dom, 16:20 - Race 21 - 40-49 M, 40-49 M PL, 40-49 F, 50-54 F PL, 50-54 M, 50-54 M PL, 55-59 M PL, 60-64 M, 60-64 M PL 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Antonio Zonta40-49 M01:35,0(1)03:10,9(1)04:46,5(1)06:17,4(1)
Nettuno TS 01:35,001:35,901:35,601:30,927.5 spm
2.Massimo Salemme40-49 M01:38,2(4)03:19,1(3)05:01,2(3)06:38,2(2)+20,8
Thalatta SC 01:38,201:40,901:42,101:36,933.2 spm
3.Vincenzo Alessi40-49 M01:39,6(6)03:19,9(4)05:00,8(2)06:42,9(3)+25,5
LNI Siracusa 01:39,601:40,301:40,901:42,131.7 spm
4.Matteo Ciapparelli40-49 M01:41,0(8)03:23,6(6)05:06,8(4)06:48,2(4)+30,8
Cus Milano 01:41,001:42,601:43,201:41,332.2 spm
5.Alessio Tuccini40-49 M01:40,5(7)03:23,6(6)05:07,3(5)06:50,5(5)+33,1
Aniene CC 01:40,501:43,101:43,701:43,230.5 spm
6.Alessio Scapoli40-49 M01:42,0(11)03:25,2(9)05:10,7(8)06:51,7(6)+34,3
Crossifit 01:41,901:43,201:45,501:41,127.5 spm
7.Salvatore Domina50-54 M01:41,6(9)03:28,0(11)05:14,4(11)06:54,6(7)+37,2
C2TeamItaly 01:41,601:46,301:46,301:40,430.5 spm
8.Riccardo Siena50-54 M01:39,5(5)03:25,0(8)05:11,4(10)06:54,7(8)+37,3
Tiber Rowing 01:39,501:45,501:46,401:43,432.7 spm
9.Umberto Dentis40-49 M01:41,7(10)03:26,2(10)05:11,1(9)06:54,9(9)+37,5
Cerea SC 01:41,701:44,501:44,901:43,928.7 spm
10.Filippo Laghi40-49 M01:37,9(3)03:21,4(5)05:08,4(7)06:56,7(10)+39,3
Ravenna SC 01:37,901:43,501:47,001:48,228.5 spm
11.Emanuele Romoli60-64 M PL01:44,7(13)03:30,1(12)05:15,8(12)06:57,7(11)+40,3
C2TeamItaly 01:44,701:45,401:45,701:41,932.2 spm
12.Giancarlo Rossi55-59 M PL01:44,9(14)03:32,5(13)05:22,2(13)07:10,5(12)+53,1
C2TeamItaly 01:44,801:47,501:49,601:48,629.0 spm
13.Piergiorgio Nasi50-54 M PL01:48,0(17)03:38,1(15)05:27,7(14)07:17,2(13)+59,8
Mincio SC 01:48,001:50,101:49,601:49,533.2 spm
14.Sante Lucio Cantatore40-49 M01:47,3(16)03:36,7(14)05:28,2(15)07:18,2(14)+1:00,8
Crossifit 01:47,301:49,401:51,501:50,031.7 spm
15.Roberto Di Luzio60-64 M PL01:49,3(20)03:39,3(18)05:29,8(16)07:18,5(15)+1:01,1
Tiber Rowing 01:49,301:50,001:50,501:48,732.0 spm
16.Giorgio Calo60-64 M01:48,9(18)03:40,7(20)05:32,5(17)07:22,1(16)+1:04,7
Roma CC 01:48,901:51,801:51,801:49,727.2 spm
17.Fabrizio Maniscalco50-54 M PL01:49,2(19)03:40,6(19)05:33,5(18)07:22,8(17)+1:05,4
The CORE Can 01:49,201:51,401:52,901:49,332.2 spm
18.Antonio Alessandro D'elia40-49 M01:46,8(15)03:38,7(17)05:34,4(19)07:26,5(18)+1:09,1
Clubtaranto 01:46,801:51,901:55,701:52,128.5 spm
19.Stefano Pampaloni50-54 M01:43,9(12)03:38,5(16)05:35,7(20)07:29,8(19)+1:12,4
C2TeamItaly 01:43,901:54,601:57,201:54,135.9 spm
20.Antonio La Gioia60-64 M01:51,5(22)03:46,2(22)05:41,0(21)07:34,8(20)+1:17,4
Palio TA 01:51,501:54,701:54,801:53,829.5 spm
21.Francesco Napoletano55-59 M PL01:51,8(23)03:45,5(21)05:41,0(21)07:35,9(21)+1:18,5
C2TeamItaly 01:51,801:53,701:55,501:55,029.2 spm
22.Filippo Severati40-49 M01:35,5(2)03:18,8(2)05:07,6(6)07:43,9(22)+1:26,5
Aniene CC 01:35,501:43,301:48,802:36,426.6 spm
23.Olivo Folgheraiter60-64 M PL01:55,7(24)03:51,4(23)05:49,9(23)07:54,2(23)+1:36,8
C2TeamItaly 01:55,701:55,701:58,502:04,224.5 spm
24.Angela Maria Cristina Brescia40-49 F01:59,0(26)04:00,4(25)06:03,5(25)08:06,6(24)+1:49,2
Palio TA 01:59,002:01,302:03,102:03,228.8 spm
25.Paolo Macchioni50-54 M01:49,6(21)03:55,7(24)06:02,2(24)08:11,0(25)+1:53,6
Crossifit 01:49,602:06,002:06,502:08,928.2 spm
26.Giuseppe Esposito40-49 M01:56,1(25)04:03,9(26)06:12,8(26)08:19,7(26)+2:02,3
Crossifit 01:56,102:07,802:08,902:07,027.2 spm
27.Elisa Marchetti50-54 F PL02:02,2(27)04:07,3(27)06:14,8(27)08:22,5(27)+2:05,1
DLF Chiusi 02:02,202:05,102:07,502:07,827.0 spm
28.Rosaria Paolino50-54 F PL02:03,8(28)04:13,5(28)06:23,4(28)08:33,9(28)+2:16,5
C2TeamItaly 02:03,802:09,602:09,902:10,527.7 spm
29.Paola Baruchelli40-49 F02:36,6(29)05:09,3(29)07:35,8(29)09:55,9(29)+3:38,5
C2TeamItaly 02:36,602:32,702:26,502:20,228.2 spm
out of competition
Samuele Barba40-49 M PL   did not start
C2TeamItaly