[007] BJW (1500m) 1500 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
finish
interval
difference
1.Soley Rusca01:47,0(2)03:40,6(1)05:34,6(1)
Club Canottieri Lugano 01:47,001:53,601:54,034.9 spm
2.Olivia Leunig01:49,7(6)03:44,7(5)05:35,3(2)+0,7
Seeclub Küsnacht 01:49,701:55,001:50,633.3 spm
3.Paula Veenstra01:49,5(5)03:43,4(3)05:36,1(3)+1,5
Basler Ruder-Club 01:49,501:53,901:52,736.3 spm
4.Alicia Van Dyke01:46,5(1)03:41,3(2)05:36,3(4)+1,7
Lausanne Sports Section Aviron 01:46,501:54,801:55,032.3 spm
5.Ilaria Moi01:47,0(2)03:43,5(4)05:41,3(5)+6,7
Ruderclub Zürich 01:47,001:56,501:57,737.3 spm
6.Anouk Lüthi01:51,9(9)03:47,4(8)05:44,5(6)+9,9
Solothurner Ruderclub 01:51,901:55,501:57,129.3 spm
7.Liv Egli01:52,6(14)03:49,2(11)05:45,5(7)+10,9
Belvoir Ruderclub Zürich 01:52,601:56,601:56,238.0 spm
8.Yasmina Ben Moussa01:52,8(15)03:49,1(10)05:45,7(8)+11,1
Lausanne Sports Section Aviron 01:52,801:56,301:56,631.9 spm
9.Tabea La Roche01:52,5(13)03:47,3(7)05:45,8(9)+11,2
Belvoir Ruderclub Zürich 01:52,501:54,801:58,536.3 spm
10.Nora Halter01:53,2(17)03:51,8(13)05:48,4(10)+13,8
Ruderclub Schaffhausen 01:53,201:58,601:56,634.6 spm
11.Mia Olivia Althof01:54,9(21)03:54,1(18)05:48,6(11)+14,0
Rowing Club Bern 01:54,901:59,201:54,533.3 spm
12.Olivia Stalder01:50,7(7)03:48,8(9)05:50,4(12)+15,8
Ruderclub Thalwil 01:50,701:58,102:01,631.6 spm
13.Zoe Lisa Schumacher01:52,4(12)03:53,6(16)05:50,8(13)+16,2
Ruderclub Kreuzlingen 01:52,402:01,201:57,130.6 spm
14.Matilde Falbo01:51,8(8)03:52,7(14)05:51,6(14)+17,0
Club Canottieri Lugano 01:51,802:00,901:58,931.3 spm
15.Maude Winkler01:53,5(18)03:52,9(15)05:51,9(15)+17,3
Rowing Club Lausanne 01:53,501:59,401:59,032.3 spm
16.Lena Lindblom01:52,0(10)03:49,8(12)05:54,2(16)+19,6
Seeclub Küsnacht 01:52,001:57,802:04,435.9 spm
17.Louanne Schneider01:48,8(4)03:47,2(6)05:54,5(17)+19,9
Seeclub Sursee 01:48,801:58,402:07,327.2 spm
18.Edit Miko01:59,1(47)03:58,9(22)05:54,7(18)+20,1
Union Nautique Yverdon 01:59,101:59,801:55,829.0 spm
19.Leila Le Tendre01:58,1(38)03:59,8(26)05:59,2(19)+24,6
Ruderclub Zürich 01:58,102:01,701:59,432.0 spm
20.Anna Cincinelli01:53,8(19)03:53,9(17)05:59,4(20)+24,8
Club Canottieri Lugano 01:53,802:00,102:05,535.6 spm
21.Sienna Schmid01:58,3(41)03:59,6(25)05:59,7(21)+25,1
Club Aviron Vésenaz 01:58,302:01,302:00,133.0 spm
22.Lea Dörhöfer01:53,8(19)03:59,9(27)06:00,1(22)+25,5
Ruderclub Rotsee 01:53,802:06,102:00,233.0 spm
23.Fiona Epp01:55,9(24)03:58,1(20)06:01,8(23)+27,2
Seeclub Sempach 01:55,902:02,202:03,731.0 spm
24.Zoé Aisha Lampkowski01:57,8(36)04:00,4(28)06:01,9(24)+27,3
Ruderclub Reuss Luzern 01:57,802:02,602:01,530.3 spm
25.Luisa Schmidlin01:58,8(42)04:00,7(29)06:02,5(25)+27,9
Seeclub Sursee 01:58,802:01,902:01,834.7 spm
26.Anna-Lena Wullschleger01:57,7(35)04:00,7(29)06:03,2(26)+28,6
Basler Ruder-Club 01:57,702:03,002:02,532.6 spm
27.Joalina Haymoz01:58,2(39)04:01,7(33)06:03,8(27)+29,2
Club Aviron Vésenaz 01:58,202:03,502:02,231.9 spm
28.Franca Empoli01:56,3(29)03:59,0(23)06:04,0(28)+29,4
Ruderclub Zürich 01:56,302:02,702:05,035.3 spm
29.Martina Lendi01:56,8(30)03:59,0(23)06:04,7(29)+30,1
Seeclub Küsnacht 01:56,802:02,202:05,834.6 spm
30.Sara Kirchhofer01:52,8(15)03:57,1(19)06:04,9(30)+30,3
Rowing Club Lausanne 01:52,802:04,302:07,726.8 spm
31.Gioana Saturno01:56,8(30)04:01,1(31)06:05,6(31)+31,0
Club Canottieri Lugano 01:56,802:04,302:04,430.9 spm
32.Lucy Aegler01:56,9(32)04:02,3(35)06:07,5(32)+32,9
Seeclub Zürich 01:56,902:05,402:05,238.6 spm
32.Alexandrine Raffin01:55,3(23)04:01,1(31)06:07,5(32)+32,9
Club Aviron Vevey 01:55,302:05,802:06,432.3 spm
34.Alice Roccavilla01:57,1(33)04:02,2(34)06:08,0(34)+33,4
Rowing Club Lausanne 01:57,102:05,102:05,831.3 spm
35.Lara Gisler01:56,1(26)04:02,4(36)06:08,3(35)+33,7
Seeclub Luzern 01:56,102:06,302:05,931.6 spm
36.Natalia Lang02:01,7(55)04:04,4(39)06:08,5(36)+33,9
Ruderclub Baden 02:01,702:02,702:04,136.0 spm
37.Jalina Lüscher01:52,3(11)03:58,7(21)06:10,7(37)+36,1
Seeclub Biel 01:52,302:06,402:12,032.5 spm
38.Maura Amarissa Adinegoro01:59,0(44)04:04,4(39)06:11,2(38)+36,6
Ruderclub Baden 01:59,002:05,402:06,936.0 spm
38.Vivienne Muzzi01:56,2(28)04:05,1(43)06:11,2(38)+36,6
Seeclub Luzern 01:56,202:08,902:06,132.6 spm
40.Judith Bisang01:59,0(44)04:03,9(38)06:11,7(40)+37,1
See-Club Zug 01:59,002:04,902:07,830.3 spm
41.Alia Knuchel01:59,0(44)04:04,7(41)06:12,1(41)+37,5
Rowing Club Bern 01:59,002:05,702:07,432.3 spm
42.Amy Filmer01:57,1(33)04:02,6(37)06:13,2(42)+38,6
See-Club Zug 01:57,102:05,502:10,528.9 spm
43.Naomi Theiler02:00,6(51)04:06,2(44)06:15,6(43)+41,0
Ruderclub Rotsee 02:00,602:05,602:09,330.0 spm
44.Liuna Seiz01:58,9(43)04:06,5(45)06:16,5(44)+41,9
Seeclub Zürich 01:58,902:07,602:10,035.0 spm
45.Charlotte Condacci Reis02:03,3(59)04:11,3(52)06:16,8(45)+42,2
Club Aviron Vésenaz 02:03,302:08,002:05,632.7 spm
46.Lina Rohrer02:02,5(57)04:11,8(54)06:17,4(46)+42,8
Ruderclub Sarnen 02:02,502:09,302:05,630.6 spm
47.Beatrice Klose01:54,9(21)04:04,8(42)06:17,9(47)+43,3
Ruderclub Thalwil 01:54,902:09,902:13,230.5 spm
48.Laura Bobert-Rodel02:00,0(50)04:10,7(50)06:18,5(48)+43,9
Ruderclub Blauweiss Basel 02:00,002:10,602:07,833.6 spm
49.Ele Brady01:57,9(37)04:09,6(48)06:19,6(49)+45,0
See-Club Zug 01:57,902:11,702:09,934.5 spm
50.Lilly Tschopp01:56,1(26)04:07,2(46)06:20,4(50)+45,8
Seeclub Sursee 01:56,102:11,102:13,233.6 spm
51.Clémence Renevey01:59,2(49)04:09,7(49)06:21,2(51)+46,6
Club Aviron Vevey 01:59,202:10,502:11,530.2 spm
51.Leia Zürcher02:01,2(53)04:11,5(53)06:21,2(51)+46,6
Solothurner Ruderclub 02:01,202:10,302:09,632.0 spm
53.Liel Junker01:59,1(47)04:08,5(47)06:21,6(53)+47,0
Solothurner Ruderclub 01:59,102:09,402:13,132.3 spm
54.Marie Schumm01:56,0(25)04:10,8(51)06:21,8(54)+47,2
Ruderclub Baden 01:56,002:14,802:11,034.2 spm
55.Charlotte Wolf02:03,1(58)04:12,9(57)06:22,6(55)+48,0
Rowing Club Lausanne 02:03,102:09,802:09,632.3 spm
56.Alina Heierli02:01,2(53)04:12,3(55)06:25,0(56)+50,4
Rowing Club Bern 02:01,202:11,102:12,732.6 spm
57.Mara Lanz01:58,2(39)04:12,7(56)06:27,1(57)+52,5
Seeclub Luzern 01:58,202:14,502:14,431.5 spm
58.Luisa Arnold02:06,9(62)04:18,2(60)06:27,9(58)+53,3
Seeclub Luzern 02:06,902:11,302:09,834.3 spm
59.Lucia Bayne02:02,1(56)04:13,8(59)06:30,5(59)+55,9
Ruderclub Reuss Luzern 02:02,102:11,702:16,830.0 spm
60.Jill Huys02:00,6(51)04:13,5(58)06:32,9(60)+58,3
Club Aviron Vevey 02:00,602:12,902:19,431.5 spm
61.Martha Wicks02:05,2(61)04:19,1(61)06:33,9(61)+59,3
Basler Ruder-Club 02:05,202:13,902:14,836.0 spm
62.Aurelia Sophia Klaeser02:04,1(60)04:20,4(62)06:36,0(62)+1:01,4
Rowing Club Bern 02:04,102:16,302:15,531.6 spm
63.Ilena Steiner02:11,5(66)04:25,6(64)06:36,6(63)+1:02,0
Ruderclub Sarnen 02:11,502:14,102:11,037.3 spm
64.Fanny Knobel02:08,6(63)04:24,8(63)06:38,0(64)+1:03,4
Rowing Club Lausanne 02:08,602:16,202:13,231.3 spm
65.Hannah von Däniken02:10,1(65)04:28,8(65)06:44,8(65)+1:10,2
Rowing Club Bern 02:10,102:18,702:16,030.9 spm
66.Joanna Keller02:11,8(67)04:30,2(66)06:49,4(66)+1:14,8
Seeclub Luzern 02:11,802:18,402:19,236.0 spm
67.Lotta Schiffer02:12,2(68)04:32,0(68)06:50,4(67)+1:15,8
Ruderclub Rapperswil-Jona 02:12,202:19,802:18,530.3 spm
68.Anna Stahl02:09,8(64)04:31,7(67)06:58,7(68)+1:24,1
See-Club Zug 02:09,802:21,902:27,029.0 spm