Fri, 10:15 AM - Race 1C - Yr 12 B 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LARLymington Amateur Rowing Club01:35.4(1)03:16.3(1)04:59.3(1)06:42.0(1)
Max Mills 01:35.401:40.901:43.001:42.730.2 spm
2.RMGRainham Mark Grammar School01:39.8(3)03:22.0(2)05:06.8(2)06:49.1(2)+7.1
Ben Blake 01:39.801:42.201:44.801:42.325.2 spm
3.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:43.3(6)03:27.7(5)05:10.8(3)06:50.4(3)+8.4
Aiden Pierre 01:43.301:44.401:43.101:39.634.5 spm
4.RMGRainham Mark Grammar School01:41.5(5)03:24.9(4)05:13.0(4)06:59.6(4)+17.6
Sam Oliver 01:41.501:43.401:48.101:46.631.0 spm
5.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:44.6(9)03:31.4(7)05:18.1(6)07:01.2(5)+19.2
Aiden Jones 01:44.601:46.801:46.701:43.221.0 spm
6.MRAMossbourne Rowing Academy01:38.7(2)03:24.3(3)05:14.6(5)07:03.6(6)+21.6
Cassius Burley 01:38.701:45.601:50.301:49.028.9 spm
7.PLYPlymouth Schools01:43.9(8)03:32.1(8)05:20.6(7)07:06.1(7)+24.1
Jack Lancashire 01:43.901:48.201:48.501:45.528.2 spm
8.MTSMerchant Taylors School01:40.4(4)03:29.3(6)05:21.1(8)07:06.2(8)+24.2
Bert Edwards 01:40.401:48.901:51.801:45.026.2 spm
9.RMGRainham Mark Grammar School01:45.8(10)03:34.5(9)05:23.1(9)07:10.8(9)+28.8
Ben Townend 01:45.801:48.701:48.601:47.629.7 spm
10.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:48.0(13)03:39.5(11)05:31.4(10)07:19.4(10)+37.4
Oliver Hill 01:48.001:51.501:51.901:48.026.2 spm
11.RMGRainham Mark Grammar School01:43.6(7)03:39.3(10)05:37.1(11)07:29.2(11)+47.2
Lucas Lutchford 01:43.601:55.701:57.801:52.033.7 spm
12.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:49.0(14)03:42.1(12)05:38.8(12)07:34.9(12)+52.9
Brendan Pyke 01:49.001:53.101:56.701:56.126.2 spm
13.COCCity of Cambridge Rowing Club01:47.3(12)03:42.3(13)05:43.1(15)07:36.8(13)+54.8
Harvey Porter 01:47.301:55.002:00.801:53.731.2 spm
14.OCOarsome Chance01:50.1(16)03:45.5(15)05:42.6(14)07:38.5(14)+56.5
Luke Symonds 01:50.101:55.401:57.101:56.029.0 spm
15.IASIsleworth & Syon School01:52.3(17)03:46.0(17)05:41.2(13)07:39.0(15)+57.0
Arnav Gupta 01:52.301:53.701:55.201:57.829.0 spm
16.FRCFairlop Rowing Club01:45.8(10)03:42.9(14)05:43.1(15)07:45.1(16)+1:03.1
Jed Martindale 01:45.801:57.102:00.202:02.027.7 spm
17.RSBRyde School Boat Club01:49.1(15)03:45.9(16)05:46.8(17)07:46.4(17)+1:04.4
Will Loach 01:49.101:56.802:00.901:59.628.2 spm
18.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:53.6(19)03:51.5(18)05:52.7(18)07:53.6(18)+1:11.6
Oscar Knight 01:53.601:57.902:01.202:00.827.7 spm
19.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:55.7(21)03:54.6(19)05:58.3(19)08:00.2(19)+1:18.2
Niklavs Lejietis 01:55.701:58.902:03.702:01.924.0 spm
20.Rahul Luggah01:52.3(17)03:55.8(20)06:09.3(20)08:17.4(20)+1:35.4
Rahul Luggah 01:52.302:03.502:13.502:08.126.4 spm
21.FRCFairlop Rowing Club01:55.2(20)04:01.8(21)06:11.3(21)08:19.2(21)+1:37.2
Shamel Ahmed 01:55.202:06.602:09.502:08.031.4 spm
22.THFThe Holy Family Catholic School02:02.9(22)04:12.5(22)06:26.1(22)08:40.9(22)+1:58.9
Andre Manansala 02:02.902:09.602:13.602:14.832.0 spm
23.THFThe Holy Family Catholic School02:03.7(23)04:18.2(23)06:36.5(23)08:59.7(23)+2:17.7
Naeel Dilloo 02:03.702:14.502:18.302:23.135.7 spm
24.MIRMaidstone Invicta Rowing Club02:08.9(24)04:29.8(24)06:48.8(24)09:03.1(24)+2:21.1
Ben Rose 02:08.902:20.902:19.002:14.431.0 spm
THFThe Holy Family Catholic School   did not start
Noby Roys 
LASLondon Area Sea Cadets   did not start
Kyle McLellan 
FRCFairlop Rowing Club   did not start
Thomas Bever 
OPGOakwood Park Grammar School   did not start
Sam Polom 
MIRMaidstone Invicta Rowing Club   did not start
Ross Bain 
KRKings Rochester   did not start
Joseph Byrne