Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 09:04 - Race 105 - Tier 2 4- Time Trial

fastest 7 => FA, 8 - 14 => FB, 15 - 21 => FC, 22 - 28 => FD, other => FE

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.NEWNewcastle University Boat Club A13406:11.9(1)FA
 Stanley Cannons
2.NOWNorthwich Rowing Club A14706:15.0(2)FA
 George Lawton+3.1
3.TSSTideway Scullers School A12006:21.4(3)FA
 James Budenberg+9.5
4.UKAUK Armed Forces Rowing Club A13906:21.9(4)FA
 Edward Mace+10.0
5.RADRadley College Boat Club B14206:23.5(5)FA
 Sebastian Auld+11.6
6.VRCVesta Rowing Club A12406:24.7(6)FA
 James Lee+12.8
7.NORNorwich Rowing Club A13806:25.9(7)FA
 Oliver Negus+14.0
8.MARMarlow Rowing Club13206:26.4(8)FB
 Ross McCoriston+14.5
9.GLBGlobe Rowing Club A14806:26.5(9)FB
 Jack Davidson+14.6
10.MINMinerva Bath Rowing Club A12706:27.1(10)FB
 William England+15.2
10.CURCurlew Rowing Club A12806:27.1(10)FB
 Marcus Yarwood+15.2
12.CAMCity of Cambridge Rowing Club A13306:27.2(12)FB
 Stuart Ladd+15.3
13.USUUniversity of Surrey Boat Club12906:27.4(13)FB
 Conrad Forbes+15.5
14.MAVMaidstone Invicta Rowing Club14106:28.1(14)FB
 Harry Peel+16.2
15.RCHRoyal Chester Rowing Club12206:28.4(15)FC
 Edward Press+16.5
16.KRCKingston Rowing Club A12306:28.5(16)FC
 Toby Graham+16.6
17.MINMinerva Bath Rowing Club B12506:30.2(17)FC
 Matthew Hunter+18.3
18.AKNAuriol Kensington Rowing Club A12606:33.0(18)FC
 Thomas Thorpe+21.1
19.NRCNottingham Rowing Club A14506:33.5(19)FC
 Harry Richardson+21.6
20.CBRCity of Bristol Rowing Club A12106:34.2(20)FC
 James Diserens+22.3
21.BRXBroxbourne Rowing Club A13106:37.3(21)FC
 Russell Theobald+25.4
22.PANPangbourne College Boat Club15106:37.7(22)FD
 Charlie McLaren+25.8
23.RADRadley College Boat Club C14906:38.1(23)FD
 Henry Plumstead+26.2
24.YRKYork City Rowing Club13706:42.0(24)FD
 Aidan Wilson+30.1
25.WLTWalton Rowing Club A13506:42.4(25)FD
 James Pickering+30.5
26.MHDMaidenhead Rowing Club A13006:43.4(26)FD
 Ben Gray+31.5
27.SHRRoyal Shrewsbury School Boat Club15406:45.9(27)FD
 Sebastian Powell+34.0
28.RADRadley College Boat Club A15306:48.0(28)FD
 Lawrie Van de Grift+36.1
29.SONSons of the Thames Rowing Club A14406:50.3(29)FE
 Peter Reynolds+38.4
30.PTRPutney Town Rowing Club A13606:56.8(30)FE
 Thomas Fox+44.9
31.TWKTwickenham Rowing Club15207:06.3(31)FE
 Anthony Whittington+54.4
LRCLondon Rowing Club B150did not start
 Oliver Tunnard