Sun, 11:00 AM - Race 9 - W U19, M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.GBRMatthew PaluszekM U1901:35.3(2)03:11.8(2)04:47.9(1)06:18.5(1)
Great Bay Rowing 01:35.301:36.501:36.101:30.635.2 spm
2.PEAWeiyi HuangM U1901:31.8(1)03:07.7(1)04:48.4(2)06:28.1(2)+9.6
Phillips Exeter Academy 01:31.801:35.901:40.701:39.830.7 spm
3.ONRANicholas CesarioM U1901:39.4(3)03:19.4(3)04:59.7(3)06:39.2(3)+20.7
Oak Neck Rowing Academy 01:39.401:40.001:40.301:39.432.5 spm
4.ONRAHenry DavisonM U1901:41.7(6)03:23.4(5)05:03.9(5)06:42.3(4)+23.8
Oak Neck Rowing Academy 01:41.701:41.701:40.501:38.331.0 spm
5.GMSBrian KarleM U1901:39.5(4)03:20.1(4)05:00.3(4)06:45.6(5)+27.1
GMS Rowing Center 01:39.501:40.601:40.201:45.430.8 spm
6.RCIan DarbyM U1901:42.3(7)03:25.4(6)05:07.8(6)06:48.3(6)+29.8
Ridgewood Crew Foundation 01:42.301:43.101:42.401:40.631.5 spm
7.NRREthan GoodM U1901:45.1(11)03:30.9(8)05:15.1(7)06:57.4(7)+38.9
Navesink River Rowing 01:45.101:45.801:44.201:42.331.2 spm
8.GBRNathan WeinsteinM U1901:45.1(11)03:31.1(9)05:16.7(8)07:01.4(8)+42.9
Great Bay Rowing 01:45.101:46.001:45.601:44.833.5 spm
9.ESTCEAlessandro GaristinaM U1901:44.8(10)03:32.3(10)05:18.3(10)07:02.1(9)+43.6
Bishop Eustace Prep Crew 01:44.801:47.501:46.001:43.830.0 spm
10.CCREthan HoganM U1901:44.7(9)03:32.4(12)05:17.5(9)07:02.6(10)+44.1
Capital City Rowing 01:44.701:47.701:45.101:45.229.7 spm
11.MHRCMiles SteinbergAlt M U1901:45.4(13)03:33.6(13)05:24.1(13)07:15.8(15)07:05.8
Mile High Rowing Club 01:45.301:48.101:50.501:51.9corrected
-10.0
12.CCRLogan HarrisonM U1901:44.5(8)03:32.3(10)05:21.6(12)07:11.0(11)+52.5
Capital City Rowing 01:44.501:47.801:49.301:49.531.5 spm
13.ONRABrooke SeebeckW U19------07:12.2(12)+53.7
Oak Neck Rowing Academy 28:48.8
14.BBRDylan CarmodyM U1901:39.5(4)03:27.6(7)05:20.2(11)07:12.5(13)+54.0
Burton Beach Rowing Club 01:39.501:48.101:52.601:52.328.7 spm
15.ACRAKyle WoodM U1901:49.2(15)03:38.6(15)05:28.2(14)07:15.7(14)+57.2
Advanced Community Rowing Association INC. 01:49.101:49.401:49.501:47.728.5 spm
16.CRRCCeleste DaileyW U1901:50.1(17)03:40.4(16)05:31.4(16)07:20.4(16)+1:01.9
Camp Randall Rowing Club, Inc 01:50.101:50.301:51.001:49.030.7 spm
17.CVCRXavier CzerewkoM U1901:50.1(17)03:40.6(17)05:32.2(17)07:21.6(17)+1:03.1
Coastal Virginia Community Rowing 01:50.101:50.301:51.601:49.629.0 spm
18.ONRATennyson KellyM U1901:47.5(14)03:38.3(14)05:30.7(15)07:21.9(18)+1:03.4
Oak Neck Rowing Academy 01:47.401:50.801:52.301:51.429.2 spm
19.HSBCBennett CerulloM U1901:53.6(23)03:47.8(21)05:41.6(18)07:29.9(19)+1:11.4
The Hill School 01:53.601:54.201:53.801:48.331.5 spm
20.ESTCEBrayden McCulloughM U1901:51.0(21)03:46.0(19)05:41.9(19)07:34.9(20)+1:16.4
Bishop Eustace Prep Crew 01:51.001:55.001:55.901:52.930.2 spm
21.PACKathryn PetersonW U1901:50.6(19)03:45.6(18)05:46.2(22)07:35.6(21)+1:17.1
Pacific Rowing Club 01:50.601:55.002:00.601:49.531.4 spm
22.RowLASydney HuberW U1901:50.8(20)03:47.9(22)05:45.9(21)07:42.1(22)+1:23.6
RowLA 01:50.801:57.101:58.001:56.233.0 spm
23.Unaff.Mary BlinnW U1901:56.0(28)03:53.2(24)05:50.5(24)07:46.8(23)+1:28.3
Unaffiliated (USA) 01:56.001:57.201:57.301:56.329.8 spm
24.LBJCSydney MacklinW U19------07:49.0(24)+1:30.5
Long Beach Junior Crew 31:16.0
25.PJRCSara LouserW U1901:52.6(22)03:46.0(19)05:47.5(23)07:51.5(25)+1:33.0
The Port Jefferson Rowing Club 01:52.601:53.402:01.502:04.129.7 spm
26.ONRAKristen DiConzaW U1901:53.8(24)03:48.8(23)05:45.3(20)07:54.9(26)+1:36.4
Oak Neck Rowing Academy 01:53.801:55.001:56.502:09.634.2 spm
27.PJRCGrace ChambersW U1901:59.6(30)03:59.7(28)05:58.1(27)07:55.6(27)+1:37.1
The Port Jefferson Rowing Club 01:59.502:00.201:58.401:57.531.7 spm
28.OCRAJulian AyusoM U1901:49.9(16)03:53.7(25)05:58.2(28)07:56.9(28)+1:38.4
Orange County Rowing Association 01:49.902:03.802:04.501:58.831.4 spm
29.ESTCEOlivia BurghardtW U1901:54.9(25)03:55.0(27)05:57.4(25)07:59.5(29)+1:41.0
Bishop Eustace Prep Crew 01:54.902:00.102:02.402:02.029.7 spm
30.CBCElle DecaturW U1901:55.7(27)03:54.8(26)05:57.4(25)07:59.6(30)+1:41.1
Cascadilla Boat Club, Ltd. 01:55.701:59.002:02.602:02.329.2 spm
31.REACHWill SutersM U1901:55.2(26)04:00.9(29)06:12.0(29)08:22.2(31)+2:03.7
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 01:55.202:05.702:11.102:10.331.7 spm
32.LLRCNela VintrlikovaW U1902:04.7(31)04:11.7(31)06:22.2(30)08:30.7(32)+2:12.2
Lake Lanier Rowing Club 02:04.702:07.002:10.502:08.532.0 spm
33.REACHSamuel BellM U1901:57.5(29)04:08.7(30)06:25.7(31)08:41.4(33)+2:22.9
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 01:57.502:11.202:17.002:15.731.7 spm
34.REACHRowyn PorterfieldW U1902:18.4(32)04:42.1(32)07:11.4(32)09:36.1(34)+3:17.6
Rowing Experiences Advancing Cardiovascular Health 02:18.402:23.702:29.302:24.830.7 spm
RCCharlotte PieckenhagenW U19   did not start
Ridley College 
LLRCNicholas SlatteryM U19   did not start
Lake Lanier Rowing Club