Sun, 10:15 AM - Race 6 - [004] M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.PEARohan RadhakeesoonM U1701:29.4(1)03:04.4(1)04:42.2(1)06:19.8(1)
Phillips Exeter Academy 01:29.301:35.001:37.801:37.728.5 spm
2.GCMarcus ChungM U1701:36.3(3)03:13.3(3)04:50.7(3)06:23.1(2)+3.3
Greenwich Crew 01:36.301:36.901:37.301:32.630.5 spm
2.CDBiTheodore HerzogM U1701:34.6(2)03:12.4(2)04:49.7(2)06:23.1(2)+3.3
Canal Dock Boathouse, Inc. 01:34.601:37.801:37.201:33.531.7 spm
4.H-MCRWCarter PollockM U1701:37.4(4)03:18.4(4)05:00.8(4)06:41.7(4)+21.9
Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC 01:37.401:41.001:42.301:41.029.5 spm
5.USRALeo LombardiM U1701:39.0(5)03:21.2(5)05:04.7(5)06:46.0(5)+26.2
USRowing 01:38.901:42.301:43.501:41.333.7 spm
6.Jonah McFarlandM U1701:42.0(7)03:24.0(7)05:06.7(6)06:46.7(6)+26.9
Green Lake Crew 01:41.901:42.001:42.601:40.229.2 spm
7.PCMason LaundryAlt M U1701:42.9(9)03:27.4(8)05:11.4(7)06:52.1(7)+32.3
Pittsford Crew 01:42.901:44.401:43.901:40.930.7 spm
8.PCRonin JonesM U1701:40.3(6)03:23.3(6)05:12.6(8)07:02.5(8)+42.7
Pine Crest School Crew 01:40.201:43.001:49.201:50.131.5 spm
9.PEAColin MaloneyAlt M U1701:42.2(8)03:27.5(9)05:16.4(9)07:06.4(9)+46.6
Phillips Exeter Academy 01:42.201:45.201:48.901:50.129.8 spm
10.PCAj RomeoM U1701:47.0(13)03:34.7(10)05:23.3(10)07:11.3(10)+51.5
Pittsford Crew 01:46.901:47.701:48.501:48.231.0 spm
11.ACRANicholas KrokhmalM U1701:48.1(17)03:36.5(12)05:25.1(11)07:12.1(11)+52.3
Advanced Community Rowing Association INC. 01:48.101:48.401:48.501:47.127.8 spm
12.CCRMatthew NahoomM U1701:47.3(15)03:37.9(16)05:28.9(14)07:13.0(12)+53.2
Capital City Rowing 01:47.201:50.601:50.901:44.328.7 spm
13.RCMichael LyakermanM U1701:46.8(12)03:39.5(17)05:29.4(15)07:17.3(13)+57.5
Ridgewood Crew Foundation 01:46.701:52.601:49.801:48.228.2 spm
14.HSBCDavid SlavtcheffM U1701:50.2(19)03:42.8(19)05:31.6(16)07:17.5(14)+57.7
The Hill School 01:50.101:52.601:48.701:46.133.7 spm
14.RRAFernando GarciaM U1701:47.6(16)03:37.6(15)05:27.8(12)07:17.5(14)+57.7
Rockland Rowing Association, Inc. 01:47.501:50.001:50.201:49.829.3 spm
16.CYRThomas FellM U1701:47.1(14)03:36.6(13)05:28.4(13)07:17.9(16)+58.1
Charlotte Youth Rowing 01:47.101:49.401:51.801:49.626.3 spm
17.PJRCJason LuM U1701:52.0(24)03:43.1(20)05:34.1(18)07:24.0(17)+1:04.2
The Port Jefferson Rowing Club 01:51.901:51.201:50.801:50.128.2 spm
18.CCRParke StaffordM U1701:50.2(19)03:43.4(21)05:35.8(21)07:28.0(18)+1:08.2
Capital City Rowing 01:50.101:53.101:52.401:52.432.0 spm
19.CCRCFinlay PalmerM U1701:51.1(23)03:46.4(22)05:41.5(22)07:31.0(19)+1:11.2
Charleston City Rowing Club 01:51.101:55.201:55.001:49.726.7 spm
20.Unaff.James DonohueM U1701:43.6(11)03:34.8(11)05:33.6(17)07:31.8(20)+1:12.0
Unaffiliated (USA) 01:43.601:51.101:58.801:58.325.5 spm
21.REACHGrayson BishopM U1701:43.0(10)03:36.6(13)05:35.5(19)07:32.6(21)+1:12.8
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 01:42.901:53.601:58.801:57.334.0 spm
22.KSCRodrigo CostaM U1701:48.4(18)03:40.5(18)05:35.7(20)07:33.6(22)+1:13.8
King School 01:48.301:52.001:55.201:58.130.2 spm
23.VSTAbe MilgramM U1701:50.7(21)03:46.6(23)05:42.4(23)07:36.5(23)+1:16.7
V-Sculls 01:50.601:55.901:55.701:54.329.5 spm
24.TCRCAnthony GeiserM U1701:50.8(22)03:47.2(24)05:45.4(24)07:36.8(24)+1:17.0
Treasure Coast Rowing Club, Inc. 01:50.801:56.301:58.201:51.529.7 spm
25.CCRReed BallardM U1701:55.7(27)03:53.3(26)05:49.7(25)07:40.6(25)+1:20.8
Capital City Rowing 01:55.701:57.501:56.401:51.029.7 spm
26.PJRCWyatt Van LawM U1701:57.2(28)03:52.8(25)05:50.7(26)07:46.2(26)+1:26.4
The Port Jefferson Rowing Club 01:57.101:55.601:57.801:55.727.7 spm
27.PJRCElliot BrockmanM U1701:55.2(26)03:54.5(27)05:56.5(27)07:55.7(27)+1:35.9
The Port Jefferson Rowing Club 01:55.201:59.202:01.901:59.427.3 spm
28.HSBCCayden CubbinM U1702:01.3(31)04:01.2(30)06:00.0(28)07:57.0(28)+1:37.2
The Hill School 02:01.201:59.901:58.701:57.229.5 spm
29.CVCRIsaac SheppardM U1701:57.9(29)03:57.8(29)06:01.3(30)07:59.8(29)+1:40.0
Coastal Virginia Community Rowing 01:57.901:59.802:03.401:58.729.2 spm
30.LLRCAdrian StolteM U1701:52.7(25)03:55.5(28)06:00.9(29)08:06.8(30)+1:47.0
Lake Lanier Rowing Club 01:52.702:02.702:05.402:06.029.5 spm
31.CCRHayden FravelM U1702:01.6(33)04:07.2(31)06:09.5(31)08:09.9(31)+1:50.1
Capital City Rowing 02:01.602:05.502:02.202:00.630.7 spm
32.REACHPruitt WestM U1702:01.5(32)04:11.0(33)06:16.9(32)08:19.2(32)+1:59.4
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 02:01.402:09.502:05.802:02.528.0 spm
33.OCRAJacob SecretoAlt M U1702:10.1(35)04:20.9(34)06:33.4(34)08:43.1(34)08:33.1
Orange County Rowing Association 02:10.002:10.802:12.502:09.8corrected
-10.0
34.Unaff.Levi SteinM U1701:59.2(30)04:10.9(32)06:24.3(33)08:33.8(33)+2:14.0
Unaffiliated (USA) 01:59.202:11.702:13.302:09.632.5 spm
35.REACHLeyton PrestonM U1702:06.7(34)04:25.9(35)06:49.2(35)09:10.1(35)+2:50.3
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 02:06.702:19.102:23.202:21.130.5 spm
LLRCGianluca CervoneM U17   did not start
Lake Lanier Rowing Club 
RCMoritz Kirchhoff-LajonchereM U17   did not start
Ridgewood Crew Foundation 
SJPAndrew BertucciAlt M U17   did not start
St. John's Preparatory School corrected
-10.0