dom, 16:40 - Race 22 - 30-39 M, 30-39 F, 40-49 F, 50-54 F, 55-59 F, 40-49 M 1000 meter

pos.codecrew
stroke
event500mfinish
interval
difference
1.Carmine Bruno30-39 M01:26,8(1)02:57,2(1)
C2TeamItaly 01:26,801:30,433.5 spm
2.Stefano Barbieri30-39 M01:27,9(2)02:59,6(2)+2,4
Crossifit 01:27,901:31,738.5 spm
3.Fabrizio Borghesi30-39 M01:33,8(5)03:07,1(3)+9,9
Ravenna SC 01:33,801:33,339.0 spm
4.Marco Massa30-39 M01:32,1(3)03:19,0(4)+21,8
Crossifit 01:32,101:47,036.9 spm
5.Paolo Belluti30-39 M01:37,0(6)03:24,5(5)+27,3
Crossifit 01:37,001:47,537.9 spm
6.Francesco Brigo30-39 M01:33,2(4)03:25,0(6)+27,8
Crossifit 01:33,201:51,836.3 spm
7.Daniele Cozzi40-49 M01:41,6(8)03:27,2(7)+30,0
Palio TA 01:41,601:45,632.0 spm
8.Paola Mancini50-54 F01:44,7(9)03:31,0(8)+33,8
Aniene CC 01:44,701:46,433.5 spm
9.Manuel Malmusi30-39 M01:39,4(7)03:40,5(9)+43,3
Crossifit 01:39,402:01,137.3 spm
10.Francesca De Tiberiis50-54 F01:50,5(10)03:47,9(10)+50,7
Aniene CC 01:50,501:57,430.0 spm
11.Amalia Rossi40-49 F01:52,7(14)03:48,1(11)+50,9
Montefeltro 01:52,701:55,431.0 spm
12.Concetta Castellano30-39 F01:53,6(16)03:48,5(12)+51,3
Palio TA 01:53,601:54,929.5 spm
13.Michela Giansante40-49 F01:51,5(11)03:49,6(13)+52,4
Saturnia CC 01:51,501:58,131.0 spm
14.Micaela Spertini40-49 F01:52,5(12)03:49,7(14)+52,5
Gavirate 01:52,501:57,236.0 spm
15.Giovanna Cardillo40-49 F01:52,8(15)03:52,2(15)+55,0
C2TeamItaly 01:52,801:59,433.0 spm
16.Julia Paparrodopoulos40-49 F01:52,6(13)03:53,9(16)+56,7
Roma CC 01:52,602:01,231.0 spm
17.Alessandra Bruno30-39 F01:55,8(17)03:54,8(17)+57,6
C2TeamItaly 01:55,801:59,031.0 spm
18.Assia Sabina Lul Rosati55-59 F01:56,0(18)03:55,8(18)+58,6
Aniene CC 01:56,001:59,831.5 spm
19.Caroline Lucas55-59 F01:56,3(20)03:56,2(19)+59,0
Tiber Rowing 01:56,301:59,930.5 spm
20.Maria Carolina Valguarnera50-54 F01:56,1(19)03:59,3(20)+1:02,1
Telimar 01:56,102:03,128.5 spm
21.Simona Tamburrini40-49 F01:57,6(21)04:00,3(21)+1:03,1
Cvtavecchia 01:57,602:02,733.5 spm
22.Rita Cappabianca40-49 F01:59,3(23)04:01,1(22)+1:03,9
LNI Barletta 01:59,302:01,832.5 spm
23.Elettra Zuppardi40-49 F01:58,9(22)04:05,3(23)+1:08,1
C2TeamItaly 01:58,902:06,531.4 spm
24.Lucia Galassi40-49 F02:05,4(24)04:08,7(24)+1:11,5
C2TeamItaly 02:05,402:03,329.5 spm
25.Tiziana Baruffaldi40-49 F02:08,8(26)04:17,0(25)+1:19,8
Mincio SC 02:08,802:08,132.5 spm
26.Assunta De Caro55-59 F02:05,9(25)04:28,6(26)+1:31,4
Eridano TO 02:05,902:22,728.9 spm
27.Palmira Monopoli55-59 F02:12,0(27)04:31,2(27)+1:34,0
LNI Barletta 02:12,002:19,132.0 spm
28.Vittoria Azara40-49 F02:14,3(28)04:35,8(28)+1:38,6
Olbia ASD 02:14,302:21,531.5 spm
29.Laura Lancellotti30-39 F02:23,6(29)04:49,2(29)+1:52,0
Crossifit 02:23,602:25,534.5 spm
Filippo Battisti30-39 M did not start
Crossifit 
Yunieldis Martinez Sourt30-39 M did not start
Telimar 
Lorenzo Sereni30-39 M did not start
Crossifit 
Nico Bongiovanni30-39 M did not start
Crossifit 
Saverio Todaro30-39 M did not start
Crossifit 
Bruno Rigillo30-39 M did not start
Crossifit 
Enrico Gasperini30-39 M did not start
Crossifit 
Sara Pasquini40-49 F did not start
Montefeltro