Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 14:24 - Race 135 - Women's 8o Time Trial

fastest 7 => FA, 8 - 14 => FB, 15 - 21 => FC, other => FD

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.ULOLondon, University of, Boat Club A28506:14.8(1)FA
 Phoebe Snowden
2.LDRLeander Club A28606:16.5(2)FA
 Susannah Dear+1.7
3.TSSTideway Scullers School A28806:19.2(3)FA
 Liliane Lindsay+4.4
4.ULOLondon, University of, Boat Club B28906:23.3(4)FA
 Flora Blake-Parsons+8.5
5.TSSTideway Scullers School B30106:23.8(5)FA
 Lily Abbott+9.0
6.NEWNewcastle University Boat Club A29006:26.9(6)FA
 Hannah Cowie+12.1
7.CABCantabrigian Rowing Club A29806:32.4(7)FA
 Rebecca Smith+17.6
8.NEWNewcastle University Boat Club B29506:35.8(8)FB
 alison mooney+21.0
8.TRCThames Rowing Club C29306:35.8(8)FB
 Georgie Haynes+21.0
10.VRCVesta Rowing Club29206:37.5(10)FB
 Celine Vine+22.7
11.AGEAgecroft Rowing Club A29606:41.7(11)FB
 Emma Tixerant+26.9
12.TRCThames Rowing Club D30006:45.5(12)FB
 Alice Nee+30.7
13.IMPImperial College Boat Club A28706:48.3(13)FB
 Elizabeth Witt+33.5
14.ULOLondon, University of, Boat Club C29906:49.8(14)FB
 Emilia Crocker+35.0
15.NEWNewcastle University Boat Club C29706:55.6(15)FC
 Charlotte Brown+40.8
16.MARMarlow Rowing Club30707:05.0(16)FC
 Ailish Dudley+50.2
17.PTRPutney Town Rowing Club30307:08.8(17)FC
 Eleanor Warren+54.0
18.TWKTwickenham Rowing Club A31007:09.5(18)FC
 Emily Granacher+54.7
19.QCCQueens' College (Cambridge) Boat Club A31307:11.7(19)FC
 Emma Campbell+56.9
20.NEWNewcastle University Boat Club D30807:18.2(20)FC
 Lucy Aitken+1:03.4
21.ZAQLQueens University Belfast Ladies Boat Club31107:28.5(21)FC
 Samantha McCormick+1:13.7
22.CABCantabrigian Rowing Club B30607:37.8(22)FD
 Camille Lardy+1:23.0
23.TWKTwickenham Rowing Club B30508:00.0(23)FD
 Kate Dobinson+1:45.2
24.UCOUniversity College (Oxford) Boat Club A31208:12.9(24)FD
 Emma Lepinay+1:58.1
UWKWarwick, University of, Boat Club A309did not start
 Martha Waterstone

Sat, 17:44 - Race 153B - Women's 8o Final D

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CABCantabrigian Rowing Club B[5]01:55.42(1)03:59.01(1)06:04.83(1)08:08.09(1)
 Camille Lardy02:03.5902:05.8202:03.26
2.TWKTwickenham Rowing Club B[4]01:59.81(2)04:08.18(2)06:16.31(2)08:24.11(2)
 Kate Dobinson02:08.3702:08.1302:07.80+16.02
3.UCOUniversity College (Oxford) Boat Club A[6]02:06.49(3)04:17.38(3)06:30.72(3)08:46.64(3)
 Emma Lepinay02:10.8902:13.3402:15.92+38.55

Sat, 17:50 - Race 154C - Women's 8o Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.NEWNewcastle University Boat Club C[4]01:48.61(1)03:40.58(1)05:32.57(1)07:26.45(1)
 Charlotte Brown01:51.9701:51.9901:53.88
2.MARMarlow Rowing Club[5]01:50.59(2)03:45.36(2)05:40.67(2)07:35.07(2)
 Ailish Dudley01:54.7701:55.3101:54.40+8.62
3.QCCQueens' College (Cambridge) Boat Club A[2]01:51.33(3)03:45.93(3)05:41.67(3)07:35.92(3)
 Emma Campbell01:54.6001:55.7401:54.25+9.47
4.PTRPutney Town Rowing Club[3]01:51.55(4)03:46.31(4)05:42.10(4)07:37.48(4)
 Eleanor Warren01:54.7601:55.7901:55.38+11.03
5.TWKTwickenham Rowing Club A[6]01:52.31(5)03:49.69(5)05:46.57(5)07:44.42(5)
 Emily Granacher01:57.3801:56.8801:57.85+17.97
6.NEWNewcastle University Boat Club D[7]01:53.59(6)03:52.68(6)05:49.80(6)07:49.92(6)
 Lucy Aitken01:59.0901:57.1202:00.12+23.47
7.ZAQLQueens University Belfast Ladies Boat Club[1]01:55.93(7)03:56.55(7)05:59.24(7)08:01.22(7)
 Samantha McCormick02:00.6202:02.6902:01.98+34.77

Sat, 17:56 - Race 155D - Women's 8o Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.VRCVesta Rowing Club[3]01:44.78(3)03:34.05(4)05:20.64(1)07:05.82(1)
 Celine Vine01:49.2701:46.5901:45.18
2.TRCThames Rowing Club C[5]01:44.19(2)03:31.68(1)05:22.34(3)07:08.49(2)
 Georgie Haynes01:47.4901:50.6601:46.15+2.67
3.NEWNewcastle University Boat Club B[4]01:43.84(1)03:32.45(2)05:21.60(2)07:09.77(3)
 alison mooney01:48.6101:49.1501:48.17+3.95
4.TRCThames Rowing Club D[2]01:45.09(4)03:36.71(5)05:23.51(4)07:12.40(4)
 Alice Nee01:51.6201:46.8001:48.89+6.58
5.ULOLondon, University of, Boat Club C[1]01:46.59(5)03:32.86(3)05:28.10(5)07:17.87(5)
 Emilia Crocker01:46.2701:55.2401:49.77+12.05
6.IMPImperial College Boat Club A[7]01:49.46(6)03:42.26(6)05:36.93(6)07:30.13(6)
 Elizabeth Witt01:52.8001:54.6701:53.20+24.31
AGEAgecroft Rowing Club A   did not start
 Emma Tixerant

Sat, 18:02 - Race 156E - Women's 8o Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LDRLeander Club A[5]01:37.64(1)03:18.73(1)05:01.82(1)06:44.14(1)
 Susannah Dear01:41.0901:43.0901:42.32
2.ULOLondon, University of, Boat Club A[4]01:38.98(2)03:20.47(2)05:02.78(2)06:44.98(2)
 Phoebe Snowden01:41.4901:42.3101:42.20+0.84
3.TSSTideway Scullers School A[3]01:40.71(3)03:24.77(3)05:10.06(3)06:53.13(3)
 Liliane Lindsay01:44.0601:45.2901:43.07+8.99
4.TSSTideway Scullers School B[2]01:42.49(5)03:27.29(4)05:13.35(4)06:59.10(4)
 Lily Abbott01:44.8001:46.0601:45.75+14.96
5.ULOLondon, University of, Boat Club B[6]01:43.05(6)03:28.10(5)05:14.45(5)07:00.27(5)
 Flora Blake-Parsons01:45.0501:46.3501:45.82+16.13
6.NEWNewcastle University Boat Club A[7]01:42.08(4)03:28.80(6)05:15.72(6)07:04.23(6)
 Hannah Cowie01:46.7201:46.9201:48.51+20.09
7.CABCantabrigian Rowing Club A[1]01:53.99(7)03:30.32(7)05:18.48(7)07:05.12(7)
 Rebecca Smith01:36.3301:48.1601:46.64+20.98