Water events map
To view the Water event submissions on a map, visit https://rowingtracker.com/hocr/2020

[009] M40+ 4702 meter

pos.codecrew
stroke
4702mdifference
1.PadLuke Wollenschlaeger14:59.3(1)
Paddy Power IRC 
2.MADIRCJohn Davies15:56.3(2)+57.0
MAD Team IRC 
3.GALawrence Tiglao16:25.8(3)+1:26.5
GARAGEATHLETE 
4.CTB RCFintan Gilsenan16:27.8(4)+1:28.5
Castletownbere RC 
5.MRAMichael Krautner16:32.0(5)+1:32.7
Michigan Rowing Association Alumni 
6.NoblesBlair Crawford16:46.2(6)+1:46.9
Noble & Greenough School 
7.Unaff.Adam Crew16:46.7(7)+1:47.4
Unaffiliated (AUT) 
8.Unaff.Kelly Sparks16:51.5(8)+1:52.2
Unaffiliated (USA) 
9.OKCBenjamin Boehm16:58.2(9)+1:58.9
OKC Riversport 
10.UnionDan Krockmalnic16:59.6(10)+2:00.3
Union Boat Club 
11.Unaff.Win Hayes17:02.2(11)+2:02.9
Unaffiliated (USA) 
12.Unaff.Alex Nelson17:20.0(12)+2:20.7
Unaffiliated (USA) 
13.TRCAdrian Wagstaff17:21.2(13)+2:21.9
Tyne Rowing Club 
14.MRAJohn Gekas17:25.1(14)+2:25.8
Michigan Rowing Association Alumni 
15.Unaff.Brian Hannon17:25.6(15)+2:26.3
Unaffiliated (AFG) 
16.Unaff.Arthur Ware17:36.1(16)+2:36.8
Unaffiliated (USA) 
17.MDMark Smrstik17:37.0(17)+2:37.7
Mmmm Donuts 
18.Unaff.Brian Conti17:38.0(18)+2:38.7
Unaffiliated (USA) 
19.CCFJohn Sweeney17:38.7(19)+2:39.4
Commonwealth CrossFit 
20.CRIBob McGrady17:46.6(20)+2:47.3
Community Rowing, Inc. 
21.DEEPCBas Rijniersce17:49.7(21)+2:50.4
Deep Cove Rowing Club 
22.BIACChris Flynn17:52.0(22)+2:52.7
Bair Island Aquatic Center (BIAC) 
23.Unaff.Brian Judd17:54.0(23)+2:54.7
Unaffiliated (USA) 
24.UndineAaron Preetam17:54.3(24)+2:55.0
Undine Barge Club of Philadelphia 
25.Unaff.Alan Wollenschlaeger17:56.3(25)+2:57.0
Unaffiliated (USA) 
26.Unaff.Brian Sirman17:56.8(26)+2:57.5
Unaffiliated (USA) 
27.Unaff.William Foster17:57.0(27)+2:57.7
Unaffiliated (USA) 
28.HRCCormac McGowan17:58.9(28)+2:59.6
Highlands Rowing Center, Inc 
29.UMAlumScott Penwell18:00.6(29)+3:01.3
University of Michigan Alumni 
29.Unaff.Raul Torres18:00.6(29)+3:01.3
Unaffiliated (USA) 
31.Unaff.Dan Amato18:08.0(31)+3:08.7
Unaffiliated (USA) 
32.ARCJeanMarc Maurel18:09.5(32)+3:10.2
Alfred Rowing Club 
33.UBCPKevin McGowan18:15.2(33)+3:15.9
University Barge Club 
34.HRCMark Sullivan18:23.0(34)+3:23.7
Hydrow Rowing Club 
35.Unaff.Thomas Stott18:26.7(35)+3:27.4
Unaffiliated (USA) 
36.CatRowFitToby Coberly18:29.0(36)+3:29.7
Catalyst Rowing Fitness 
37.Unaff.Mark Biggs18:32.4(37)+3:33.1
Unaffiliated (USA) 
38.Unaff.Mike Pierce18:38.2(38)+3:38.9
Unaffiliated (USA) 
39.CRIDavid Lobron18:38.6(39)+3:39.3
Community Rowing, Inc. 
40.Unaff.Eric Moe18:39.9(40)+3:40.6
Unaffiliated (USA) 
41.Unaff.John Davies18:41.5(41)+3:42.2
Unaffiliated (GBR) 
42.Unaff.Damien Coady18:46.3(42)+3:47.0
Unaffiliated (USA) 
43.IPFTHans Schiefelbein18:47.0(43)+3:47.7
In Pursuit 
44.Unaff.Stephen Goddard18:55.4(44)+3:56.1
Unaffiliated (AFG) 
45.DRCJeff Murray18:55.7(45)+3:56.4
Dallas Rowing Club 
46.NoblesVladimir Mikhaylov19:13.1(46)+4:13.8
Noble & Greenough School 
47.BSAMichael Alexander19:16.2(47)+4:16.9
Berkshire Sculling Association, Inc. (BRASS) 
48.DRCAndrew Ivey19:19.1(48)+4:19.8
Dallas Rowing Club 
49.CFCJohn R. Craven19:19.2(49)+4:19.9
Crossfit Craic 
50.Unaff.Erik Olson19:27.1(50)+4:27.8
Unaffiliated (USA) 
51.Unaff.Ciaran O’Sullivan19:45.3(51)+4:46.0
Unaffiliated (GBR) 
52.Unaff.Tim Morgenthaler20:00.1(52)+5:00.8
Unaffiliated (USA) 
53.HCAChristopher Svetcov20:36.8(53)+5:37.5
Hobart College Crew Alumni 
54.Unaff.John Hatzadony20:41.6(54)+5:42.3
Unaffiliated (UAE) 
55.Unaff.Erik Buice21:11.4(55)+6:12.1
Unaffiliated (USA) 
56.Unaff.Chris Duignan21:22.1(56)+6:22.8
Unaffiliated (USA) 
57.UNCCHMarc Howlett21:56.6(57)+6:57.3
University of North Carolina - Chapel Hill 
58.NBPStephen Rodriguez23:02.1(58)+8:02.8
NBP UA Rowers 
AARCBlake McGowan--
Ann Arbor Rowing Club 
Unaff.Christian Adams--
Unaffiliated (AFG) 
Unaff.Brendan T McNamara--
Unaffiliated (USA) 
CDBDiego Fonstad--
Crimson Death Barge 
CBCEdward Baker--
Cambridge Boat Club 
SDBCXiaojun Wu--
Shanghai Dianshanhu Boat Club 
NoblesMatthew Reynolds--
Noble & Greenough School 
HRCAndrew Haney--
Hydrow Rowing Club