John-Wesley Appleton 01:41.801:45.201:46.601:44.433.0 spm
23.UCCUpper Canada College01:43.2(21)03:28.5(23)05:13.9(22)06:58.3(23)+26.0
Carter MacLean 01:43.201:45.301:45.401:44.430.7 spm
24.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:43.1(18)03:27.6(19)05:14.7(24)06:58.5(24)+26.2
Campbell Veld 01:43.101:44.501:47.101:43.830.2 spm
25.UCCUpper Canada College01:44.3(26)03:29.0(24)05:13.8(21)06:58.6(25)+26.3
Danjiro Turner 01:44.301:44.701:44.801:44.732.7 spm
26.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:45.1(32)03:30.4(28)05:16.1(27)06:58.9(26)+26.6
Justin Peters 01:45.101:45.301:45.701:42.833.0 spm
27.01:44.8(30)03:30.0(26)05:15.3(26)07:00.2(27)+27.9
Anthony Stile 01:44.801:45.201:45.301:44.930.0 spm
28.UCCUpper Canada College01:42.0(12)03:26.6(12)05:12.5(14)07:00.7(28)+28.4
Adam Steiner 01:42.001:44.601:45.901:48.329.0 spm
29.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:45.2(33)03:31.7(30)05:20.3(30)07:08.1(29)+35.8
Michael Bourdeau 01:45.201:46.501:48.601:47.730.2 spm
30.RCRidley College01:47.9(38)03:36.1(36)05:24.6(35)07:11.1(30)+38.8
Lucas Wiley 01:47.901:48.201:48.501:46.630.5 spm
31.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:44.4(27)03:31.6(29)05:21.7(31)07:12.4(31)+40.1
William Hansler 01:44.401:47.201:50.101:50.726.0 spm
32.ARGNArgonaut Rowing Club01:48.3(40)03:37.3(40)05:25.3(36)07:13.0(32)+40.7
Boris Zupancic 01:48.301:49.001:48.001:47.731.5 spm
33.RCRidley College01:48.5(43)03:37.3(40)05:25.3(36)07:13.6(33)+41.3
Conner Vorias 01:48.501:48.801:48.001:48.329.8 spm
34.ORCOttawa Rowing Club01:48.1(39)03:35.4(35)05:24.5(34)07:14.1(34)+41.8
Declan McCoy 01:48.101:47.301:49.101:49.629.8 spm
34.STASt. Thomas Aquinas CSS01:43.7(24)03:32.0(31)05:23.3(32)07:14.1(34)+41.8
Victor Malaiu 01:43.701:48.301:51.301:50.830.5 spm
36.RCRidley College01:44.7(28)03:32.3(33)05:23.6(33)07:14.7(36)+42.4
Jack Petrunick 01:44.701:47.601:51.301:51.131.0 spm
37.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:42.8(15)03:29.2(25)05:19.7(29)07:15.0(37)+42.7
Andrew Learn 01:42.801:46.401:50.501:55.327.9 spm
38.UCCUpper Canada College01:48.4(41)03:37.3(40)05:26.6(38)07:16.3(38)+44.0
Bill Chan 01:48.401:48.901:49.301:49.729.7 spm
39.CHSCanisius High School01:45.0(31)03:32.9(34)05:26.6(38)07:18.5(39)+46.2
Maxwell Battaglia 01:45.001:47.901:53.701:51.830.7 spm
40.RCRidley College01:48.4(41)03:37.1(39)05:26.9(40)07:19.1(40)+46.8
Adin DeWit 01:48.401:48.701:49.801:52.231.2 spm
41.TRINBlessed Trinity High School01:47.5(37)03:36.4(37)05:29.3(42)07:19.6(41)+47.3
Justin Felker 01:47.501:48.901:52.901:50.230.5 spm
42.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:49.8(45)03:40.6(45)05:32.1(44)07:21.4(42)+49.1
Aaron Krick 01:49.801:50.801:51.501:49.332.0 spm
43.RCRidley College01:50.4(49)03:41.2(46)05:31.0(43)07:21.6(43)+49.3
Chengkai Xue 01:50.401:50.801:49.801:50.629.3 spm
44.RCRidley College01:48.8(44)03:40.2(44)05:33.3(45)07:24.0(44)+51.7
Davide Bonifacio-Proietto 01:48.801:51.401:53.101:50.731.0 spm
45.ARGNArgonaut Rowing Club01:46.9(36)03:39.0(43)05:35.0(47)07:24.9(45)+52.6
Rowan Rockley 01:46.901:52.101:56.001:49.831.4 spm
46.DONDon Rowing Club01:45.5(34)03:36.4(37)05:29.1(41)07:25.2(46)+52.9
Kieran Bovingdon 01:45.501:50.901:52.701:56.134.9 spm
47.UCCUpper Canada College01:50.1(47)03:42.2(47)05:34.8(46)07:26.1(47)+53.8
Yun Fei Jiang 01:50.101:52.101:52.601:51.430.5 spm
48.UCCUpper Canada College01:51.6(54)03:43.4(48)05:35.5(48)07:27.5(48)+55.2
Chengxi Li 01:51.601:51.801:52.101:51.931.0 spm
49.DONDon Rowing Club01:50.0(46)03:43.9(49)05:39.7(49)07:35.1(49)+1:02.8
Andrew Tano 01:50.001:53.901:55.801:55.431.0 spm
50.ISLLKIsland Lake Rowing Club01:51.4(52)03:44.2(52)05:39.8(50)07:35.4(50)+1:03.1
Chris Gomez 01:51.401:52.801:55.601:55.531.0 spm
51.DONDon Rowing Club01:51.4(52)03:44.7(53)05:39.9(51)07:35.6(51)+1:03.3
Maksim Navrota 01:51.401:53.301:55.201:55.733.3 spm
52.RCRidley College01:50.2(48)03:44.0(50)05:40.4(52)07:37.4(52)+1:05.1
Guilherme Martins 01:50.201:53.801:56.401:57.032.8 spm
53.ARGNArgonaut Rowing Club01:51.3(51)03:44.1(51)05:40.9(53)07:40.0(53)+1:07.7
Benjamin Banh 01:51.301:52.801:56.801:59.130.5 spm
54.UCCUpper Canada College01:51.1(50)03:47.5(54)05:45.4(54)07:45.0(54)+1:12.7
Ajay Monga 01:51.101:56.401:57.901:59.631.0 spm
RCRidley College   did not start
Nikolas Schramm 
RCRidley College------did not finish
Diego Rubio