[048] W U19: 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DWRADetroit Waterfront Rowing Association01:49.9(5)03:39.4(2)05:29.4(2)07:15.8(1)
Beatrice Bernard 01:49.901:49.501:50.001:46.432.5 spm
2.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:50.3(7)03:40.1(3)05:29.7(3)07:17.6(2)+1.8
Emma Leavens 01:50.301:49.801:49.601:47.929.0 spm
3.DONDon Rowing Club01:49.1(4)03:38.9(1)05:29.3(1)07:18.9(3)+3.1
Maya Meschkuleit 01:49.101:49.801:50.401:49.631.7 spm
4.ORCOttawa Rowing Club01:48.3(1)03:40.4(4)05:32.8(4)07:25.8(4)+10.0
Rachel Weber 01:48.301:52.101:52.401:53.033.5 spm
5.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:51.8(12)03:44.7(10)05:37.9(9)07:27.3(5)+11.5
Hailey Mercuri 01:51.801:52.901:53.201:49.428.7 spm
6.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:53.5(17)03:46.8(14)05:40.3(12)07:30.1(6)+14.3
Teja Chmay 01:53.501:53.301:53.501:49.826.7 spm
7.HCSSHoly Cross Catholic Secondary School01:51.0(10)03:43.8(8)05:37.5(8)07:30.2(7)+14.4
Alexandra Wiley 01:51.001:52.801:53.701:52.730.5 spm
8.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:52.5(15)03:45.9(11)05:39.1(10)07:30.3(8)+14.5
Seyene Oord 01:52.501:53.401:53.201:51.327.7 spm
9.ARGNArgonaut Rowing Club01:51.6(11)03:43.8(8)05:37.0(6)07:31.0(9)+15.2
Bianca Hill 01:51.601:52.201:53.201:54.131.5 spm
10.DONDon Rowing Club01:50.6(9)03:41.3(5)05:36.3(5)07:31.2(10)+15.4
Katherine Breen 01:50.601:50.701:55.001:54.832.5 spm
11.DURRCDurham Rowing Club01:49.0(3)03:42.0(6)05:37.2(7)07:33.4(11)+17.6
Sarina Burry 01:49.001:53.001:55.201:56.232.2 spm
12.ARGNArgonaut Rowing Club01:52.0(13)03:46.0(12)05:41.0(13)07:35.8(12)+20.0
Alexandra Filan 01:52.001:54.001:55.001:54.728.0 spm
12.DONDon Rowing Club01:50.3(7)03:43.5(7)05:39.3(11)07:35.8(12)+20.0
Emma Seawright 01:50.301:53.201:55.801:56.432.0 spm
14.STMSt Marys School01:54.1(21)03:48.2(16)05:42.7(14)07:36.0(14)+20.2
Emma Lazenby 01:54.101:54.101:54.501:53.329.2 spm
15.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:55.9(29)03:51.5(20)05:47.3(16)07:42.6(15)+26.8
Krista Zucco 01:55.901:55.601:55.801:55.227.2 spm
16.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:54.2(22)03:49.8(18)05:47.6(17)07:43.1(16)+27.3
Isabel Frolick 01:54.201:55.601:57.801:55.529.3 spm
17.BRNKBranksome Hall01:54.2(22)03:48.9(17)05:45.5(15)07:43.4(17)+27.6
Rosie Butterworth 01:54.201:54.701:56.601:58.030.0 spm
18.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:53.7(18)03:50.0(19)05:48.4(18)07:43.8(18)+28.0
Kora Curtis-Masse 01:53.701:56.301:58.401:55.430.2 spm
19.RCRidley College01:55.3(25)03:52.1(22)05:48.8(19)07:45.1(19)+29.3
Erin Broski 01:55.301:56.801:56.701:56.331.0 spm
20.ELCSE.L.Crossley Secondary School01:57.5(36)03:54.7(26)05:52.2(23)07:47.4(20)+31.6
Jenna Veerman 01:57.501:57.201:57.501:55.227.7 spm
21.EHSEden High School01:54.0(20)03:52.3(23)05:51.7(22)07:48.3(21)+32.5
Micah Paul 01:54.001:58.301:59.401:56.729.5 spm
22.WELLCWelland Centennial Secondary School01:57.3(34)03:55.3(29)05:54.3(25)07:50.0(22)+34.2
Madison Thomas 01:57.301:58.001:59.001:55.728.7 spm
23.BRNKBranksome Hall01:55.4(26)03:51.8(21)05:50.0(20)07:51.9(23)+36.1
Francesca Johnson 01:55.401:56.401:58.202:02.032.5 spm
24.DONDon Rowing Club01:55.6(28)03:55.2(28)05:55.9(28)07:53.0(24)+37.2
Hannah Forgeron 01:55.601:59.602:00.701:57.032.5 spm
25.BARCBarrie Rowing Club01:50.2(6)03:47.4(15)05:51.6(21)07:53.9(25)+38.1
Ceilidh MacDonald 01:50.201:57.202:04.202:02.326.0 spm
26.WSTRNWestern Rowing Club01:48.9(2)03:46.6(13)05:53.1(24)07:54.3(26)+38.5
Jamie Pritchard 01:48.901:57.702:06.502:01.224.7 spm
27.ORCORC01:55.5(27)03:55.4(30)05:55.5(26)07:54.7(27)+38.9
Lauren Blume 01:55.501:59.902:00.101:59.330.5 spm
28.LBCLeander Boat Club01:55.2(24)03:55.0(27)05:56.7(30)07:55.3(28)+39.5
Delaney Davis 01:55.201:59.802:01.701:58.632.0 spm
29.ORCOttawa Rowing Club01:56.9(33)03:56.6(32)05:56.4(29)07:55.5(29)+39.7
Mackenzie Mihorean 01:56.901:59.701:59.801:59.129.5 spm
30.DONDon Rowing Club01:56.4(30)03:56.0(31)05:55.6(27)07:56.7(30)+40.9
Nicole Yarzon 01:56.401:59.601:59.602:01.230.0 spm
31.BSRABuffalo Scholastic Rowing Association01:52.8(16)03:52.5(25)05:56.9(31)08:00.5(31)+44.7
Destiny Severn 01:52.801:59.702:04.402:03.528.2 spm
32.NDCSNotre Dame College School01:52.2(14)03:52.4(24)05:57.7(32)08:02.5(32)+46.7
Morgan Elson 01:52.202:00.202:05.302:04.932.0 spm
33.ELCSE.L.Crossley Secondary School02:01.7(46)04:03.4(43)06:05.2(34)08:04.6(33)+48.8
Kassie Madsen 02:01.702:01.702:01.801:59.326.5 spm
34.HNLNBCHanlan Boat Club01:59.1(38)04:01.7(38)06:07.5(38)08:04.8(34)+49.0
Rhianne Whittaker 01:59.102:02.602:05.801:57.429.5 spm
35.STFRSt. Francis High School01:58.4(37)04:00.3(36)06:03.8(33)08:06.5(35)+50.7
Grace Gill 01:58.402:01.902:03.502:02.728.8 spm
36.HAVGHavergal College01:59.2(40)03:59.3(34)06:05.4(35)08:10.8(36)+55.0
Elizabeth Andersons 01:59.202:00.102:06.102:05.427.2 spm
37.BARCBarrie Rowing Club01:56.5(31)04:02.4(39)06:10.5(41)08:14.3(37)+58.5
Emma Grube 01:56.502:05.902:08.102:03.826.4 spm
38.BRNKBranksome Hall01:57.4(35)04:03.0(41)06:06.3(37)08:14.4(38)+58.6
Mason O'Connor 01:57.402:05.602:03.302:08.130.0 spm
38.ARGNArgonaut Rowing Club01:56.8(32)03:58.5(33)06:05.5(36)08:14.4(38)+58.6
Camryn Steen 01:56.802:01.702:07.002:08.929.7 spm
40.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:59.7(43)04:03.1(42)06:09.4(40)08:16.6(40)+1:00.8
Madison Lawrie 01:59.702:03.402:06.302:07.329.2 spm
41.BRNKBranksome Hall01:59.9(44)04:01.5(37)06:08.7(39)08:17.0(41)+1:01.2
Claire Christie 01:59.902:01.602:07.202:08.430.7 spm
42.HAVGHavergal College02:01.8(47)04:07.3(46)06:14.0(43)08:18.8(42)+1:03.0
Jossia Rana 02:01.802:05.502:06.702:04.731.5 spm
43.DONDon Rowing Club02:05.0(51)04:10.0(49)06:15.4(45)08:19.1(43)+1:03.3
Bridget Doyle 02:05.002:05.002:05.402:03.632.5 spm
44.GSSSGovernor Simcoe Secondary School02:01.9(49)04:05.4(44)06:13.3(42)08:20.1(44)+1:04.3
Rachel MacClean 02:01.902:03.502:07.902:06.929.0 spm
45.STMSt Marys School01:59.4(41)04:02.9(40)06:14.3(44)08:21.4(45)+1:05.6
Caelin Kuder 01:59.402:03.502:11.402:07.127.5 spm
46.DONDon Rowing Club01:59.1(38)03:59.9(35)06:16.1(46)08:22.0(46)+1:06.2
Cassandra Vellinga 01:59.102:00.802:16.202:05.928.4 spm
47.HAVGHavergal College01:59.5(42)04:07.7(47)06:18.5(48)08:25.3(47)+1:09.5
Erin Atacan 01:59.502:08.102:10.802:06.830.2 spm
48.DONDon Rowing Club02:00.4(45)04:07.7(47)06:17.9(47)08:27.2(48)+1:11.4
Aysan Tabrizi 02:00.402:07.302:10.102:09.333.5 spm
49.LBCLeander Boat Club02:01.8(47)04:12.2(50)06:25.7(50)08:36.9(49)+1:21.1
Sarah Jeffrey 02:01.802:10.402:13.502:11.333.0 spm
50.DONDon Rowing Club02:07.2(52)04:19.2(52)06:31.9(51)08:37.3(50)+1:21.5
Sophia Dmytryshyn 02:07.202:12.002:12.702:05.329.0 spm
51.JOASt Joan of Arc Rowing Team01:53.9(19)04:07.0(45)06:24.1(49)08:42.3(51)+1:26.5
Tali Matoussevich 01:53.902:13.102:17.102:18.230.3 spm
52.STMSt Marys School02:08.0(54)04:18.2(51)06:33.8(52)08:51.9(52)+1:36.1
Natalie Murphy 02:08.002:10.102:15.602:18.131.2 spm
53.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team02:08.5(55)04:25.2(55)06:42.4(53)09:00.7(53)+1:44.9
Megan Irish 02:08.502:16.702:17.202:18.327.7 spm
54.HAVGHavergal College02:04.4(50)04:19.2(52)06:45.2(54)09:01.8(54)+1:46.0
Schehrezade Yousafzai 02:04.402:14.802:26.002:16.530.0 spm
55.BARCBarrie Rowing Club02:07.3(53)04:24.3(54)06:46.5(55)09:03.9(55)+1:48.1
Jessica March 02:07.302:17.002:22.202:17.532.7 spm
56.JOASt Joan of Arc Rowing Team02:15.7(56)04:44.6(56)07:17.8(56)09:46.5(56)+2:30.7
Madeline Busby 02:15.702:28.902:33.202:28.734.7 spm
HAVGHavergal College   did not start
Caroline Taylor 
HAVGHavergal College   did not start
Jacqueline Newsome 
DONDon Rowing Club   did not start
Kendra Smith 
TURTrent University Rowing   did not start
Mackenzie Dawson 
BRNKBranksome Hall   did not start
Katie Kosche 
NDCSNotre Dame College School   did not start
Morgan Elson 
HAVGHavergal College   did not start
Olivia Guy 
ORC   did not start
Abigail Butler