Saturday

21 November 2020

crew
stroke
eventracelanetimepos.
GBR(SSS) Turlough SmythM Student Beg.1000 meter[1]04:02.514th
Stirling University Boat Club
GBR(SSS) Anthony GabiniM Student Beg.1000 meter[2]03:41.210th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Cole TaylorM Student Beg.1000 meter[3]03:38.59th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Ben HammerslyM Student Beg.1000 meter[4]03:47.513th
Stirling University Boat Club
GBR(W) Aydan HowellM Student Beg.1000 meter[5]03:43.612th
Swansea University RC
GBR(SSS) Joseph ChartoisM Student Beg.1000 meter[6]03:33.67th
Heriot Watt University BC
GBR(W) Aidan PatersonM Student Beg.1000 meter[7]03:42.911th
Swansea University RC
GBR(W) Kyle LandellsM Student Beg.1000 meter[8]03:15.02nd
Swansea University RC
GBR Toby BurdenM Student Beg.1000 meter[9]did not start
Swansea University RC
GBR(W) Ailsa W.JW133 minutes[2]744m3rd
Habs' Monmouth School for Girls
GBRGabrielle T.JW133 minutes[5]774m2nd
Aberdeen Schools Rowing Association
GBR(SSS) Hubert FloriancyzykM Student Beg.1000 meter[2]03:31.36th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Henry TameM Student Beg.1000 meter[3]03:23.04th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Lionel HeilmannM Student Beg.1000 meter[4]03:30.95th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Simon AscherM Student Beg.1000 meter[5]03:11.11st
Glasgow University BC
GBR(SSS) Ewen BerubeM Student Beg.1000 meter[6]03:36.98th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Angus De BurghM Student Beg.1000 meter[7]did not start
Glasgow University BC
GBROliver P.JM144 minutes[1]977m2nd
Stirling Rowing Club
GBRJack W.JM144 minutes[2]963m3rd
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRMackenzie R.JM144 minutes[5]890m5th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRHarry M.JM144 minutes[6]918m4th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBR (W) Grace KinnellW Student Beg.1000 meter[1]03:28.31st
Cardiff University
GBR (SSS) Katrina CairnsW Student Beg.1000 meter[2]05:16.819th
Stirling University BC
GBR(SSS) Katie DrummondW Student Beg.1000 meter[3]03:54.68th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Cameron CummingW Student Beg.1000 meter[4]04:10.416th
Heriot Watt University BC
GBR (SSS) Freya RamseyW Student Beg.1000 meter[5]04:48.618th
Stirling University BC
GBR(W) Emily TillettW Student Beg.1000 meter[6]03:45.74th
Swansea University RC
GBR (SSS) Olivia CoulthardW Student Beg.1000 meter[9]did not start
Stirling University BC
GBR (W) Nina LindsayW Student Beg.1000 meter[14]did not start
Bangor University BC
GBRSofia H.JW144 minutes[11]did not start
Glasgow Academy
GBR(SSS) Zoe AbbottW Student Beg.1000 meter[1]03:58.412th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Charlie MacdougallW Student Beg.1000 meter[2]04:21.017th
Glasgow University BC
GBR (W) Clodagh MackayW Student Beg.1000 meter[3]03:55.59th
Cardiff University RC
GBR (W) Freya AxtenW Student Beg.1000 meter[4]03:47.46th
Cardiff University RC
GBR(W) Seren JonesW Student Beg.1000 meter[5]04:08.915th
Swansea University RC
GBR(SSS) Vivienne ArchibaldW Student Beg.1000 meter[6]03:46.65th
Heriot Watt University BC
GBR (W) Eve BrookesW Student Beg.1000 meter[7]03:56.110th
Cardiff University RC
GBR (W) Clemie Lucas-RoastW Student Beg.1000 meter[8]03:34.62nd
Cardiff University RC
GBR(W) Freya MoxhamW Student Beg.1000 meter[9]04:07.514th
Swansea University RC
GBR (W) Taylor ThomsonW Student Beg.1000 meter[10]03:42.13rd
Cardiff University RC
GBR(SSS) Amy PreissW Student Beg.1000 meter[11]04:01.213th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Orla TroupW Student Beg.1000 meter[12]03:57.911th
Glasgow University BC
GBR (W) Mia FlanaganW Student Beg.1000 meter[13]03:52.37th
Cardiff University RC
GBR(W) Megan H.JW155 minutes[1]1153m16th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Jemima L.JW155 minutes[2]1174m12th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Lauren P.JW155 minutes[3]1145m18th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Tabitha P.JW155 minutes[4]1186m11th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Rose S.JW155 minutes[5]1195m10th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Lois H.JW155 minutes[6]1153m16th
Habs' Monmouth School for Girls
GBRErin G.JW155 minutes[7]1244m7th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRCharlotte A.JW155 minutes[12]1254m5th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRAnna D.JW155 minutes[14]1233m8th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBREmily S.JW155 minutes[15]1163m13th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRMagnus L.JM155 minutes[16]1368m6th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRMagnus H.JM155 minutes[17]1431m3rd
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRSophie S.JW155 minutes[9]1297m1st
Aberdeen Schools Rowing Association
GBR Katie GouldW Bike4000 meter[1]08:30.47th
Welsh Start
GBRAdele BoucherW Bike4000 meter[5]07:43.16th
sportscotland
GBRJackie HamerW50 Bike4000 meter[7]07:34.42nd
Sub7
GBRFiona AllportW50 Bike4000 meter[8]did not start
Other
GBRMurray B.JM162000 meter[4]--
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRRuairidh R.JM162000 meter[8]06:48.94th
Stirling Rowing Club
GBRChris BaileyM301000 meter[1]02:58.73rd
GBRAnthony WardM301000 meter[4]03:16.86th
Other
GBRDoug MaxwellM301000 meter[7]03:21.68th
Castle Semple Rowing Club
GBRRichard CravenM301000 meter[8]02:57.62nd
Crossfit prl
GBRGraeme CunninghamM401000 meter[9]03:24.64th
Heart of Scotland BC
GBRJake TanguayM401000 meter[10]03:32.35th
GBRMatthew WestM401000 meter[12]02:57.81st
Sub7
GBRIan WildeM401000 meter[13]02:59.42nd
Sub7
GBRPeter ClowesM501000 meter[14]03:09.43rd
Royal Air Force
GBRDavid WhaleM501000 meter[15]03:23.66th
GBRKevin WynessM501000 meter[16]03:47.211th
Robert Gordon University BC
GBRChris MarchantM501000 meter[17]03:15.14th
Sub7
GBRWarren MatthewsM501000 meter[19]03:02.81st
Sub7
GBRStephen LeeM501000 meter[20]03:30.27th
Other
GBRSteve TurnerM501000 meter[21]03:05.62nd
MAD Team IRC
GBRRobert ParryM501000 meter[23]03:32.28th
GBRChris WhaleM501000 meter[24]03:35.010th
Forum Flyers
GBRPhilip MundieM601000 meter[25]03:58.64th
Diamondfit
GBRNeil MacfarlaneM601000 meter[28]03:56.73rd
St Andrew BC
GBRJames ThomsonM401000 meter[30]did not start
Royal Navy (Nebula JT)
GBRMark SneddonM401000 meter[31]did not start
CrossFit Airdrie
GBR Seb A.JM182000 meter[1]06:37.85th
George Watson's College RC
GBRGregor C.JM182000 meter[3]06:28.92nd
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRAshley G.JM182000 meter[4]06:37.04th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRRobbie W.JM182000 meter[6]07:08.913th
Stirling Rowing Club
GBRJoshie M.JM182000 meter[8]06:24.91st
Stirling Rowing Club
GBRMatthew Hu.JM182000 meter[11]06:39.16th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBREwan I.JM182000 meter[14]did not start
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRWilliam P.JM182000 meter[15]07:12.014th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRWilliam L.JM182000 meter[16]06:50.010th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRAlex F.JM182000 meter[18]07:00.211th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRJoe R.JM182000 meter[19]07:12.715th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRChristy P.JM182000 meter[21]07:44.516th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRFreya H.JW162000 meter[1]07:57.46th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRHannah A.JW162000 meter[3]08:53.09th
Glasgow Rowing Club
GBRStefani P.JW162000 meter[5]07:45.94th
Glasgow Rowing Club
GBRZoe B.JW162000 meter[6]07:29.62nd
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRElla B.JW162000 meter[8]08:09.27th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRImogen M.JW162000 meter[9]07:47.15th
Glasgow Rowing Club
GBRMatthew RoseM Bike4000 meter[1]06:40.92nd
Win Fitness
GBRBo HughesM Bike4000 meter[5]06:44.83rd
Cardiff University RC
GBRPaul ClarkeM Bike4000 meter[6]07:08.64th
Aero Lyf
GBRJack MontgomeryM30 Bike4000 meter[8]06:43.22nd
Fitness Matters
GBRJohan DenekampM60 Bike4000 meter[11]07:12.01st
Sub7
GBRLaurie ReidM30 Bike4000 meter[12]did not start
Win Fitness
GBRColin Bruce SladeM60 Bike4000 meter[13]did not start
Fitness Matters
GBR(W) Alice G.JW182000 meter[2]08:04.66th
Monmouth Comprehensive School BC
GBR Izzy C.JW182000 meter[4]07:29.13rd
George Watson's College RC
GBRIsla M.JW182000 meter[5]08:07.57th
Stirling Rowing Club
GBRErika K.JW182000 meter[8]08:18.811th
Fettes College
GBRMelissa M.JW182000 meter[9]07:52.04th
Stirling Rowing Club
GBRDavina H.JW182000 meter[12]08:08.28th
Fettes College
GBRMaisie A.JW182000 meter[13]07:24.61st
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRSophia B.JW182000 meter[14]08:18.39th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRCatherine M.JW182000 meter[15]did not start
Fettes College
GBREve P.JW182000 meter[16]08:18.610th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW14 Team60 seconds[1-4]240m3rd
Eleanor W.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW14 Team60 seconds[5-8]243m2nd
Carys S.
GBR (PR3-PD) (W) Mark PerkinsM PR3-PD2000 meter[1]06:56.91st
We Are Invictus
GBR (W) (AR2-LD) Rhys DaviesM AR2-LD2000 meter[2]07:01.92nd
Aberporth
GBR (PR3-PD) Sebastian JohnsonM PR3-PD2000 meter[3]08:57.64th
Marlow RC
GBR (PR3-PD) Ben MarsdenM PR3-PD2000 meter[4]07:27.13rd
Marlow RC
GBR (PR3-PD) (W) Gaynor MartinW PR3-PD2000 meter[5]09:44.33rd
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR (PR2) Caroline BuckleW PR22000 meter[6]09:21.62nd
Help for Heroes
GBR (PR3-PD) Ella HollowayW PR3-PD2000 meter[7]08:03.01st
Marlow RC
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW14 Team60 seconds[1-4]230m5th
Gwennan M.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW14 Team60 seconds[5-8]239m4th
Carys F.
GBRJessica HillW301000 meter[1]03:39.03rd
Towy RC
GBRElaine HuskinsonW301000 meter[4]03:58.94th
Hollingsworth Lake RC
GBRVal CraftW401000 meter[5]03:32.92nd
Red Line Rowers
GBRBryony JonesW401000 meter[7]03:43.44th
Llanion Warriors RC
GBRSarah FoxtonW401000 meter[8]03:43.13rd
Putney Town RC
GBRLouise WymerW501000 meter[10]03:29.81st
Wallingford RC
GBRMargaret GreenhallW501000 meter[11]03:42.92nd
Sub7
GBRClare RainbowW501000 meter[14]04:03.03rd
Castle Semple Rowing Club
GBRLaura HenryW301000 meter[16]04:00.35th
CrossFit Aberdeen
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW15 Team60 seconds[1-4]251m8th
Erika D.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW15 Team60 seconds[5-8]265m4th
Grace B.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW15 Team60 seconds[1-4]254m7th
Elizabeth B.
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationJW15 Team60 seconds[5-8]273m2nd
Gabrielle T.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW15 Team60 seconds[9-12]257m6th
Charlotte G.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW15 Team60 seconds[1-4]263m5th
Megan H.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW15 Team60 seconds[5-8]272m3rd
Holly W.
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationJW15 Team60 seconds[9-12]287m1st
Maggie S.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW16 Team90 seconds[1-4]395m2nd
Madeleine B.
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationJM18 Team90 seconds[5-8]501m1st
William P.
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationJM18 Team90 seconds[13-16]495m2nd
Murray B.
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationJM18 Team90 seconds[17-20]467m4th
Magnus L.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW16 Team90 seconds[1-4]386m3rd
Katie G.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW16 Team90 seconds[5-8]415m1st
Elina W.
GBR Sean KalkwarfM50 Ski2000 meter[2]09:06.03rd
GBRJohn LangleyM40 Ski2000 meter[6]07:04.61st
Tay RC
GBRWarren MatthewsM50 Ski2000 meter[7]06:50.71st
Sub7
GBR (STAN) MckechnieM STAN Ski2000 meter[8]10:49.02nd
Southampton Coalporters ARC
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW18 Team90 seconds[1-4]400m3rd
Isobel L.
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsJW18 Team90 seconds[5-8]404m2nd
Eleanor H.
GBRAberdeen Schools Rowing AssociationJW18 Team90 seconds[9-12]428m1st
Freya H.
GBREmily TillettW Bike4000 meter[1]07:08.92nd
Swansea University RC
GBR Grace KinnellW Bike4000 meter[2]06:55.91st
Cardiff University
GBR(W) Josephine J.JW155 minutes[1]1144m19th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Holly W.JW155 minutes[2]1121m21st
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Eleanor E.JW155 minutes[3]1263m4th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR(W) Florence B.JW155 minutes[4]1160m14th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR (W) Charlotte Fl.JW155 minutes[5]1154m15th
Habs' Monmouth School for Girls
GBR (W) Charlotte Fr.JW155 minutes[6]1122m20th
Habs' Monmouth School for Girls
GBRMaggie S.JW155 minutes[7]1270m3rd
Aberdeen Schools Rowing Association
GBRPheobe M.JW155 minutes[8]1252m6th
Aberdeen Schools Rowing Association
GBR(W) Simon ParkerLM Student2000 meter[1]06:54.67th
Cardiff University Rowing Club
GBRPaul ClarkeLM2000 meter[3]06:35.42nd
Aero Lyf
GBR(W) Ben CurtisLM Student2000 meter[4]07:00.814th
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR(W) Angus GouldLM Student2000 meter[5]06:43.35th
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Fraser InnesLM Student2000 meter[6]06:59.013th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Severin NielsonLM Student2000 meter[7]06:58.011th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Ben ParsonageLM Student2000 meter[8]06:27.91st
Strathclyde University Boat Club
GBR(SSS) Archie InnesLM Student2000 meter[9]06:54.67th
Glasgow University BC
GBR(W) Benjamin McNallyLM Student2000 meter[10]07:08.915th
Swansea University RC
GBR(SSS) Felix ReynishLM Student2000 meter[11]06:58.512th
Strathclyde University Boat Club
GBR(SSS) Antek FiedorukLM Student2000 meter[12]06:55.89th
Strathclyde University Boat Club
GBR(SSS) Michael TroyLM Student2000 meter[13]06:40.14th
Robert Gordon University BC
GBR(SSS) Andrew LairdLM Student2000 meter[14]06:37.23rd
Strathclyde University Boat Club
GBR(W) Samuel AskewLM Student2000 meter[15]07:17.316th
Swansea University RC
GBR(W) Jerry OwenLM Student2000 meter[16]06:56.910th
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBRRobert HaresLM302000 meter[2]06:39.42nd
Army RC
GBRBrendan McAuleyLM302000 meter[3]07:21.24th
Fitness Matters
GBRJohn CarsonLM302000 meter[4]07:02.13rd
GBRCraig MumbyLM302000 meter[5]06:34.31st
Army/Team Oarsome
GBRCharlie SimpsonLM402000 meter[7]06:55.0
Oxford Brookes University
GBRAlex WinserLM402000 meter[8]06:53.02nd
Fitness Matters
GBRJonny WignallLM402000 meter[10]07:01.24th
GBRTom ButterfieldLM402000 meter[14]07:43.810th
Stonehaven
GBREugeniusz MazurLM402000 meter[15]07:06.16th
Broxbourne Rowing Club
GBRJoe WhiteLM402000 meter[16]07:39.09th
GBRPaul MortonLM502000 meter[18]07:15.23rd
GBRPaul JohnsonLM502000 meter[20]06:54.31st
Clydesdale ARC
GBRDavid JubbLM602000 meter[23]07:06.72nd
Mapledurham
GBRStephen PhillipsLM602000 meter[24]07:41.64th
GBRJohn HudspithLM702000 meter[27]07:33.93rd
GBRGarry TownsLM602000 meter[29]did not start
Diamonds
GBR(W) Lewis Brierley-JonesM Student2000 meter[1]07:59.640th
Bangor University Boat Club
GBR(W) Alfie ClarkM Student2000 meter[2]06:43.320th
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Thomas OrdM Student2000 meter[3]07:52.239th
Stirling University Boat Club
GBR(W) Finn ProsserM Student2000 meter[4]06:52.127th
Cardiff University Rowing Club
GBR(W) Douglas FurlongM Student2000 meter[5]06:55.028th
Swansea University RC
GBR(SSS) Harrison GrangeM Student2000 meter[6]07:03.132nd
Heriot Watt University BC
GBR(W) Ethan PurdyM Student2000 meter[7]07:43.838th
Bangor University Boat Club
GBR(W) Oli SuttonM Student2000 meter[8]07:20.936th
Bangor University Boat Club
GBR(W) James RollasonM Student2000 meter[9]07:24.837th
Bangor University Boat Club
GBRNeil FlockhartM2000 meter[10]06:05.83rd
15A
GBR(SSS) Christopher NewtonM Student2000 meter[11]06:51.025th
Glasgow University BC
GBR(W) Kieran WhyteM Student2000 meter[12]07:01.430th
Bangor University Boat Club
GBR(W) Thomas HughesM Student2000 meter[13]06:43.922nd
Swansea University RC
GBR(W) Vaughan MarrisM Student2000 meter[14]07:04.233rd
Swansea University RC
GBR(W) George WellsM Student2000 meter[15]06:51.226th
Swansea University RC
GBR(W) Euan WilliamsM Student2000 meter[16]07:13.935th
Swansea University RC
GBR(SSS) Joel HattyM Student2000 meter[18]did not start
Stirling University Boat Club
GBR (W) Sam HelmeM Student2000 meter[19]did not start
Swansea University RC
GBRDoogie HowesM302000 meter[1]06:56.89th
GBRAde LongM302000 meter[2]06:06.12nd
Royal Navy
GBR(W) William Collingwood-BellM302000 meter[3]07:09.511th
Newport BC
GBRStuart ElvinM302000 meter[4]06:11.13rd
Army RC
GBRAdam HuntM302000 meter[5]06:36.38th
Vesta RC
GBRLiam ConneelyM302000 meter[8]06:17.86th
Fitness Matters
GBRAndrew MathesonM302000 meter[9]06:16.34th
Beckwith Health Club
GBRGraeme McMillanM302000 meter[10]06:16.85th
GBRRob PalkM402000 meter[12]07:01.612th
GBR(W) Bryan BlissM402000 meter[13]06:49.88th
GBRStu WenmanM402000 meter[14]06:37.74th
GBRJames ArthurM402000 meter[15]06:57.711th
Aberdeen BC
GBR(W) Paul LloydM402000 meter[16]06:28.83rd
Fitness Matters
GBRMartin EvansM402000 meter[18]06:24.22nd
Sub7
GBRMichael McNelisM402000 meter[19]06:55.210th
Sub7
GBR(W) Damian McBrideM402000 meter[20]06:47.56th
Other
GBRDavid WilsonM402000 meter[21]06:53.29th
YamSquad
GBRDanny GrahamM402000 meter[22]06:19.01st
Royal Air Force
GBRNeil FlockhartM2000 meter[23]did not start
15A
GBRJack MontgomeryM302000 meter[24]did not start
Fitness Matters
GBR (SSS) Alexander BeesonM Student2000 meter[1]06:20.36th
Strathclyde University
GBR(W) Toby GibbsM Student2000 meter[2]06:39.318th
Cardiff University Rowing Club
GBR(W) Thomas WhiteM Student2000 meter[4]06:25.710th
Swansea University RC
GBR(SSS) Michael GrayM Student2000 meter[5]06:38.316th
Aberdeen university Boat Club
GBRThomas McBrideM2000 meter[6]06:36.314th
Army RC
GBR(SSS) Euan GoodwinM Student2000 meter[7]06:33.913th
Glasgow University BC
GBRMiles BeesonM Student2000 meter[8]06:01.31st
Molesey BC
GBR(W) Tim ChesworthM2000 meter[9]06:43.421st
Aberdyfi RC
GBR(SSS) Georgy BorisichevM Student2000 meter[10]06:37.015th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Chris BardasM Student2000 meter[11]06:24.99th
Robert Gordon University Boat Club
GBR(SSS) David BairdM Student2000 meter[12]06:24.47th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Fjonn BuescheM Student2000 meter[13]06:33.312th
Glasgow University BC
GBRAndy DobsonM2000 meter[14]06:24.58th
St Andrew BC
GBR(W) Alfie CoxM Student2000 meter[15]06:42.119th
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Silas LawrenceM Student2000 meter[16]06:58.029th
Glasgow University BC
GBRMarcel StolzM Student2000 meter[17]06:38.917th
Oriel College BC
GBR(W) Tom BrainM2000 meter[18]07:02.031st
Mumbles RC
GBR(SSS) Flynn Johnstone-HeyM Student2000 meter[19]06:03.12nd
Strathclyde University Boat Club
GBR(W) Jack TurnhamM Student2000 meter[20]06:30.611th
Swansea University RC
GBRRobert PowellM2000 meter[21]06:11.84th
Molesey BC
GBRJarek OlszowkaM2000 meter[22]06:17.25th
League of Rowers
GBRChris BarclayM2000 meter[23]07:09.834th
Fitness Matters
GBR(SSS) Ewan PringleM Student2000 meter[24]06:49.824th
Glasgow University BC
GBRJoshua FloodM2000 meter[25]did not start
GBRFinlay MillerM2000 meter[26]did not start
St Andrew BC
GBRTim SillitoeM502000 meter[1]07:52.19th
GBRJohn WalshM502000 meter[2]06:46.84th
Sub7
GBRPaul GissenM502000 meter[4]--
Castle Semple RC
GBRNick BeesonM502000 meter[5]07:00.06th
Aberdeen BC
GBRJo McCarthyM502000 meter[6]07:05.87th
GBRMichael MaclarenM502000 meter[7]06:51.55th
Fitness Matters
GBRMike GroutM502000 meter[8]07:17.88th
East Essex Triathlon Club
GBRTom BlytheM502000 meter[9]06:23.82nd
Royal Navy
GBRStewart MossM502000 meter[10]06:17.31st
Royal Navy
GBRPaul WintonM602000 meter[11]07:12.43rd
Royal Navy
GBRGeorge PerrinM602000 meter[13]07:01.82nd
Runcorn RC
GBRDavid SmarkM602000 meter[14]07:23.54th
Tyne ARC
GBRJohan DenekampM602000 meter[15]06:59.01st
Sub7
GBRRoger StainforthM702000 meter[17]07:28.52nd
Durham ARC
GBR(W) Peter KedwardM702000 meter[18]08:13.14th
GBR Ian BoydM702000 meter[19]07:17.31st
Tyne ARC
GBRColin Bruce SladeM702000 meter[20]did not start
Fitness Matters
GBR(W) Molly LaittLW Student2000 meter[1]08:07.03rd
Cardiff University Rowing Club
GBR(W) Molly RobertsLW Student2000 meter[2]08:01.22nd
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Caitlyn AmosLW Student2000 meter[3]09:06.57th
Dundee University Boat Club
GBR (SSS) Emma ListerLW Student2000 meter[4]07:55.91st
Glasgow Caledonian University
GBRElla AndrewsLW2000 meter[5]08:26.55th
Fettes College
GBR(SSS) Emily RobertsonLW Student2000 meter[6]08:10.24th
Glasgow University BC
GBR (W)(60-69) Martha OwenLW502000 meter[1]08:40.35th
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBREilidh McCormickLW302000 meter[2]08:40.73rd
GBRKatharine HaresLW302000 meter[3]08:16.22nd
Pengwern
GBR(W) Rachel LatterLW402000 meter[6]08:07.61st
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR(W) Shelley WardLW502000 meter[7]07:49.71st
Other
GBRClare RainbowLW502000 meter[9]08:27.74th
Castle Semple Rowing Club
GBRAndrea DixonLW502000 meter[10]07:54.32nd
Seal PT
GBR(SSS) Emma PearsonW Student2000 meter[1]07:41.316th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Miriam PayneW Student2000 meter[2]07:37.813th
Glasgow University BC
GBR (SSS) Katrina BryceW Student2000 meter[3]07:41.417th
Glasgow Caledonian University
GBR(SSS) Grace OsborneW Student2000 meter[4]08:22.924th
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Heather MartinW Student2000 meter[5]--
Stirling University Boat Club
GBR(SSS) Jane MacgregorW Student2000 meter[6]07:51.420th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Elspeth BurdetteW Student2000 meter[7]07:57.421st
Glasgow University BC
GBR(SSS) Amy McCannW Student2000 meter[8]08:45.326th
Stirling University Boat Club
GBR(W) Sarah BrownW Student2000 meter[9]07:32.98th
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Eve KitcherW Student2000 meter[10]07:43.718th
Glasgow University BC
GBR(W) Esmee LawW Student2000 meter[11]07:41.215th
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Amber DrummondW Student2000 meter[12]08:16.123rd
Heriot Watt University BC
GBR(SSS) Rachel BainW Student2000 meter[13]09:28.027th
Stirling University Boat Club
GBR(SSS) Skye ArnottW Student2000 meter[14]07:33.69th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Beth CampbellW Student2000 meter[15]did not start
Stirling University Boat Club
GBR (W) Jessica HillW302000 meter[1]07:47.96th
Towy RC
GBRClaire GrahamW402000 meter[2]08:03.84th
Royal Air Force
GBRKate BakerW302000 meter[3]07:27.12nd
Sub7
GBRElaine HuskinsonW302000 meter[4]08:24.110th
Hollingsworth Lake RC
GBRHaley JordanW302000 meter[5]08:01.37th
Southampton Coalporters ARC
GBRSally LancasterW302000 meter[6]07:08.91st
Bodyfix York
GBRHannah DarleyW302000 meter[7]08:12.28th
Independent
GBRRebecca LovieW302000 meter[9]07:44.75th
GBR(W) Julia HeslopW402000 meter[12]08:18.85th
Barry RC
GBRRebecca McKnightW402000 meter[13]07:39.12nd
GBRClaire DrewW402000 meter[14]07:29.31st
Royal Navy
GBR(W) Bryony JonesW402000 meter[15]07:40.93rd
Llanion Warriors RC
GBRMargaret GreenhallW502000 meter[17]07:45.13rd
Sub7
GBR(W) Rachel ThomsonW502000 meter[18]09:52.87th
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBREleanor InglisW502000 meter[20]07:51.84th
Castle Semple Rowing Club
GBRLouise WymerW502000 meter[22]07:23.31st
Wallingford RC
GBR(W) Valerie ColemanW902000 meter[23]14:16.11st
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR (SSS) Kirsty MacarthurW Student2000 meter[1]07:35.310th
Glasgow Caledonian University
GBR(SSS) Niamh McClureW Student2000 meter[2]07:26.77th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Abby GiffordW Student2000 meter[3]07:48.719th
Strathclyde University Boat Club
GBR(SSS) Harriet GrahamW Student2000 meter[4]08:07.122nd
Glasgow University BC
GBR(SSS) Nina Petric-GrayW Student2000 meter[6]07:20.45th
Glasgow University BC
GBR(SSS) Fiona LappW Student2000 meter[7]07:16.72nd
Dundee University Boat Club
GBR(SSS) Lilli LadurnerW Student2000 meter[8]07:24.66th
Aberdeen university Boat Club
GBRCatriona BainW2000 meter[9]07:17.83rd
Aberdeen BC
GBR(W) Ellie BerryW2000 meter[10]08:35.525th
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR(W) Jessica HallettW Student2000 meter[11]07:35.511th
Cardiff University Rowing Club
GBR(W) Carys PryceW Student2000 meter[12]07:18.54th
Cardiff University Rowing Club
GBR(SSS) Abigail ToppW Student2000 meter[13]07:15.51st
Robert Gordon University Boat Club
GBRJennifer McCormickW2000 meter[14]07:40.714th
Aberdeen BC
GBRCoralie ArthurW2000 meter[15]did not start
Aberdeen University BC
GBRGraeme FletcherM50500 meter[1]01:42.19th
Castle Semple Rowing Club
GBRMike GroutM50500 meter[2]01:41.08th
East Essex Triathlon Club
GBRTim ArmstrongM50500 meter[4]01:32.35th
Row Along
GBR(W) Robert ParryM50500 meter[6]01:36.37th
GBRPeter ClowesM50500 meter[7]01:29.44th
Royal Air Force
GBRAndy WebbM50500 meter[8]01:25.72nd
Lift row eat grow
GBRDiarmid MacarthurM60500 meter[11]01:44.94th
Castle Semple Rowing Club
GBRPhilip MundieM60500 meter[12]01:49.95th
Diamondfit
GBRJohan DenekampM60500 meter[13]01:28.71st
Sub7
GBRNeil MacfarlaneM60500 meter[15]01:51.06th
St Andrew BC
GBR(W) Peter KedwardM70500 meter[16]01:48.82nd
GBRPaul JohnsonLM50500 meter[18]01:33.12nd
Clydesdale ARC
GBRMike DyerLM50500 meter[19]01:34.03rd
Aberdeen BC
GBRAndy GannawayLM50500 meter[21]01:32.11st
Winchester and District Athletic Club
GBRPaul FreemanLM60500 meter[22]01:40.14th
GBRJulian KennedyLM60500 meter[23]01:38.43rd
Lifestyle Fitness
GBRDavid JubbLM60500 meter[25]01:35.12nd
Mapledurham
GBRIan NimmoLM70500 meter[26]02:00.92nd
Diamonds
GBRRoger StainforthM70500 meter[28]did not start
Durham ARC
GBRChris BaileyM30500 meter[1]01:21.44th
GBRLiam ConneelyM30500 meter[2]01:21.13rd
Fitness Matters
GBRAndrew MathesonM30500 meter[3]01:23.25th
Beckwith Health Club
GBR Stuart ElvinM30500 meter[5]01:29.17th
Army RC
GBRChris EdwardsM30500 meter[7]01:19.42nd
Other
GBRDavid RackstrawM30500 meter[8]01:18.81st
CrossFit Glacier
GBRDean WillisM40500 meter[10]01:22.36th
Two Tails CrossFit
GBR(W) James KnightM40500 meter[11]01:35.49th
Old Monmothians RC
GBRMark HarrisonM40500 meter[12]01:27.28th
Firefighter Team GB
GBRMichael McNelisM40500 meter[13]01:26.37th
Sub7
GBRIan WildeM40500 meter[14]01:21.45th
Sub7
GBRMatthew WestM40500 meter[15]01:20.12nd
Sub7
GBRDanny GrahamM40500 meter[16]01:21.04th
Royal Air Force
GBR Chris EvansLM30500 meter[17]01:30.53rd
Basics
GBRJohn CarsonLM30500 meter[18]01:34.45th
GBRCraig MumbyLM30500 meter[19]01:26.71st
Army/Team Oarsome
GBRRobert HaresLM30500 meter[20]01:29.62nd
Army RC
GBRJohnny LukLM30500 meter[21]01:31.54th
Bear on Boat
GBR(W) Richard WilderLM40500 meter[23]01:31.73rd
Ufit
GBRJoe WhiteLM40500 meter[24]01:37.25th
GBRJohn SteventonLM40500 meter[25]01:30.12nd
Fitness Matters
GBRAndrew MarmionLM40500 meter[26]01:39.66th
GBRJames ThomsonM40500 meter[28]01:20.93rd
Royal Navy (Nebula JT)
GBREugeniusz MazurLM40500 meter[30]did not start
Broxbourne Rowing Club
GBR(W) Bo HughesM500 meter[1]01:31.57th
Cardiff University RC
GBRLuke ChalcraftM500 meter[2]01:23.83rd
Independent
GBR(W) Sean MatthewsM500 meter[5]01:33.58th
Gower Sea Rowing Club
GBRNick CoxM500 meter[6]01:20.12nd
ULT Fitness and Crossfit
GBRJoshua FloodM500 meter[8]01:18.11st
GBR(W) Tom BrainM500 meter[9]01:29.45th
Mumbles RC
GBRAshley CowleyLM500 meter[10]01:27.73rd
Newark RC
GBRGregor HallLM500 meter[11]01:23.52nd
Stirling Rowing Club
GBRFelix AlexanderLM500 meter[12]01:35.05th
Fettes College
GBRRhys DaviesLM500 meter[13]01:35.46th
Aberporth (AR2-LD)
GBRPaul ClarkeLM500 meter[14]01:29.54th
Aero Lyf
GBR Caroline ParkerLW60500 meter[1]02:03.92nd
Castle Semple Rowing Club
GBRElizabeth SynnottW50500 meter[2]01:53.25th
Castle Semple Rowing Club
GBRMoira MaccallumW50500 meter[3]01:58.77th
Sub7
GBRJoan MacarthurW50500 meter[5]01:56.46th
Castle Semple Rowing Club
GBREleanor InglisW50500 meter[7]01:48.43rd
Castle Semple Rowing Club
GBRLouise WymerW50500 meter[9]01:40.41st
Wallingford RC
GBRAnne NimmoW60500 meter[10]02:01.52nd
Diamonds
GBRMary MortimerW60500 meter[11]01:52.51st
Putney Town RC
GBR(W) Valerie ColemanW90500 meter[12]03:15.01st
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBRAndrea DixonLW50500 meter[14]01:47.12nd
Seal PT
GBRClare RainbowLW50500 meter[15]01:47.33rd
Castle Semple Rowing Club
GBRIvana SafarikLW50500 meter[16]01:54.35th
Strathclyde Park RC
GBRLesley McMillanLW60500 meter[18]02:11.23rd
Castle Semple Rowing Club
GBRFiona AllportW50500 meter[19]did not start
Other
GBR(W) Mary Jane CareyW60500 meter[20]02:19.33rd
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR(W) Martha OwenLW60500 meter[21]01:58.21st
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBRSally LancasterW30500 meter[3]01:37.12nd
Bodyfix York
GBRStacey DenyerW30500 meter[4]01:43.55th
Royal Air Force
GBR(W) Hayley MorrisW30500 meter[5]01:45.57th
Aberporth
GBRSophie GallagherW30500 meter[6]01:35.31st
GBRElaine HuskinsonW30500 meter[7]01:52.59th
Hollingsworth Lake RC
GBR(W) Jessica HillW30500 meter[8]01:44.16th
Towy RC
GBRHaley JordanW30500 meter[9]01:47.88th
Southampton Coalporters ARC
GBR(W) Bryony JonesW40500 meter[10]01:47.38th
Llanion Warriors RC
GBR(W) Gunhild Myrset DaviesW40500 meter[11]01:44.57th
Newport Pembs
GBRBarbara AproW40500 meter[12]01:36.92nd
GBRRebecca McKnightW40500 meter[13]01:42.15th
GBR(W) Sarah FoxtonW40500 meter[15]01:43.46th
Putney Town RC
GBRArabella CarbuttW40500 meter[16]01:32.61st
GBRVal CraftW40500 meter[17]01:38.63rd
Red Line Rowers
GBR(W) Julia HeslopW40500 meter[18]01:49.79th
Barry RC
GBRAndzelika StozekLW30500 meter[19]01:53.13rd
Broxbourne Rowing Club
GBRClare HigginsW40500 meter[25]did not start
GBR (W) Rachel LatterW40500 meter[26]01:50.510th
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBRCatriona BainW500 meter[1]01:37.65th
Aberdeen BC
GBR(W) Eve WrightW500 meter[3]01:33.41st
Gloucester-Hartpury RC
GBRChrissi NettletonW500 meter[4]01:37.03rd
GBRCoralie ArthurW500 meter[5]01:36.82nd
Aberdeen University BC
GBR (W) Hope DaniellsW500 meter[6]01:51.47th
Bangor University BC
GBRDiane PhamLW500 meter[7]02:12.02nd
Bear on Boat
GBR(W) Moranda MatthewsLW500 meter[8]02:05.71st
Gower Sea Rowing Club
GBR Fiona BellW500 meter[9]01:37.24th
Queens University Belfast Ladies BC
GBR(W) Ellie BerryW500 meter[10]did not start
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR(W) Carys HafW500 meter[11]did not start
UEABC
GBR (PR3-PD) Ella HollowayW PR3-PD500 meter[1]01:48.11st
Marlow RC
GBR (PR3-PD) (W) Gaynor MartinW PR3-PD500 meter[2]02:08.93rd
Fishguard and Goodwick Jemima RC
GBR (PR2) Caroline BuckleW PR2500 meter[3]01:57.42nd
Help for Heroes
GBR(W) Swansea University RCW Student Team90 seconds[1-4]358m3rd
Naomi Pollard
GBR(W) Fishguard and Goodwick Jemima RCM Team90 seconds[5-8]496m2nd
Harry Perry
GBRBack PainM Team90 seconds[9-12]528m1st
Noah Norman
GBRGerman EU Team OxfordM Student Team90 seconds[13-16]482m1st
Marko Mayr
GBR(W) Bangor University BCM Student Team90 seconds[17-20]453m2nd
Thomas Jackson
GBRWin FitnessM Team90 seconds[21-24]did not start
David Wilson
GBRCSRC HomeAlonersMix 30+ Team90 seconds[5-8]408m4th
Caroline Parker
GBRTeam ErgStrongMix 30+ Team90 seconds[9-12]472m2nd
Ashley Moores
GBRPutney Town RC & MAD IRCMix 30+ Team90 seconds[13-16]486m1st
Fiona Duggan
GBRCSRC FourM'sMix 30+ Team90 seconds[17-20]415m3rd
Lesley McMillan
GBR(W) Fishguard and Goodwick Jemima RCW Team90 seconds[1-4]403m2nd
Amy Thomson
GBRThe WarriorsW Team90 seconds[5-8]424m1st
Sue Sljivic
GBR(W) Bangor University BCW Student Team90 seconds[9-12]402m2nd
Ellie McQuair
GBR(W) Habs' Monmouth School for GirlsW Student Team90 seconds[13-16]421m1st
Sasha Baldwin