Sat, 17:19 - Race 146 - M30 500m Heat 1

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

lanecodecrew
stroke
[1]GBRCrossFit Glacier/Esprit
David Rackstraw
[2]GBRRoyal Air Force
Luke Tudor
[3]GBRGreat Britain
Richard Macaulay
[4]GBRGreat Britain
Mathew Ormian
[5]GBRGreat Britain
Steve Butler
[6]TURBirmingham Rowing Club
Can Koydemir
[7]GBRParrs Priory
Matt Peel
[8]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Jake Dolphin
[9]GBRGreat Britain
Scott Anthony Martin
[10]GBRCrossFit Fort Ashton, Bristol
Tristan Fowler
[11]GBRRow Elite
Chris Power
[12]GBRGreat Britain
Arron-Oliver Pritchard
[13]GBRCrabtree Boat Club
Christopher Le Neve Foster
[14]GBRStar Club
Dave Kempsell
[15]GBRCore Collective
Carl Van Heerden
[16]GBRGreat Britain
Tom Bellwood
[18]GBRGreat Britain
Simon Norton

Sat, 17:27 - Race 147 - M30 500m Heat 2

1st, 2nd, 3rd, remaining 14 fastest => FA, other => FB

lanecodecrew
stroke
[1]GBRULT Fitness and Crossfit
Nick Cox
[2]GBRGreat Britain
James Wade
[3]GBRGreat Britain
Chris Edwards
[4]GBRRowElite
Dan Pipe
[5]SVKVK Slávia STU Bratislava
Matej Čambal
[6]GBRGreat Britain
Ashley Trice
[7]GBRGreat Britain
Andy Neat
[8]GBRGreat Britain
Andrew Macalister Hall
[9]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
David Cullen
[10]AUSAustralia
Daniel Hosking
[11]GBRWe Are Invictus
Gavin Young
[12]GBRGreat Britain
Jarek Olszowka
[13]GBRBirmingham Rowing Club
David White
[15]GBRTeam Commando Spirit
Tristan Lark
[16]GBRGreat Britain
Gareth Evans
[17]LUXLuxembourg
Bob Scharfe
[18]GBRGreat Britain
Richard Lewis

Sun, 14:18 - Race 230 - M30 500m Final A

lanecodecrew
stroke
[1]GBRWe Are Invictus
Gavin Young
[2]GBRCrossFit Glacier/Esprit
David Rackstraw
[3]GBRGreat Britain
Chris Edwards
[4]GBRGreat Britain
Richard Macaulay
[5]GBRGreat Britain
James Wade
[6]GBRGreat Britain
Steve Butler
[7]GBRGreat Britain
Andrew Macalister Hall
[8]GBRRoyal Air Force
Luke Tudor
[9]SVKVK Slávia STU Bratislava
Matej Čambal
[10]GBRGreat Britain
Mathew Ormian
[11]GBRRowElite
Dan Pipe
[12]GBRULT Fitness and Crossfit
Nick Cox
[13]GBRCrossFit Fort Ashton, Bristol
Tristan Fowler
[14]AUSAustralia
Daniel Hosking
[15]GBRGreat Britain
Ashley Trice
[16]TURBirmingham Rowing Club
Can Koydemir
[17]IRLSt Michaels Rowing Club, Dun Laoghaire
David Cullen
[18]GBRGreat Britain
Andy Neat
[19]GBRGreat Britain
Tom Bellwood
[20]GBRParrs Priory
Matt Peel
[21]GBRFitness Matters Indoor Rowing Club
Jake Dolphin
[22]GBRGreat Britain
Scott Anthony Martin