Water events map
To view the Water event submissions on a map, visit https://rowingtracker.com/hocr/2020

[027] M Youth 4702 meter

pos.codecrew
stroke
4702mdifference
1.GLRMiles Hudgins15:30.1(1)
Greater Lawrence Rowing 
2.CRRCHenrik Siemering15:37.7(2)+7.6
Camp Randall Rowing Club, Inc 
3.NoblesYaroslav Mikhaylov15:54.6(3)+24.5
Noble & Greenough School 
4.CYRHarrison Kaplan15:55.2(4)+25.1
Charlotte Youth Rowing 
5.CRCMatthew Lexa16:04.8(5)+34.7
Conshohocken Rowing Center Inc. 
6.ZAGAHSLiam Downing16:09.2(6)+39.1
Gonzaga College High School Crew 
7.SJPAlden Taylor16:16.6(7)+46.5
St. John's Preparatory School 
8.ZAGAHSMichael Lesstrang16:21.1(8)+51.0
Gonzaga College High School Crew 
9.HRCyrus Farman-Farmaian16:26.2(9)+56.1
The Hotchkiss School Rowing 
10.ZAGAHSRyan Link16:33.1(10)+1:03.0
Gonzaga College High School Crew 
11.CBCGeorge Lakis16:36.0(11)+1:05.9
Cambridge Boat Club 
12.HRJulian Leonhardt16:44.6(12)+1:14.5
The Hotchkiss School Rowing 
13.StGeoAlexander Franke16:44.8(13)+1:14.7
St. George's School 
14.DBMSJackson Moore16:50.0(14)+1:19.9
Duxbury Bay Maritime School 
15.StGeoEthan Maijer16:58.4(15)+1:28.3
St. George's School 
16.Unaff.James Peterson17:04.0(16)+1:33.9
Unaffiliated (USA) 
17.SJPMatthew Viliott17:05.7(17)+1:35.6
St. John's Preparatory School 
18.CBCAndrew Steinert17:07.1(18)+1:37.0
Cambridge Boat Club 
19.ZAGAHSDaniel Barron17:08.3(19)+1:38.2
Gonzaga College High School Crew 
20.ZAGAHSAidan Matthews17:08.7(20)+1:38.6
Gonzaga College High School Crew 
21.GLRKyle Greenwood17:12.1(21)+1:42.0
Greater Lawrence Rowing 
22.StGeoTony Wang17:16.3(22)+1:46.2
St. George's School 
23.LSCDaniel Kurlander17:16.4(23)+1:46.3
Lakeside School 
24.SJPMichael Rowse17:16.8(24)+1:46.7
St. John's Preparatory School 
25.DBMSWilliam Rubin17:17.1(25)+1:47.0
Duxbury Bay Maritime School 
26.ZAGAHSCharles Farley17:19.9(26)+1:49.8
Gonzaga College High School Crew 
27.MKRFWill Dignam17:22.9(27)+1:52.8
MK Rowing and Fitness 
28.ZAGAHSPablo Fox17:23.5(28)+1:53.4
Gonzaga College High School Crew 
29.SJPEoin McDonough17:25.2(29)+1:55.1
St. John's Preparatory School 
30.LSCMax Zorn17:28.6(30)+1:58.5
Lakeside School 
31.SJPJonath Wright17:33.5(31)+2:03.4
St. John's Preparatory School 
32.ZAGAHSPatrick Gunther17:35.0(32)+2:04.9
Gonzaga College High School Crew 
32.Unaff.William Scarrow17:35.0(32)+2:04.9
Unaffiliated (AFG) 
34.SJPMatthew Bernstein17:35.1(34)+2:05.0
St. John's Preparatory School 
34.DBMSTom White17:35.1(34)+2:05.0
Duxbury Bay Maritime School 
36.StGeoCole Isac17:37.5(36)+2:07.4
St. George's School 
37.DBMSChase Estabrooks17:39.6(37)+2:09.5
Duxbury Bay Maritime School 
38.CRSDArman Lelevier17:42.4(38)+2:12.3
Community Rowing of San Diego 
39.CBCBenjamin Bejoian17:43.8(39)+2:13.7
Cambridge Boat Club 
40.StGeoDylan Hopkins17:44.0(40)+2:13.9
St. George's School 
41.LSCCollin Dong17:45.9(41)+2:15.8
Lakeside School 
42.SJPJack Wagner17:47.1(42)+2:17.0
St. John's Preparatory School 
43.StGeoIan Mak17:49.0(43)+2:18.9
St. George's School 
44.SJPRobert Arsenault17:50.0(44)+2:19.9
St. John's Preparatory School 
45.ZAGAHSKevin Gallagher17:50.2(45)+2:20.1
Gonzaga College High School Crew 
45.SJPAlex Flynn17:50.2(45)+2:20.1
St. John's Preparatory School 
47.CBCMassimo Koffler17:50.7(47)+2:20.6
Cambridge Boat Club 
48.SJPDaniel Boutin17:51.4(48)+2:21.3
St. John's Preparatory School 
49.ZAGAHSWilliam Conaton17:52.8(49)+2:22.7
Gonzaga College High School Crew 
50.Unaff.Dominic Dvorak17:56.0(50)+2:25.9
Unaffiliated (USA) 
50.WICHBenjamin Scarberry17:56.0(50)+2:25.9
Wichita Rowing Association 
52.SJPSam Scherkenbach17:57.3(52)+2:27.2
St. John's Preparatory School 
53.GLRLorenzo Oliveira17:58.2(53)+2:28.1
Greater Lawrence Rowing 
54.ZAGAHSJames Wilson Langkamp17:59.0(54)+2:28.9
Gonzaga College High School Crew 
55.SJPJustin Armata18:00.6(55)+2:30.5
St. John's Preparatory School 
56.LSCGraham Robertson18:03.5(56)+2:33.4
Lakeside School 
57.DBMSGriffin Siciliano18:06.8(57)+2:36.7
Duxbury Bay Maritime School 
58.SJPJack Blizard18:07.5(58)+2:37.4
St. John's Preparatory School 
59.SJPTrevor Fecko18:08.9(59)+2:38.8
St. John's Preparatory School 
60.ZAGAHSJack Gallagher18:09.0(60)+2:38.9
Gonzaga College High School Crew 
61.DBMSTaidhg Driscoll18:14.4(61)+2:44.3
Duxbury Bay Maritime School 
62.DBMSGray Kirk-Elliot18:17.4(62)+2:47.3
Duxbury Bay Maritime School 
63.SJPNeil Isaac18:19.0(63)+2:48.9
St. John's Preparatory School 
64.DBMSEric Brill18:23.9(64)+2:53.8
Duxbury Bay Maritime School 
65.SJPMatt Teeven18:28.1(65)+2:58.0
St. John's Preparatory School 
66.CRSDThomas Whitney18:31.4(66)+3:01.3
Community Rowing of San Diego 
67.SJPThomas du Four18:31.6(67)+3:01.5
St. John's Preparatory School 
68.CRLSJames Shaw18:33.5(68)+3:03.4
Cambridge Rindge & Latin School 
69.SJPWill Sawyer18:37.8(69)+3:07.7
St. John's Preparatory School 
70.NRCRaphael Yunger18:39.9(70)+3:09.8
Neponset Rowing Club 
71.DBMSGregory Kania18:42.4(71)+3:12.3
Duxbury Bay Maritime School 
71.SJPColton Potter18:42.4(71)+3:12.3
St. John's Preparatory School 
73.SJPJack Growney18:55.0(73)+3:24.9
St. John's Preparatory School 
74.SJPJoshua Atkinson19:00.0(74)+3:29.9
St. John's Preparatory School 
75.CRLSGabriel Taylor19:03.6(75)+3:33.5
Cambridge Rindge & Latin School 
76.SJPEvan Fisichelli19:06.0(76)+3:35.9
St. John's Preparatory School 
77.NRCGuled Adam19:06.2(77)+3:36.1
Neponset Rowing Club 
78.NRCBradan Oloughlin19:07.4(78)+3:37.3
Neponset Rowing Club 
79.DBMSNick Savage19:08.4(79)+3:38.3
Duxbury Bay Maritime School 
80.SJPCharles Mclellan19:14.8(80)+3:44.7
St. John's Preparatory School 
81.SJPAustin Whitlock19:18.8(81)+3:48.7
St. John's Preparatory School 
82.SJPMarc Gaudin19:19.6(82)+3:49.5
St. John's Preparatory School 
83.DBMSZackary Stewart19:19.8(83)+3:49.7
Duxbury Bay Maritime School 
84.SJPMatt Barrett19:20.0(84)+3:49.9
St. John's Preparatory School 
85.SJPJohn O'Connor19:22.5(85)+3:52.4
St. John's Preparatory School 
86.DBMSArgent Lojko19:23.8(86)+3:53.7
Duxbury Bay Maritime School 
87.WICHBaylor Booth19:24.7(87)+3:54.6
Wichita Rowing Association 
88.SJPJackson Burke19:31.7(88)+4:01.6
St. John's Preparatory School 
89.SJPReid Abbruzzese19:38.6(89)+4:08.5
St. John's Preparatory School 
90.CRLSBennett Gillig19:39.7(90)+4:09.6
Cambridge Rindge & Latin School 
91.SJPPatrick Catino19:49.7(91)+4:19.6
St. John's Preparatory School 
92.SJPIsaac Melvin19:50.4(92)+4:20.3
St. John's Preparatory School 
93.SJPRyan Foley19:51.0(93)+4:20.9
St. John's Preparatory School 
94.HRPeter Kallos19:54.5(94)+4:24.4
The Hotchkiss School Rowing 
95.SJPJohn Scroope19:57.3(95)+4:27.2
St. John's Preparatory School 
96.SJPRaymond Grant Currie20:00.9(96)+4:30.8
St. John's Preparatory School 
97.SJPHenri Gjoka20:03.3(97)+4:33.2
St. John's Preparatory School 
98.DBMSConnor Villarin20:07.2(98)+4:37.1
Duxbury Bay Maritime School 
99.SJPSam Phippen20:09.2(99)+4:39.1
St. John's Preparatory School 
100.CRSDAlvaro Corral20:20.5(100)+4:50.4
Community Rowing of San Diego 
101.SJPJason Bois20:21.1(101)+4:51.0
St. John's Preparatory School 
102.CRSDAlex Gordon20:26.7(102)+4:56.6
Community Rowing of San Diego 
103.SJPMichael Ruffini20:32.9(103)+5:02.8
St. John's Preparatory School 
104.SJPSumner Groves20:36.8(104)+5:06.7
St. John's Preparatory School 
105.SJPJosh Comito20:36.9(105)+5:06.8
St. John's Preparatory School 
106.SJPAlex Ruffini20:46.8(106)+5:16.7
St. John's Preparatory School 
107.SJPCal White20:51.1(107)+5:21.0
St. John's Preparatory School 
108.SJPBen Christo20:55.0(108)+5:24.9
St. John's Preparatory School 
109.SJPChris Brown20:57.4(109)+5:27.3
St. John's Preparatory School 
110.SJPJackson Annese20:58.3(110)+5:28.2
St. John's Preparatory School 
111.NRCCole Sutter20:59.5(111)+5:29.4
Neponset Rowing Club 
112.SJPJoshua Pope21:01.4(112)+5:31.3
St. John's Preparatory School 
113.NRCAlex Files21:02.1(113)+5:32.0
Neponset Rowing Club 
114.SJPDrew McStay21:03.4(114)+5:33.3
St. John's Preparatory School 
115.SJPCaiden Knox21:05.1(115)+5:35.0
St. John's Preparatory School 
116.DBMSIan Trefry21:09.0(116)+5:38.9
Duxbury Bay Maritime School 
117.SJPOwen Sheppard21:16.3(117)+5:46.2
St. John's Preparatory School 
118.SJPJohn Frahm21:24.2(118)+5:54.1
St. John's Preparatory School 
119.SJPColin Berg21:28.0(119)+5:57.9
St. John's Preparatory School 
120.SJPLuke Dumouchel21:42.0(120)+6:11.9
St. John's Preparatory School 
121.NRCSean Filtzer21:45.0(121)+6:14.9
Neponset Rowing Club 
122.CRSDNicholas Vargas-Hernandez21:55.6(122)+6:25.5
Community Rowing of San Diego 
123.NRCCharlie Clark22:07.2(123)+6:37.1
Neponset Rowing Club 
124.SJPDaniel Greene22:10.6(124)+6:40.5
St. John's Preparatory School 
125.SJPAdam Slivka22:13.4(125)+6:43.3
St. John's Preparatory School 
126.SJPCam Busa22:14.4(126)+6:44.3
St. John's Preparatory School 
127.SJPBen Mark22:56.3(127)+7:26.2
St. John's Preparatory School 
128.SJPJoe McDaniel23:24.0(128)+7:53.9
St. John's Preparatory School 
129.SJPNick Blanchette23:31.4(129)+8:01.3
St. John's Preparatory School 
130.SJPNoah Sennott23:43.8(130)+8:13.7
St. John's Preparatory School 
131.SJPRobbie Coutu25:50.0(131)+10:19.9
St. John's Preparatory School 
132.Unaff.James Tilley Jr. (13)26:07.4(132)+10:37.3
Unaffiliated (USA) 
LSCHarry Liuson--
Lakeside School 
YQCRWilliam Sharis--
Y Quad Cities Rowing 
LLRCrewGavin Johnson--
Long Lake Rowing Crew 
LBJCNick Gonzalez--
Long Beach Junior Crew 
LBJCZachary Hutchings--
Long Beach Junior Crew 
LBJCBrock Brandmeyer--
Long Beach Junior Crew 
LBJCKian Price--
Long Beach Junior Crew 
LBJCAndrew Geller--
Long Beach Junior Crew 
LBJCLiam McDermott--
Long Beach Junior Crew 
LBJCAndrew Josephbek--
Long Beach Junior Crew 
LBJCCharlie Josephbek--
Long Beach Junior Crew 
LBJCVaughn Lathouwers--
Long Beach Junior Crew 
LBJCTravis Infante--
Long Beach Junior Crew 
LBJCJoseph Sullivan--
Long Beach Junior Crew 
LBJCJacob Padilla--
Long Beach Junior Crew 
LBJCTate Griffin--
Long Beach Junior Crew 
SJPHenry Bishop--
St. John's Preparatory School 
SJPJake Kirsch--
St. John's Preparatory School 
SJPAidan Mueller--
St. John's Preparatory School 
SJPMikhail Munick--
St. John's Preparatory School 
SJPNick Rizos--
St. John's Preparatory School 
SJPAlden Rolfe--
St. John's Preparatory School 
SJPIan Weist--
St. John's Preparatory School 
SJPJack Francescone--
St. John's Preparatory School 
SJPPeter Kane--
St. John's Preparatory School 
SJPCody Smith--
St. John's Preparatory School 
LBJCGeorge Furgis--
Long Beach Junior Crew 
StGeoMarco Rossi--
St. George's School 
StGeoFrank Luo--
St. George's School 
StGeoMatteo Fiorante--
St. George's School 
StGeoTim Li--
St. George's School 
Unaff.Bereket Temesgen--
Unaffiliated (USA)