[006] JM (2000m) 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Felix Locher01:31,1(1)03:04,7(1)04:41,8(3)06:17,0(1)
Ruderclub Erlenbach 01:31,101:33,601:37,101:35,231.7 spm
2.Nicolas Chambers01:32,1(2)03:05,9(2)04:41,7(2)06:17,6(2)+0,6
Belvoir Ruderclub Zürich 01:32,101:33,801:35,801:36,032.7 spm
3.Ivo Loepfe01:34,4(5)03:10,9(3)04:46,9(4)06:19,1(3)+2,1
See-Club Zug 01:34,401:36,501:36,001:32,237.2 spm
4.Noah von Tavel01:34,2(4)03:11,2(4)04:49,4(5)06:26,3(4)+9,3
Rowing Club Bern 01:34,201:37,001:38,201:36,933.5 spm
5.Francesco Elia01:33,5(3)03:11,7(5)04:50,5(6)06:28,0(5)+11,0
Societa Canottieri Ceresio 01:33,501:38,201:38,801:37,533.7 spm
6.Rodrigo Saverio Costanzo01:35,3(6)03:15,1(14)04:54,1(13)06:28,2(6)+11,2
Seeclub Stansstad 01:35,301:39,701:38,901:34,334.5 spm
7.Mario Schoch01:36,5(18)03:15,1(14)04:53,6(11)06:28,3(7)+11,3
Seeclub Biel 01:36,501:38,601:38,501:34,634.0 spm
8.Cédric Pahud01:35,8(12)03:13,1(7)04:51,3(7)06:28,8(8)+11,8
Grasshopper Club Zürich 01:35,801:37,301:38,201:37,538.0 spm
9.Luka Jankovic01:35,7(11)03:14,2(9)04:53,5(10)06:29,7(9)+12,7
Rowing Club Lausanne 01:35,701:38,501:39,301:36,131.0 spm
10.Gyan Wettstein01:35,4(7)03:12,8(6)04:52,1(8)06:30,1(10)+13,1
Grasshopper Club Zürich 01:35,401:37,401:39,301:38,036.5 spm
11.William Widerberg01:35,8(12)03:13,7(8)04:52,6(9)06:31,3(11)+14,3
Ruderclub Thalwil 01:35,801:37,901:38,901:38,734.5 spm
12.Nathan Clément01:35,9(14)03:14,7(12)04:54,4(14)06:33,5(12)+16,5
Lausanne Sports Section Aviron 01:35,901:38,801:39,701:39,131.5 spm
13.Mathieu Sormani01:37,0(20)03:15,0(13)04:53,6(11)06:34,0(13)+17,0
Club Aviron Vésenaz 01:37,001:38,001:38,601:40,435.5 spm
14.Liam Rossat01:37,0(20)03:16,4(20)04:56,1(19)06:34,1(14)+17,1
Rowing Club Lausanne 01:37,001:39,401:39,701:38,031.2 spm
15.Reed Lucke01:36,3(17)03:15,6(18)04:56,7(21)06:34,5(15)+17,5
Ruderclub Thalwil 01:36,301:39,301:41,101:37,733.0 spm
16.Liam Luke01:38,2(28)03:17,9(25)04:57,9(23)06:34,7(16)+17,7
Rowing Club Bern 01:38,201:39,701:40,001:36,932.2 spm
17.Matteo James Edgar01:36,8(19)03:16,5(21)04:55,7(18)06:35,1(17)+18,1
Lausanne Sports Section Aviron 01:36,801:39,701:39,201:39,435.5 spm
18.Nino Dührkoop01:35,6(10)03:14,6(11)04:55,4(16)06:37,5(18)+20,5
Seeclub Küsnacht 01:35,601:39,001:40,801:42,134.5 spm
19.Gilles Fehlmann01:35,9(14)03:14,5(10)04:55,1(15)06:39,2(19)+22,2
Ruderclub Erlenbach 01:35,901:38,601:40,601:44,134.8 spm
20.Samuel Bisang01:37,5(24)03:16,6(23)04:57,2(22)06:39,3(20)+22,3
See-Club Zug 01:37,501:39,101:40,601:42,135.0 spm
21.Andris Künzler01:38,3(29)03:17,4(24)04:55,4(16)06:39,5(21)+22,5
Grasshopper Club Zürich 01:38,301:39,101:38,001:44,234.5 spm
22.Valentino Gasch01:35,4(7)03:15,3(17)04:58,1(24)06:40,1(22)+23,1
Basler Ruder-Club 01:35,401:39,901:42,801:42,134.5 spm
23.Andrea Granzella01:37,4(23)03:18,2(26)04:59,2(26)06:40,4(23)+23,4
Club Canottieri Lugano 01:37,401:40,801:41,001:41,231.7 spm
24.Alexander Erdmann01:36,1(16)03:15,9(19)04:56,3(20)06:40,7(24)+23,7
Seeclub Biel 01:36,101:39,801:40,401:44,435.4 spm
25.Til Hauck01:37,3(22)03:16,5(21)04:58,2(25)06:42,4(25)+25,4
Ruderclub Erlenbach 01:37,301:39,201:41,701:44,233.3 spm
26.Federico Klitsch01:38,5(31)03:20,5(29)05:03,2(31)06:42,8(26)+25,8
Club Canottieri Lugano 01:38,501:42,001:42,701:39,634.2 spm
27.Nello Quattrocchi01:40,5(47)03:21,4(33)05:02,6(28)06:43,6(27)+26,6
Rowing Club Lausanne 01:40,501:40,901:41,201:41,034.5 spm
28.Lorenzo Schwaller01:39,6(37)03:24,1(44)05:07,3(38)06:44,8(28)+27,8
Societa Canottieri Ceresio 01:39,601:44,501:43,201:37,529.7 spm
29.Philippe Leupold01:39,1(34)03:20,8(30)05:04,0(33)06:45,1(29)+28,1
Rowing Club Bern 01:39,101:41,701:43,201:41,135.0 spm
30.Christian Budliger01:39,3(35)03:21,6(34)05:05,4(35)06:46,1(30)+29,1
Ruderclub Zürich 01:39,301:42,301:43,801:40,733.5 spm
31.Konstantin Simon01:35,4(7)03:15,1(14)04:59,9(27)06:46,2(31)+29,2
Ruderclub Zürich 01:35,401:39,701:44,801:46,331.0 spm
32.Philippe Clément01:39,9(41)03:20,8(30)05:03,1(30)06:46,8(32)+29,8
Club Aviron Vésenaz 01:39,901:40,901:42,301:43,733.2 spm
33.Johannes Schleyerbach01:38,6(32)03:19,8(28)05:03,7(32)06:47,5(33)+30,5
Basler Ruder-Club 01:38,601:41,201:43,901:43,932.7 spm
34.Nils Hugo Remnefjord01:39,7(38)03:22,0(35)05:04,9(34)06:47,9(34)+30,9
Seeclub Zürich 01:39,701:42,301:42,901:43,031.2 spm
35.Maik-Laurin Kleinlogel01:37,9(26)03:22,2(37)05:07,4(39)06:48,8(35)+31,8
Ruderclub Zürich 01:37,901:44,301:45,201:41,532.9 spm
36.Constantin Grandidier01:37,8(25)03:18,8(27)05:02,7(29)06:49,1(36)+32,1
Seeclub Küsnacht 01:37,801:41,001:43,901:46,535.7 spm
37.Grégoire Taillard01:42,5(59)03:25,3(48)05:08,1(41)06:49,6(37)+32,6
Union Nautique Yverdon 01:42,501:42,801:42,801:41,533.0 spm
38.Enzo Milandri01:39,8(39)03:22,7(38)05:06,9(37)06:49,9(38)+32,9
Societe Nautique Etoile Bienne 01:39,801:42,901:44,201:43,031.0 spm
39.Tamino Räderer01:41,8(54)03:25,5(50)05:09,6(46)06:52,3(39)+35,3
Rowing Club Lausanne 01:41,801:43,701:44,101:42,632.5 spm
40.William Duff01:39,9(41)03:22,1(36)05:06,2(36)06:52,5(40)+35,5
Basler Ruder-Club 01:39,901:42,201:44,101:46,235.5 spm
41.Thaddäus Lange01:38,3(29)03:24,2(46)05:11,7(52)06:52,8(41)+35,8
Seeclub Luzern 01:38,301:45,901:47,501:41,134.7 spm
42.Samuel Chételat01:44,2(74)03:28,9(61)05:12,1(54)06:54,6(42)+37,6
Forward Rowing Club Morges 01:44,201:44,701:43,201:42,532.5 spm
43.Diego Oural01:37,9(26)03:23,1(40)05:09,2(44)06:54,8(43)+37,8
Forward Rowing Club Morges 01:37,901:45,201:46,101:45,631.7 spm
44.Marco Lendi01:39,8(39)03:23,0(39)05:08,1(41)06:55,1(44)+38,1
Seeclub Küsnacht 01:39,801:43,201:45,101:47,032.5 spm
45.Aurélien Tschudi01:42,5(59)03:26,9(53)05:11,8(53)06:55,2(45)+38,2
Union Nautique Yverdon 01:42,501:44,401:44,901:43,528.7 spm
46.Fynn Zahner01:39,9(41)03:23,5(42)05:10,1(48)06:55,5(46)+38,5
Basler Ruder-Club 01:39,901:43,601:46,601:45,531.7 spm
47.Cyril Carniello01:40,8(50)03:23,9(43)05:08,9(43)06:55,6(47)+38,6
Seeclub Zürich 01:40,801:43,101:45,001:46,832.0 spm
47.Dominic Schnidrig01:39,5(36)03:23,4(41)05:09,6(46)06:55,6(47)+38,6
Rowing Club Bern 01:39,501:43,901:46,201:46,030.0 spm
49.Anton Prinz01:40,1(44)03:24,1(44)05:09,3(45)06:55,7(49)+38,7
Seeclub Zürich 01:40,101:44,001:45,201:46,430.7 spm
50.Ben Simon01:41,1(52)03:25,4(49)05:10,6(49)06:56,7(50)+39,7
Seeclub Zürich 01:41,101:44,301:45,201:46,132.5 spm
51.Julian Liebich01:40,3(45)03:25,0(47)05:11,0(50)06:57,0(51)+40,0
Ruderclub Erlenbach 01:40,301:44,701:46,001:46,031.8 spm
52.Aurel Chiaranda01:42,8(63)03:28,0(58)05:13,8(57)06:57,8(52)+40,8
Ruderclub Cham 01:42,801:45,201:45,801:44,031.2 spm
52.Jérôme Laurent01:41,0(51)03:27,2(55)05:13,8(57)06:57,8(52)+40,8
Forward Rowing Club Morges 01:41,001:46,201:46,601:43,931.9 spm
54.Christophe Rickenbacher01:42,5(59)03:26,8(52)05:11,6(51)06:58,1(54)+41,1
Rowing Club Lausanne 01:42,501:44,301:44,801:46,531.0 spm
54.Till Lüthi01:42,1(57)03:27,1(54)05:12,8(55)06:58,1(54)+41,1
Solothurner Ruderclub 01:42,101:45,001:45,701:45,433.0 spm
56.Davide Veglia01:42,6(62)03:29,2(63)05:16,2(62)06:59,6(56)+42,6
Club Canottieri Lugano 01:42,601:46,601:47,001:43,429.7 spm
57.Camillo Voncke01:43,1(66)03:28,8(60)05:14,0(59)06:59,7(57)+42,7
Seeclub Küsnacht 01:43,101:45,701:45,201:45,631.5 spm
58.Valentin Suter01:38,8(33)03:20,9(32)05:07,8(40)07:00,0(58)+43,0
Ruderclub Erlenbach 01:38,801:42,101:46,901:52,231.9 spm
59.NIck Leo Eckert01:43,9(72)03:29,4(65)05:15,3(61)07:00,3(59)+43,3
Basler Ruder-Club 01:43,901:45,501:45,901:45,035.2 spm
60.Aurel Kopp01:42,9(64)03:27,5(57)05:13,3(56)07:00,4(60)+43,4
Ruderclub Erlenbach 01:42,901:44,601:45,801:47,130.2 spm
61.Niklas Frei01:40,7(48)03:26,2(51)05:14,2(60)07:00,7(61)+43,7
Ruderclub Erlenbach 01:40,701:45,501:48,001:46,532.7 spm
62.Damian Heuss01:42,9(64)03:30,8(67)05:19,3(65)07:04,5(62)+47,5
Seeclub Richterswil 01:42,901:47,901:48,501:45,232.5 spm
63.Alexander Balmer01:44,6(75)03:32,5(76)05:21,2(72)07:06,1(63)+49,1
Grasshopper Club Zürich 01:44,601:47,901:48,701:45,035.5 spm
64.Andri Sauer01:42,0(56)03:27,2(55)05:17,3(63)07:07,1(64)+50,1
Ruderclub Thalwil 01:42,001:45,201:50,101:49,832.4 spm
65.Tom Gerritsen01:45,1(79)03:31,0(69)05:19,4(66)07:08,2(65)+51,2
See-Club Zug 01:45,101:45,901:48,401:48,930.7 spm
66.Emilien Schoen01:43,7(70)03:31,4(72)05:19,9(68)07:08,3(66)+51,3
Rowing Club Lausanne 01:43,701:47,701:48,501:48,431.5 spm
67.Jan Zumstein01:40,3(45)03:30,1(66)05:20,4(70)07:08,7(67)+51,7
Seeclub Stansstad 01:40,301:49,801:50,301:48,334.2 spm
68.Finn Sauermann01:44,1(73)03:31,2(70)05:20,2(69)07:09,1(68)+52,1
Seeclub Zürich 01:44,101:47,101:49,001:48,835.5 spm
69.Alexandru Chirila01:45,1(79)03:33,6(78)05:22,3(73)07:09,7(69)+52,7
Ruderclub Cham 01:45,101:48,501:48,701:47,527.2 spm
69.Jens Schmidig01:46,3(84)03:34,4(80)05:23,0(77)07:09,7(69)+52,7
Ruderclub Cham 01:46,301:48,101:48,601:46,632.5 spm
71.David Hubschmid01:40,7(48)03:28,5(59)05:19,7(67)07:09,8(71)+52,8
Ruderclub Aarburg 01:40,701:47,801:51,201:50,131.1 spm
72.Lorin Jacob01:42,3(58)03:31,7(73)05:23,6(79)07:11,4(72)+54,4
Ruderclub Thalwil 01:42,301:49,401:51,901:47,832.7 spm
73.Antoine Smolovik01:43,4(68)03:31,3(71)05:22,4(74)07:11,5(73)+54,5
Club Aviron Vevey 01:43,401:47,901:51,101:49,131.4 spm
74.Valentin Hesselbarth01:43,1(66)03:28,9(61)05:18,6(64)07:11,9(74)+54,9
Ruderclub Zürich 01:43,101:45,801:49,701:53,232.7 spm
75.Hudson Ruoss01:45,4(82)03:34,7(81)05:25,2(80)07:12,1(75)+55,1
Ruderclub Cham 01:45,401:49,301:50,501:47,029.0 spm
76.Andrea Jamakosmanovic01:44,8(76)03:33,6(78)05:23,5(78)07:12,3(76)+55,3
Ruderclub Uster 01:44,801:48,801:49,901:48,929.3 spm
76.Akando Räderer01:44,9(78)03:33,0(77)05:22,4(74)07:12,3(76)+55,3
Rowing Club Lausanne 01:44,901:48,101:49,401:49,933.2 spm
78.Dean Mark01:41,4(53)03:29,2(63)05:20,9(71)07:13,6(78)+56,6
Ruderclub Erlenbach 01:41,401:47,801:51,701:52,833.0 spm
79.Luis Porreca01:47,3(87)03:35,9(83)05:25,8(81)07:14,2(79)+57,2
Seeclub Zürich 01:47,301:48,601:49,901:48,536.0 spm
80.Massimo Masoch01:43,4(68)03:30,9(68)05:22,4(74)07:14,8(80)+57,8
Basler Ruder-Club 01:43,401:47,501:51,501:52,338.2 spm
81.Colin Elia Maier01:46,5(85)03:37,2(86)05:28,3(83)07:15,6(81)+58,6
Seeclub Thun 01:46,501:50,701:51,101:47,231.2 spm
82.Simon Ehrensberger01:45,9(83)03:35,8(82)05:26,0(82)07:16,1(82)+59,1
Ruderclub Baden 01:45,901:49,901:50,201:50,133.7 spm
83.Tizian Victor Schmid01:46,5(85)03:36,9(85)05:30,4(85)07:21,4(83)+1:04,4
Ruderclub Erlenbach 01:46,501:50,401:53,501:51,031.2 spm
84.Andrin Mettler01:50,0(92)03:40,0(90)05:31,1(87)07:22,1(84)+1:05,1
Seeclub Zürich 01:50,001:50,001:51,101:51,034.5 spm
85.Peter Kleindienst01:47,6(88)03:38,5(87)05:29,9(84)07:23,5(85)+1:06,5
Ruderclub Aarburg 01:47,601:50,901:51,401:53,632.3 spm
86.Darius Schönberg01:45,1(79)03:35,9(83)05:30,9(86)07:24,8(86)+1:07,8
Solothurner Ruderclub 01:45,101:50,801:55,001:54,032.2 spm
87.Ruben Zimmermann01:47,8(89)03:39,7(89)05:33,6(89)07:29,3(87)+1:12,3
Grasshopper Club Zürich 01:47,801:51,901:53,901:55,731.0 spm
88.Linus Delley01:49,3(91)03:42,9(92)05:38,4(90)07:34,3(88)+1:17,3
Seeclub Zürich 01:49,301:53,601:55,501:55,935.0 spm
89.Moritz Kupper01:48,4(90)03:42,6(91)05:39,2(91)07:35,9(89)+1:18,9
Grasshopper Club Zürich 01:48,401:54,201:56,601:56,733.7 spm
90.Samuel Morris01:41,9(55)03:32,4(75)05:32,1(88)07:39,4(90)+1:22,4
Seeclub Richterswil 01:41,901:50,501:59,702:07,328.3 spm
91.Davide Muzzi01:43,8(71)03:39,2(88)05:40,6(92)07:41,7(91)+1:24,7
Seeclub Luzern 01:43,801:55,402:01,402:01,132.4 spm
92.Gustav Schönbeck01:52,5(93)03:52,2(93)05:56,1(93)07:59,1(92)+1:42,1
Ruderclub Kreuzlingen 01:52,501:59,702:03,902:03,029.0 spm
93.Paul Konzili01:54,0(94)04:03,5(94)06:18,1(94)08:24,5(93)+2:07,5
Ruderclub Blauweiss Basel 01:54,002:09,502:14,602:06,430.2 spm
Pietro Fatini del Grande01:44,8(76)03:32,0(74)03:32,0(1)did not finish
Club Aviron Vésenaz 
Gautier Rigoli   did not start
Forward Rowing Club Morges 
Christopher Mühl   did not start
Grasshopper Club Zürich