Sun, 2:15 PM - Race 17 - [152] JM U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaff.Unaffiliated (USA)01:27.1(1)02:55.6(1)04:24.0(1)05:53.2(1)
Isaiah Harrison 01:27.101:28.501:28.401:29.230.8 spm
2.CULVRCulver Academies01:29.4(2)02:59.3(2)04:29.5(2)06:07.2(2)+14.0
Savas Koutsouras 01:29.401:29.901:30.201:37.737.7 spm
3.HRRAHudson River Rowing Association, Inc.01:31.2(4)03:06.1(4)04:40.5(4)06:13.3(3)+20.1
Mack Carr 01:31.201:34.901:34.401:32.731.7 spm
4.ONRAOak Neck Rowing Academy01:34.4(9)03:10.0(7)04:43.8(6)06:15.5(4)+22.3
John McNicholas 01:34.401:35.601:33.801:31.738.0 spm
5.CULVRCulver Academies01:34.2(7)03:08.9(5)04:43.2(5)06:16.5(5)+23.3
Charles Jones 01:34.201:34.701:34.301:33.437.7 spm
6.NRNashville Rowing01:30.0(3)03:04.9(3)04:40.2(3)06:18.1(6)+24.9
Clinton Regen 01:30.001:34.901:35.301:38.032.2 spm
7.RNY-MRow New York - Manhattan01:36.9(20)03:13.8(16)04:50.7(13)06:22.0(7)+28.8
Conrad Palmer 01:36.901:36.901:36.901:31.232.7 spm
8.BCHA1863 Boat Club01:35.1(13)03:11.2(10)04:47.8(8)06:23.3(8)+30.1
Richard Baringer Lovaas 01:35.101:36.101:36.601:35.632.7 spm
9.SHSCShrewsbury High School Crew01:37.2(24)03:14.4(17)04:51.5(16)06:25.3(9)+32.1
Gavin Crouch 01:37.201:37.201:37.101:33.731.7 spm
10.CYRCharlotte Youth Rowing01:34.5(10)03:09.2(6)04:46.5(7)06:25.4(10)+32.2
Harrison Kaplan 01:34.501:34.701:37.301:38.930.2 spm
11.BCHA1863 Boat Club01:36.1(17)03:13.4(15)04:50.6(11)06:26.4(11)+33.2
Grigsby Alexander Lovaas 01:36.101:37.301:37.201:35.833.0 spm
12.BOSLABoston Latin School Crew01:34.5(10)03:12.7(12)04:51.1(14)06:27.3(12)+34.1
Samuel Sullivan 01:34.501:38.201:38.401:36.130.2 spm
12.PHILPhillips Academy Andover01:35.9(15)03:13.1(13)04:51.1(14)06:27.3(12)+34.1
Sebastian Frankel 01:35.901:37.201:38.001:36.231.2 spm
14.BCHA1863 Boat Club01:34.9(12)03:11.9(11)04:48.6(9)06:28.6(14)+35.4
Timothy Pugliese 01:34.901:37.001:36.701:40.133.5 spm
15.NiskayunaNiskayuna Rowing01:34.2(7)03:10.7(9)04:48.6(9)06:29.5(15)+36.3
Peter Bertram 01:34.201:36.501:37.901:40.930.2 spm
16.BCHA1863 Boat Club01:37.0(21)03:15.2(20)04:53.6(18)06:30.9(16)+37.7
Owen Keating 01:37.001:38.201:38.401:37.233.0 spm
17.ELRAEast Lyme Rowing Association01:32.3(6)03:10.5(8)04:50.6(11)06:31.6(17)+38.4
David Bond 01:32.301:38.201:40.101:41.031.7 spm
18.PEA1781 Boat Club01:37.5(25)03:15.9(22)04:56.0(23)06:31.9(18)+38.7
Justin Rigg 01:37.501:38.401:40.101:36.034.0 spm
19.EHTEgg Harbor Township High School01:36.0(16)03:13.1(13)04:51.9(17)06:32.1(19)+38.9
Scott Zimmerman 01:36.001:37.101:38.801:40.229.8 spm
20.SJCISt. Joseph's Collegiate Institute01:38.0(32)03:17.5(33)04:56.3(24)06:32.5(20)+39.3
Lars Finlayson 01:38.001:39.501:38.801:36.232.2 spm
21.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:37.0(21)03:17.2(31)04:57.7(25)06:32.7(21)+39.5
Payton Gauthier 01:37.001:40.201:40.501:35.129.7 spm
22.PEAPhillips Exeter Academy01:37.7(27)03:16.2(25)04:54.7(19)06:33.9(22)+40.7
Graham Guite 01:37.701:38.501:38.501:39.234.3 spm
23.BCHA1863 Boat Club01:36.4(18)03:14.5(18)04:54.9(20)06:36.1(23)+42.9
Pietro Brocca 01:36.401:38.101:40.401:41.233.0 spm
24.NRNashville Rowing01:37.9(31)03:16.0(24)04:55.4(22)06:36.9(24)+43.7
Judah Benjamin Regen 01:37.901:38.101:39.401:41.631.5 spm
25.SJPSt. John's Preparatory School01:38.7(34)03:16.6(26)04:54.9(20)06:38.5(25)+45.3
Alden Taylor 01:38.701:37.901:38.301:43.631.5 spm
25.WWRAWayland-Weston Rowing Association, Inc.01:37.7(27)03:17.1(29)04:58.8(29)06:38.5(25)+45.3
Felix Thompson 01:37.701:39.401:41.701:39.729.2 spm
27.SRCSyosset Rowing Club01:39.1(36)03:19.8(38)05:01.6(37)06:39.4(27)+46.2
William Messenger 01:39.101:40.701:41.801:37.830.7 spm
28.ABSHSAbsegami High School01:40.9(46)03:21.5(42)05:01.6(37)06:39.5(28)+46.3
William Sproule 01:40.901:40.601:40.101:37.833.5 spm
29.MHRCMile High Rowing Club01:41.3(48)03:22.2(44)05:03.0(40)06:40.5(29)+47.3
William Mead 01:41.301:40.901:40.801:37.530.0 spm
30.TRCTriangle Rowing Club01:36.4(18)03:14.7(19)04:58.6(28)06:41.0(30)+47.8
Stephen McGuinness 01:36.401:38.301:43.901:42.532.5 spm
31.LHSLowell High School Crew01:35.6(14)03:15.9(22)04:59.5(31)06:41.2(31)+48.0
Ethan Sollinger 01:35.601:40.301:43.601:41.830.7 spm
31.EHTEgg Harbor Township High School01:37.0(21)03:17.3(32)04:59.9(33)06:41.2(31)+48.0
Adam Sarhan 01:37.001:40.301:42.601:41.232.5 spm
33.BKLNBrookline High School01:40.4(43)03:21.1(40)05:02.6(39)06:42.2(33)+49.0
Hugo Harington 01:40.401:40.701:41.501:39.633.0 spm
34.ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center01:39.3(39)03:19.6(37)04:59.8(32)06:42.3(34)+49.1
Bill Gannon 01:39.301:40.301:40.201:42.531.2 spm
35.RBCRiverside Boat Club01:38.0(32)03:16.9(28)04:58.4(27)06:42.5(35)+49.3
Jake Hodge 01:38.001:38.901:41.501:44.233.2 spm
36.EHTEgg Harbor Township High School01:39.3(39)03:19.1(36)05:00.9(35)06:43.4(36)+50.2
Justin Kent 01:39.301:39.801:41.801:42.634.0 spm
37.BCHA1863 Boat Club01:39.3(39)03:20.0(39)05:01.5(36)06:43.7(37)+50.5
George Lakis 01:39.301:40.701:41.501:42.234.0 spm
38.ONRAOak Neck Rowing Academy01:37.8(29)03:16.7(27)04:58.3(26)06:44.9(38)+51.7
Thomas Graves 01:37.801:38.901:41.601:46.732.7 spm
39.SRASaratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School01:39.6(42)03:21.1(40)05:04.2(41)06:45.0(39)+51.8
James Schmidt 01:39.601:41.501:43.101:40.830.2 spm
40.DBMSDuxbury Bay Maritime School01:39.2(37)03:22.3(45)05:05.9(44)06:45.5(40)+52.3
Jackson Moore 01:39.201:43.101:43.601:39.628.5 spm
41.AJRAIAnnapolis Junior Rowing Association, Inc.01:39.2(37)03:18.6(34)05:00.4(34)06:45.7(41)+52.5
Hurst Thompson 01:39.201:39.401:41.801:45.330.8 spm
42.HHSRAHingham High School Rowing Association01:41.2(47)03:24.3(47)05:07.7(47)06:48.7(42)+55.5
John Connolly 01:41.201:43.101:43.401:41.030.0 spm
43.RRCrewRock Ridge Rowing01:40.5(45)03:21.9(43)05:04.8(42)06:49.1(43)+55.9
Xiangshan Tan 01:40.501:41.401:42.901:44.229.5 spm
44.PHILPhillips Academy Andover01:37.5(25)03:15.7(21)04:59.4(30)06:49.5(44)+56.3
Kaiwen Guo 01:37.501:38.201:43.701:50.131.5 spm
45.DERRYThe Derryfield School Crew01:32.0(5)03:17.1(29)05:05.9(44)06:51.0(45)+57.8
Charles Renvyle 01:32.001:45.101:48.801:45.131.2 spm
46.Friends of Brookline Rowing01:42.7(50)03:25.1(50)05:08.3(48)06:51.6(46)+58.4
Justin Grossman 01:42.701:42.401:43.201:43.431.7 spm
47.BCHA1863 Boat Club01:40.4(43)03:22.7(46)05:05.2(43)06:51.9(47)+58.7
William Ryan 01:40.401:42.301:42.501:46.733.7 spm
48.BCHA1863 Boat Club01:38.7(34)03:18.7(35)05:07.0(46)06:55.9(48)+1:02.7
Henry Griffin 01:38.701:40.001:48.301:48.831.8 spm
49.SJBSt. John the Baptist DHS Crew01:42.2(49)03:24.5(48)05:09.8(49)06:56.6(49)+1:03.4
Robert Dewitt 01:42.201:42.301:45.301:46.929.5 spm
50.GUNNGunnery School Crew01:44.9(52)03:30.8(52)05:17.9(50)07:05.3(50)+1:12.1
Sean Christiansen 01:44.901:45.901:47.101:47.430.5 spm
51.FHSCFarmington High School Crew01:37.8(29)03:24.8(49)05:19.2(51)07:11.3(51)+1:18.1
Marshall Callis 01:37.801:47.001:54.401:52.130.7 spm
52.SJPSt. John's Preparatory School01:44.8(51)03:30.7(51)06:05.9(52)08:01.6(52)+2:08.4
Matthew Viliott 01:44.801:45.902:35.201:55.723.9 spm
CHMDChaminade High School   did not start
Gabriel Eller 
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Sebastian Ako 
SHSCShrewsbury High School Crew------did not finish
Kealan Green Green 
PVRCPioneer Valley Riverfront Club   did not start
John Marino 
TaftTaft School   did not start
Scott Williams 
MHSManhasset High School   did not start
John Donahue 
BCHA1863 Boat Club   did not start
Michael Dyroff 
ONRAOak Neck Rowing Academy   did not start
Graham Holmes