Sun., 11:00 a.m. - Race 9 - ML U17, M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamM U1701:36.3(1)03:15.1(1)04:53.4(1)06:31.2(1)
Liam Benner 01:36.301:38.801:38.301:37.830.7 spm
2.UCCUpper Canada CollegeM U1701:38.4(4)03:17.8(2)04:57.8(2)06:39.6(2)+8.4
Mathieu Hansen 01:38.401:39.401:40.001:41.829.5 spm
3.CAMBRCCambridge Rowing ClubM U1701:37.8(3)03:18.7(3)05:02.5(3)06:47.4(3)+16.2
Andy Collishaw 01:37.801:40.901:43.801:44.929.8 spm
4.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolM U1701:40.7(6)03:24.2(6)05:08.2(5)06:49.3(4)+18.1
George Martinson 01:40.701:43.501:44.001:41.128.7 spm
5.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1701:44.4(12)03:28.4(9)05:11.9(8)06:51.8(5)+20.6
Scott Nuccitelli 01:44.401:44.001:43.501:39.930.0 spm
6.RCRidley CollegeM U1701:36.7(2)03:21.3(4)05:09.5(6)06:53.1(6)+21.9
Efe Tanriverdi 01:36.701:44.601:48.201:43.530.0 spm
7.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolM U1701:41.5(8)03:26.4(8)05:10.9(7)06:53.2(7)+22.0
Zach Kuhn 01:41.501:44.901:44.501:42.229.2 spm
8.WESTDALEWestdale Secondary SchoolM U1701:41.2(7)03:23.7(5)05:08.0(4)06:53.3(8)+22.1
Max Wyatt-Stoffman 01:41.201:42.501:44.301:45.327.8 spm
9.LCHSML U1701:45.5(14)03:31.5(14)05:17.6(12)07:01.4(9)+30.2
Jake Henry Janzen 01:45.501:46.001:46.101:43.728.0 spm
10.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1701:44.6(13)03:30.2(12)05:16.1(10)07:01.6(10)+30.4
Michael Lilley 01:44.601:45.601:45.901:45.629.0 spm
11.CHSCanisius High SchoolM U1701:42.3(11)03:28.8(10)05:17.5(11)07:03.7(11)+32.5
Joseph Dietrich IV 01:42.301:46.501:48.701:46.228.8 spm
12.RCRidley CollegeML U1701:38.7(5)03:24.5(7)05:14.3(9)07:04.3(12)+33.1
Carl Edelman 01:38.701:45.801:49.801:49.929.0 spm
13.CHSCanisius High SchoolML U1701:47.2(19)03:35.0(15)05:23.6(15)07:10.2(13)+39.0
Dylan Sass 01:47.201:47.801:48.601:46.630.7 spm
14.ORCOttawa Rowing ClubML U1701:41.9(9)03:29.4(11)05:21.3(13)07:13.1(14)+41.9
Matthew Lokhonia 01:41.901:47.501:51.901:51.829.7 spm
15.RCRidley CollegeM U1701:46.9(18)03:35.2(16)05:25.1(16)07:14.3(15)+43.1
Shane Keagan 01:46.901:48.301:49.901:49.227.3 spm
16.KRCKingston Rowing ClubM U1701:45.8(16)03:36.6(17)05:27.6(17)07:14.8(16)+43.6
William Vandenburg 01:45.801:50.801:51.001:47.229.7 spm
17.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolML U1701:47.2(19)03:38.2(19)05:29.5(18)07:15.3(17)+44.1
Trevor Lachnit 01:47.201:51.001:51.301:45.830.4 spm
18.UCCUpper Canada CollegeM U1701:42.1(10)03:31.3(13)05:22.5(14)07:15.9(18)+44.7
Peter Woolsey 01:42.101:49.201:51.201:53.329.7 spm
19.DONDon Rowing ClubML U1701:50.6(25)03:41.4(22)05:31.6(21)07:18.9(19)+47.7
Aaron Yim 01:50.601:50.801:50.201:47.229.7 spm
20.DONDon Rowing ClubML U1701:48.1(21)03:38.2(19)05:29.9(19)07:20.7(20)+49.5
Adrian Breen 01:48.101:50.101:51.701:50.832.7 spm
21.ELCSE.L.Crossley Secondary SchoolM U1701:45.9(17)03:37.4(18)05:31.3(20)07:21.6(21)+50.4
Colton Aitchison 01:45.901:51.501:53.901:50.327.5 spm
22.UCCUpper Canada CollegeML U1701:50.3(24)03:43.0(23)05:36.4(23)07:30.3(22)+59.1
Jinoo Kim 01:50.301:52.701:53.401:53.931.2 spm
23.UCCUpper Canada CollegeM U1701:45.5(14)03:38.6(21)05:34.6(22)07:31.1(23)+59.9
Aaren Fung 01:45.501:53.101:56.001:56.432.0 spm
24.UCCUpper Canada CollegeM U1701:53.1(27)03:48.9(25)05:44.6(25)07:37.6(24)+1:06.4
Emanuel Vaccaro 01:53.101:55.801:55.701:53.029.7 spm
25.STMSt Marys SchoolML U1701:52.9(26)03:50.2(27)05:48.8(26)07:40.9(25)+1:09.7
Andrew Cunko 01:52.901:57.301:58.601:52.127.7 spm
26.DONDon Rowing ClubML U1701:49.0(22)03:44.0(24)05:43.4(24)07:42.4(26)+1:11.2
Anatoliy Duko 01:49.001:55.001:59.401:59.132.7 spm
27.RCRidley CollegeM U1701:49.9(23)03:50.1(26)05:52.4(27)07:51.2(27)+1:20.0
Emad Al-Karimi 01:49.902:00.202:02.301:58.832.5 spm
UCCUpper Canada CollegeM U17   did not start
Goetz Zeller 
DONDon Rowing ClubM U17   did not start
Christian Goff 
RCRidley CollegeM U17   did not start
Alex Skiida