Sa, 10:30 - Race 7 - Mäd 14 I, Mäd 14 II, Mäd 14 III, Mäd 14 LG I, Mäd 14 LG II

pos.codecrew
stroke
event500mfinish
interval
difference
1.SCMLea BußeMäd 14 I01:52,1(3)03:45,3(1)
SC Magdeburg e.V., Abteilung Rudern 01:52,101:53,234.5 spm
2.SCMLeonie BroddaMäd 14 I01:49,8(1)03:46,9(2)+1,6
SC Magdeburg e.V., Abteilung Rudern 01:49,801:57,131.0 spm
3.SCDHfKLMia LauxMäd 14 I01:56,3(6)03:55,2(3)+9,9
SC DHfK Leipzig e.V., Abteilung Rudern 01:56,301:58,933.0 spm
4.PRV 1872Joanna LeglerMäd 14 I01:51,9(2)03:56,8(4)+11,5
Pirnaer Ruderverein 1872 e.V. 01:51,902:04,932.8 spm
5.PRV 1872Cira LöhmarMäd 14 I01:53,8(4)04:00,1(5)+14,8
Pirnaer Ruderverein 1872 e.V. 01:53,802:06,331.4 spm
6.DRVHannah GroßkopfMäd 14 II01:57,9(10)04:00,4(6)+15,1
Dresdner Ruderverein e.V. 01:57,902:02,532.0 spm
7.BRCFlorentine TimplanMäd 14 II01:55,0(5)04:02,0(7)+16,7
Bernburger Ruderclub e.V. 01:55,002:07,134.4 spm
8.HRBNHannah KrügerMäd 14 I01:57,4(8)04:03,0(8)+17,7
Hallesche-Ruder-Vereinigung Böllberg v. 1884 u. Nelson v. 1874 e.V. im SV Halle 01:57,402:05,629.0 spm
9.BRCHannah Sophie WarczogMäd 14 I01:59,6(11)04:04,0(9)+18,7
Bernburger Ruderclub e.V. 01:59,602:04,431.5 spm
10.SCDHfKLSarah GschwenderMäd 14 I02:02,1(17)04:04,4(10)+19,1
SC DHfK Leipzig e.V., Abteilung Rudern 02:02,102:02,432.5 spm
11.SCMMaike OlmsMäd 14 I02:01,1(16)04:04,6(11)+19,3
SC Magdeburg e.V., Abteilung Rudern 02:01,102:03,435.0 spm
11.PRV 1872Klara JandeMäd 14 I01:56,4(7)04:04,6(11)+19,3
Pirnaer Ruderverein 1872 e.V. 01:56,402:08,130.8 spm
11.BRCMette MehrMäd 14 I02:03,8(18)04:04,6(11)+19,3
Bernburger Ruderclub e.V. 02:03,802:00,731.5 spm
14.DRVHelena HofmannMäd 14 II01:59,6(11)04:04,7(14)+19,4
Dresdner Ruderverein e.V. 01:59,602:05,231.0 spm
15.BRCTamara KairiesMäd 14 LG I01:59,6(11)04:08,6(15)+23,3
Bernburger Ruderclub e.V. 01:59,602:08,935.0 spm
16.LRVZane KlothMäd 14 III01:57,5(9)04:09,3(16)+24,0
Bad Lobensteiner Ruderverein 1932 e.V. 01:57,502:11,837.4 spm
17.BRCCecilia KreißMäd 14 I02:00,3(14)04:11,3(17)+26,0
Bernburger Ruderclub e.V. 02:00,302:11,032.0 spm
18.HRBNCharlotte ZengMäd 14 I02:00,5(15)04:13,5(18)+28,2
Hallesche-Ruder-Vereinigung Böllberg v. 1884 u. Nelson v. 1874 e.V. im SV Halle 02:00,502:13,028.0 spm
19.DRVMia Charlotte EndlerMäd 14 LG II02:13,7(19)04:25,1(19)+39,8
Dresdner Ruderverein e.V. 02:13,702:11,435.0 spm
20.BRCLuna GerthMäd 14 III02:14,3(20)04:25,5(20)+40,2
Bernburger Ruderclub e.V. 02:14,302:11,238.5 spm
21.LRVDCindy BergmannMäd 14 LG II02:21,7(21)04:47,0(21)+1:01,7
Laubegaster Ruderverein Dresden e.V. 02:21,702:25,335.5 spm