Sun, 11:15 AM - Race 10 - [006] M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.BCCMatthew MarksM U1901:34.8(1)03:09.9(1)04:44.6(1)06:17.9(1)
Bedford Crew Club 01:34.801:35.101:34.701:33.330.2 spm
2.RCThomas SegreraM U1901:38.1(5)03:16.2(4)04:53.9(4)06:29.6(2)+11.7
Ransom Everglades Crew 01:38.101:38.101:37.701:35.632.0 spm
3.ONRAMatthew SimmonsM U1901:37.0(3)03:15.1(3)04:53.4(3)06:31.7(3)+13.8
Oak Neck Rowing Academy 01:37.001:38.101:38.301:38.334.0 spm
4.CCHSJohn MackeM U1901:36.7(2)03:13.7(2)04:51.5(2)06:32.3(4)+14.4
Cathedral Catholic High School Crew 01:36.701:37.001:37.801:40.732.0 spm
5.SJPJack WagnerM U1901:38.6(7)03:17.0(5)04:55.6(5)06:33.4(5)+15.5
St. John's Preparatory School 01:38.601:38.401:38.601:37.935.7 spm
6.H-MCRWBenjamin PollockM U1901:39.1(9)03:19.7(8)05:00.6(7)06:38.8(6)+20.9
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC 01:39.101:40.601:40.901:38.333.2 spm
7.OLRA/BSSOliver McCoyM U1901:38.4(6)03:18.6(6)04:58.9(6)06:39.2(7)+21.3
Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls 01:38.401:40.201:40.301:40.333.3 spm
8.RCNate HarrisM U1901:38.7(8)03:19.3(7)05:00.8(8)06:40.3(8)+22.4
Ridgewood Crew Foundation 01:38.701:40.601:41.501:39.528.2 spm
9.RCSam BoogaertM U1901:41.5(15)03:24.1(14)05:05.5(14)06:42.6(9)+24.7
Ridgewood Crew Foundation 01:41.501:42.601:41.401:37.035.9 spm
10.YQCRKeval WagherM U1901:40.7(13)03:21.5(11)05:03.1(10)06:43.6(10)+25.7
Y Quad Cities Rowing 01:40.701:40.801:41.601:40.636.0 spm
11.SJPThomas DufourM U1901:41.0(14)03:21.9(12)05:03.7(11)06:45.8(11)+27.9
St. John's Preparatory School 01:41.001:40.901:41.801:42.233.7 spm
12.CCRSamuel BodifordM U1901:39.3(10)03:22.0(13)05:05.2(13)06:45.9(12)+28.0
Capital City Rowing 01:39.301:42.701:43.201:40.730.5 spm
13.HHICMaximus WeitekamperM U1901:38.0(4)03:21.3(10)05:05.1(12)06:46.3(13)+28.4
Hilton Head Island Crew 01:38.001:43.301:43.801:41.226.0 spm
14.SJPAlden RolfeM U1901:40.2(12)03:20.7(9)05:01.9(9)06:47.9(14)+30.0
St. John's Preparatory School 01:40.201:40.501:41.201:46.032.8 spm
15.CCRJamison RingvelskiM U1901:42.5(16)03:28.0(17)05:12.5(15)06:54.7(15)+36.8
Capital City Rowing 01:42.501:45.501:44.501:42.131.0 spm
16.SJPJustin ArmataM U1901:43.0(17)03:26.6(15)05:12.5(15)06:58.1(16)+40.2
St. John's Preparatory School 01:43.001:43.601:45.901:45.631.0 spm
17.CVCRJames DensonM U1901:43.8(18)03:28.7(18)05:14.7(17)06:59.5(17)+41.6
Coastal Virginia Community Rowing 01:43.801:44.901:46.001:44.730.7 spm
18.RCAngus JonesM U1901:39.3(10)03:26.9(16)05:15.8(18)07:05.4(18)+47.5
Ridgewood Crew Foundation 01:39.301:47.601:48.901:49.630.5 spm
19.ONRAChristopher HomM U1901:46.1(20)03:33.6(19)05:23.6(19)07:08.9(19)+51.0
Oak Neck Rowing Academy 01:46.001:47.501:49.901:45.530.7 spm
20.Unaff.Griffin JohnsonM U1901:50.0(26)03:38.6(23)05:27.3(21)07:12.2(20)+54.3
Unaffiliated (USA) 01:50.001:48.601:48.701:45.029.7 spm
21.HSBCNate WhittemoreM U1901:48.5(23)03:36.2(20)05:25.1(20)07:17.2(21)+59.3
The Hill School 01:48.501:47.701:48.901:52.131.3 spm
22.CCRAuska WangM U1901:48.5(23)03:37.5(21)05:29.0(22)07:20.8(22)+1:02.9
Capital City Rowing 01:48.501:49.001:51.501:51.829.0 spm
23.LSCMichael LiM U1901:51.2(30)03:42.7(27)05:34.4(24)07:26.0(23)+1:08.1
Lakeside School 01:51.201:51.501:51.701:51.730.5 spm
24.SJPCameron BusaM U1901:48.7(25)03:38.5(22)05:33.2(23)07:28.3(24)+1:10.4
St. John's Preparatory School 01:48.701:49.801:54.701:55.132.5 spm
25.MIRHAlec Ploss Jr.M U1901:47.1(22)03:40.8(26)05:34.7(25)07:28.9(25)+1:11.0
Miami International RowHouse 01:47.101:53.701:53.901:54.330.0 spm
26.ACRAPatrick BurkeM U1901:51.2(30)03:45.6(30)05:39.7(29)07:29.9(26)+1:12.0
Advanced Community Rowing Association INC. 01:51.101:54.401:54.001:50.428.2 spm
27.CVCRThomas LankfordM U1901:51.8(32)03:45.0(29)05:39.2(28)07:30.4(27)+1:12.5
Coastal Virginia Community Rowing 01:51.701:53.101:54.201:51.430.7 spm
28.PJRCGabriel PerezAlt M U1901:52.2(33)03:47.4(33)05:44.9(35)07:42.4(36)07:32.4
The Port Jefferson Rowing Club 01:52.201:55.201:57.501:57.5corrected
-10.0
28.SALSDamon MosM U1901:46.8(21)03:40.6(25)05:38.2(27)07:32.4(28)+1:14.5
Salisbury School 01:46.801:53.801:57.601:54.330.2 spm
30.REACHEvan McCaughanM U1901:45.5(19)03:40.1(24)05:37.8(26)07:33.2(29)+1:15.3
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 01:45.501:54.601:57.701:55.431.7 spm
31.OCRAJohn LarkinM U1901:57.4(35)03:49.2(35)05:43.2(31)07:34.1(30)+1:16.2
Orange County Rowing Association 01:57.401:51.801:54.001:50.930.5 spm
32.DERRYGriffin JohnsonM U19------07:34.2(31)+1:16.3
The Derryfield School Crew 30:16.8
33.CVCRAlan NicholasM U1901:50.3(27)03:46.6(31)05:43.5(33)07:35.8(32)+1:17.9
Coastal Virginia Community Rowing 01:50.301:56.301:56.901:52.330.5 spm
34.CVCRMichael WiederM U1901:51.0(29)03:43.3(28)05:40.2(30)07:36.4(33)+1:18.5
Coastal Virginia Community Rowing 01:51.001:52.301:56.901:56.229.2 spm
35.CVCRAlexander CochranM U1901:52.4(34)03:48.6(34)05:43.4(32)07:37.0(34)+1:19.1
Coastal Virginia Community Rowing 01:52.401:56.201:54.801:53.630.5 spm
36.MIRHLucas BellidoM U1901:50.8(28)03:47.3(32)05:44.2(34)07:37.8(35)+1:19.9
Miami International RowHouse 01:50.701:56.501:56.901:53.727.7 spm
37.DSCEthan LawlerM U1902:01.0(36)03:59.4(36)06:03.6(36)07:58.0(37)+1:40.1
Delta Sculling Center 02:01.001:58.402:04.201:54.428.0 spm
38.ACRALuke RedlingM U1902:07.9(37)04:19.8(37)06:36.4(37)08:46.5(38)+2:28.6
Advanced Community Rowing Association INC. 02:07.902:11.902:16.602:10.128.5 spm
OCRAMaddox SkigenM U19   did not start
Orange County Rowing Association 
TYRAWallace TuckerM U19   did not start
Tulsa Youth Rowing Association 
KnoxJihyun YouM U19   did not start
The Knox School