[168] M U23 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USCGAU.S. Coast Guard Academy01:31.3(1)03:03.3(1)04:37.3(1)06:10.3(1)
Justin Steiner 01:31.301:32.001:34.001:33.031.5 spm
2.Unaff.Unaffiliated (USA)01:33.9(2)03:09.3(2)04:45.1(2)06:18.8(2)+8.5
Matthew Pindell 01:33.901:35.401:35.801:33.832.2 spm
3.BBNBuckingham Browne & Nichols01:35.4(4)03:11.6(3)04:48.0(4)06:19.7(3)+9.4
Chongyuan Hong 01:35.401:36.201:36.401:31.632.2 spm
4.UMLUniversity of Massachusetts - Lowell01:36.0(6)03:11.8(4)04:47.6(3)06:24.7(4)+14.4
John Lynch 01:36.001:35.801:35.801:37.132.8 spm
5.ARCO.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center01:36.7(8)03:14.0(7)04:50.9(7)06:25.7(5)+15.4
Landon Thompson 01:36.701:37.301:36.901:34.832.5 spm
6.ArmyArmy Rowing Association01:35.9(5)03:12.6(6)04:49.1(5)06:26.6(6)+16.3
Thomas Hilt 01:35.901:36.701:36.501:37.435.0 spm
7.Unaff.Unaffiliated (USA)01:35.1(3)03:11.9(5)04:49.5(6)06:31.6(7)+21.3
Jake Kenny 01:35.101:36.801:37.601:42.130.7 spm
8.RowProNBC Row Providence01:37.9(9)03:15.7(8)04:54.5(8)06:34.8(8)+24.5
Jack Wilbur 01:37.901:37.801:38.801:40.430.5 spm
9.BSCBrooks School Crew01:36.0(6)03:16.1(9)04:56.4(9)06:35.3(9)+25.0
Fritz Wright 01:36.001:40.101:40.301:38.932.5 spm
10.Unaff.Unaffiliated (USA)01:39.3(14)03:17.9(11)04:56.6(10)06:35.6(10)+25.3
John Walsh 01:39.301:38.601:38.701:38.930.0 spm
11.CHMDChaminade High School01:38.6(13)03:18.5(12)04:59.0(12)06:38.7(11)+28.4
Cole Nunez 01:38.601:39.901:40.501:39.731.7 spm
12.BSBCBrunswick School Boat Club01:40.8(15)03:21.2(15)05:02.2(14)06:41.7(12)+31.4
John Duncan Roesser 01:40.801:40.401:41.001:39.632.2 spm
13.SJPSt. John's Preparatory School01:38.5(12)03:17.0(10)04:58.9(11)06:42.5(13)+32.2
Scott Raess 01:38.501:38.501:41.901:43.532.2 spm
14.University of Victoria Rowing Club01:38.0(11)03:19.3(13)05:02.0(13)06:44.6(14)+34.3
JR Wikkerink 01:38.001:41.301:42.701:42.729.5 spm
15.GCRGordon College Rowing Club01:41.1(17)03:23.2(16)05:06.2(15)06:49.1(15)+38.8
Grant Veurink 01:41.101:42.101:43.001:42.931.0 spm
16.HHSRAHingham High School Rowing Association01:41.7(19)03:25.2(17)05:10.6(17)06:50.4(16)+40.1
Ryan Mulflur 01:41.701:43.501:45.401:39.931.2 spm
17.Unaff.Unaffiliated (USA)01:37.9(9)03:19.9(14)05:09.7(16)06:58.8(17)+48.5
Jacob Sweet 01:37.901:42.001:49.801:49.131.7 spm
18.CRI/RBCRI- Row Boston01:45.7(20)03:31.3(20)05:16.9(18)07:00.3(18)+50.0
Gio Caruso 01:45.701:45.601:45.601:43.430.0 spm
19.HRCHydrow Rowing Club01:40.9(16)03:27.1(18)05:16.9(18)07:04.5(19)+54.2
Alexander Arcasoy 01:40.901:46.201:49.801:47.631.7 spm
20.Unaff.Unaffiliated (USA)01:41.5(18)03:28.7(19)05:18.6(20)07:10.5(20)+1:00.2
Owen McLaughlin 01:41.501:47.201:49.901:51.929.0 spm
21.LSELLLasell College Crew01:53.5(21)03:58.2(21)06:09.5(21)08:06.8(21)+1:56.5
Michael Maruk 01:53.502:04.702:11.301:57.131.4 spm
Unaff.Unaffiliated (USA)   did not start
Vincent Romero 
Unaff.Unaffiliated (CHN)   did not start
Yibo (Zane) Wang 
SJPSt. John's Preparatory School   did not start
Harrison Taylor