Yr 13 B: 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Lea Rowing Club01:35.7(1)03:12.8(1)04:49.3(1)06:22.5(1)
Sean ARNOLD 01:35.701:37.101:36.501:33.331.7 spm
2.Nick Luck01:37.0(3)03:13.8(2)04:49.9(2)06:23.4(2)+0.9
Nicholas LUCK 01:37.001:36.801:36.101:33.529.2 spm
3.Harrison Mouat01:37.6(4)03:16.3(3)04:55.1(3)06:33.8(3)+11.3
Harrison MOUAT 01:37.601:38.701:38.801:38.731.5 spm
4.RSBRyde School Boat Club01:39.2(6)03:19.4(5)04:59.9(5)06:35.9(4)+13.4
Ollie COULSON 01:39.201:40.201:40.501:36.031.2 spm
5.COCCity of Cambridge Rowing Club01:38.8(5)03:18.3(4)04:58.6(4)06:38.0(5)+15.5
Jamie GARE 01:38.801:39.501:40.301:39.424.2 spm
6.NSBNorthampton School for Boys01:39.7(7)03:20.4(6)05:03.8(6)06:51.0(6)+28.5
Tom TINANT 01:39.701:40.701:43.401:47.229.7 spm
7.MRAMossbourne Rowing Academy01:42.9(12)03:28.4(10)05:13.8(8)06:53.6(7)+31.1
Mualick BANGURA 01:42.901:45.501:45.401:39.831.2 spm
8.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:47.2(16)03:33.2(13)05:19.2(11)07:02.4(8)+39.9
Davvid WISE 01:47.201:46.001:46.001:43.225.7 spm
9.LASLondon Area Sea Cadets01:39.8(8)03:23.0(7)05:12.0(7)07:03.6(9)+41.1
Antonio CASSINI 01:39.801:43.201:49.001:51.628.2 spm
10.LVS Ascot Boat Club01:42.3(10)03:25.9(9)05:16.6(10)07:08.1(10)+45.6
Jay CARMODY 01:42.301:43.601:50.701:51.429.4 spm
11.FHSFarlingaye High School01:36.5(2)03:23.3(8)05:15.6(9)07:11.4(11)+48.9
Oscar CODLING 01:36.501:46.801:52.301:55.827.7 spm
12.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:42.4(11)03:31.7(12)05:24.3(12)07:16.8(12)+54.3
Patrick OUTTRIM 01:42.401:49.301:52.601:52.531.9 spm
12.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:47.4(17)03:37.2(14)05:27.7(14)07:16.8(12)+54.3
Dominic LYNCH 01:47.401:49.801:50.501:49.127.7 spm
14.MIRMaidstone Invicta Rowing Club01:45.2(14)03:37.6(16)05:30.6(15)07:19.0(14)+56.5
Tom DIXON 01:45.201:52.401:53.001:48.425.5 spm
15.RSBRyde School Boat Club01:48.2(18)03:38.6(17)05:30.8(16)07:20.3(15)+57.8
Roman HADLOW 01:48.201:50.401:52.201:49.524.2 spm
16.COCCity of Cambridge Rowing Club01:40.5(9)03:30.8(11)05:26.9(13)07:22.3(16)+59.8
Lorenzo CUOMO 01:40.501:50.301:56.101:55.426.4 spm
17.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:50.4(22)03:43.1(20)05:35.5(18)07:24.7(17)+1:02.2
Jonathan ASEFEW 01:50.401:52.701:52.401:49.223.0 spm
18.KRKings Rochester01:44.0(13)03:37.2(14)05:34.1(17)07:28.1(18)+1:05.6
Oscar PYRKE 01:44.001:53.201:56.901:54.129.5 spm
19.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:49.4(21)03:42.9(19)05:39.9(20)07:33.7(19)+1:11.2
Heavar ABRIHEM 01:49.401:53.501:57.001:53.830.0 spm
20.CVMCardinal Vaughan Memorial School01:48.3(19)03:40.7(18)05:39.1(19)07:41.5(20)+1:19.0
Shimon KOCOR 01:48.301:52.401:58.402:02.529.8 spm
21.RSBRyde School Boat Club01:48.8(20)03:48.2(22)05:49.5(21)07:43.7(21)+1:21.2
Arron EDWARDS 01:48.801:59.402:01.301:54.226.0 spm
22.OCOarsome Chance01:47.1(15)03:46.6(21)05:49.5(21)07:52.7(22)+1:30.2
Joseph SWINDALE 01:47.101:59.502:02.902:03.230.0 spm
23.College of Haringey Enfield and North East London02:03.2(23)04:27.5(23)07:03.3(23)09:31.6(23)+3:09.1
Lee DRISCOLL 02:03.202:24.302:35.802:28.338.1 spm
OPGOakwood Park Grammar School   did not start
Dan MIDWINTER 
FHSFarlingaye High School   did not start
James DENNY 
PLYPlymouth Schools------did not finish
Toby MARKS 
OPGOakwood Park Grammar School   did not start
Harry PHYPERS 
OPGOakwood Park Grammar School   did not start
Felix COLLINS 
Alex Markham   did not start
Alex MARKHAM