dom, 10:00 - Race 4 - Allievi B2 M, Allievi B1 M 500 meter

pos.codecrew
stroke
eventfinishdifference
1.Elia GrazianiAllievi B2 M01:37,2(1)
Piediluco CC 01:37,240.0 spm
2.Artur VelfAllievi B2 M01:39,9(2)+2,7
Irno CC 01:39,944.0 spm
3.Lorenzo FundaròAllievi B2 M01:48,3(3)+11,1
Telimar 01:48,341.0 spm
4.Alessandro ZustovichAllievi B2 M01:52,5(4)+15,3
Padova SC 01:52,545.0 spm
5.Christian CandidoAllievi B2 M01:53,1(5)+15,9
Fiammegialle 02:05,1
6.Riccardo SassaraAllievi B2 M01:53,4(6)+16,2
Roma CC 01:53,446.0 spm
7.Francesco ManzoneAllievi B2 M01:54,6(7)+17,4
Padova SC 01:54,643.0 spm
8.Antonio FasoAllievi B2 M01:55,5(8)+18,3
Lauria CCR 01:55,535.0 spm
9.Martino LavannaAllievi B2 M01:56,0(9)+18,8
Montefeltro 01:56,037.0 spm
10.Francesco TanzarellaAllievi B2 M01:58,0(10)+20,8
VVF Carrino 
11.Matteo SardiAllievi B2 M02:01,6(11)+24,4
Ninobixio SC 02:01,638.0 spm
12.Francesco Gabriele IraggiAllievi B2 M02:02,0(12)+24,8
Telimar 02:02,036.0 spm
12.Manuel ImperatoAllievi B2 M02:02,0(12)+24,8
Fiammegialle 02:02,036.0 spm
14.Filippo PolimenoAllievi B2 M02:02,2(14)+25,0
Padova SC 02:02,242.0 spm
15.Alessandro Canino FerruccioAllievi B2 M02:02,4(15)+25,2
Palermo SC 02:02,436.0 spm
16.Marco RonzoniAllievi B1 M02:02,5(16)+25,3
Luino SC 02:02,540.0 spm
16.Nicola RuzzaAllievi B2 M02:02,5(16)+25,3
Padova SC 02:02,539.0 spm
18.Lorenzo Maria DisalvoAllievi B2 M02:03,5(18)+26,3
Olbia ASD 02:03,541.0 spm
19.Giammarco RaccugliaAllievi B2 M02:04,0(19)+26,8
Lauria CCR 02:04,036.0 spm
20.Federico Andrei MonteanuAllievi B2 M02:04,7(20)+27,5
Palermo SC 02:04,739.0 spm
21.Luca TonelloAllievi B2 M02:05,1(21)+27,9
Fiammegialle 01:53,138.0 spm
22.Elia PellegriniAllievi B2 M02:07,1(22)+29,9
VVF Billi 02:07,137.0 spm
23.Niccolò Blanchi Di RoascioAllievi B2 M02:07,4(23)+30,2
Roma CC 02:07,440.0 spm
24.Matteo PratelliAllievi B2 M02:07,8(24)+30,6
VVF Billi 02:07,837.0 spm
25.Andrea CastiglioneAllievi B2 M02:09,6(25)+32,4
Palermo SC 02:09,637.0 spm
26.Massimo AmbrogiAllievi B2 M02:10,8(26)+33,6
Roma CC 02:10,839.0 spm
27.Alessandro ConsoleAllievi B2 M02:11,4(27)+34,2
Pro Monopoli 
28.Francesco StefanelliAllievi B2 M02:11,6(28)+34,4
Fiammegialle 02:11,637.0 spm
29.Dario MaginiAllievi B2 M02:13,5(29)+36,3
VVF Billi 02:13,535.0 spm
30.Jacopo BigoniAllievi B2 M02:16,6(30)+39,4
Sebino SC 02:16,641.0 spm
31.Giulio PagliaroAllievi B2 M02:25,0(31)+47,8
Paradiso CN 02:25,039.0 spm
32.Dario TrupiaAllievi B2 M02:25,4(32)+48,2
Lauria CCR 02:25,434.0 spm
Riccardo PozziAllievi B2 Mdid not start
Lecco SC 
out of competition
Lorenzo PetrolliniFC1500did not start
Piediluco CC