Sun, 10:30 AM - Race 5 - M50, W40, LW40 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Texas Rowing CenterM5001:34.8(1)03:09.9(1)04:45.5(1)06:21.5(1)
Fred FREY 01:34.801:35.101:35.601:36.133.5 spm
2.Y Quad CitiesM5001:35.7(3)03:11.2(2)04:47.8(2)06:22.8(2)+1.3
Peter SHARIS 01:35.701:35.501:36.601:35.031.7 spm
3.Albany Rowing CenterM5001:35.4(2)03:11.7(3)04:48.6(3)06:27.9(3)+6.4
James BALL 01:35.401:36.301:36.901:39.430.3 spm
4.UnaffiliatedM5001:37.3(4)03:15.8(4)04:54.1(4)06:32.3(4)+10.8
Patrick GOLDSTONE 01:37.301:38.501:38.301:38.333.0 spm
5.Cambridge Boat ClubM5001:39.4(6)03:18.5(5)04:56.0(5)06:38.2(5)+16.7
Rob RAMSDELL 01:39.401:39.101:37.501:42.234.5 spm
6.Hudson River Rowing Association, Inc.M5001:39.7(7)03:20.9(6)05:02.6(6)06:43.8(6)+22.3
Paul MADSEN 01:39.701:41.201:41.701:41.232.7 spm
7.UnaffiliatedM5001:40.0(8)03:21.1(7)05:03.6(7)06:45.5(7)+24.0
John MATSON 01:40.001:41.101:42.501:41.929.7 spm
8.Pelham Community Rowing AssociationM5001:41.4(9)03:22.5(9)05:03.8(8)06:50.5(8)+29.0
Marcelo FACCIUTO 01:41.401:41.101:41.301:46.733.5 spm
9.UnaffiliatedM5001:39.1(5)03:22.4(8)05:09.1(9)06:53.7(9)+32.2
Carlo RAGIONIERI 01:39.101:43.301:46.701:44.734.7 spm
10.East Bay RowingM5001:45.9(15)03:30.7(14)05:13.9(10)06:55.0(10)+33.5
Kevin RYAN 01:45.901:44.801:43.201:41.229.7 spm
11.Navesink Indoor RowingM5001:44.2(12)03:29.9(12)05:15.0(13)06:58.2(11)+36.7
John CRILLY 01:44.201:45.701:45.101:43.230.5 spm
12.UnaffiliatedM5001:44.6(13)03:29.4(11)05:14.4(12)06:58.7(12)+37.2
Anthony RENNA 01:44.601:44.801:45.001:44.426.5 spm
13.EngineRmM5001:42.8(10)03:27.8(10)05:14.2(11)06:59.2(13)+37.7
Doug CLOUSE 01:42.801:45.001:46.401:45.028.5 spm
14.Albany Rowing CenterM5001:46.2(16)03:31.6(15)05:15.7(15)07:01.5(14)+40.0
Joseph LEMAY 01:46.201:45.401:44.101:45.929.2 spm
15.Catawba Yacht ClubM5001:45.0(14)03:30.6(13)05:15.4(14)07:03.6(15)+42.1
Carl PARZIALE 01:45.001:45.601:44.801:48.131.0 spm
16.Narragansett Boat ClubM5001:48.0(17)03:37.0(17)05:27.0(18)07:15.2(16)+53.7
Richard GAITSKELL 01:48.001:49.001:50.001:48.232.2 spm
17.CrossFit South BrooklynM5001:43.0(11)03:34.1(16)05:26.8(16)07:15.7(17)+54.2
Thomas SHPETNER 01:43.001:51.101:52.701:48.833.2 spm
18.UnaffiliatedM5001:48.2(18)03:37.8(18)05:26.8(16)07:16.6(18)+55.1
Chris MEARS 01:48.201:49.601:49.001:49.833.0 spm
19.CrossFit Mount KiscoM5001:48.4(19)03:37.8(18)05:27.1(19)07:17.9(19)+56.4
Craig WURZEL 01:48.401:49.401:49.301:50.843.7 spm
20.UnaffiliatedM5001:49.7(22)03:41.6(20)05:30.7(20)07:21.9(20)+1:00.4
Lance EDNEY 01:49.701:51.901:49.101:51.236.7 spm
21.Cape Cod Rowing, Inc.M5001:49.5(21)03:44.2(21)05:39.1(22)07:29.6(21)+1:08.1
Thomas WALKO 01:49.501:54.701:54.901:50.531.2 spm
22.UnaffiliatedM5001:50.9(23)03:46.0(23)05:38.7(21)07:30.0(22)+1:08.5
Alan FROST 01:50.901:55.101:52.701:51.232.0 spm
23.UnaffiliatedM5001:49.1(20)03:44.4(22)05:39.9(23)07:31.4(23)+1:09.9
Frank KOSAREK 01:49.101:55.301:55.501:51.526.2 spm
24.ESPRITW4001:54.1(28)03:47.2(24)05:40.6(24)07:35.8(24)+1:14.3
Audrey FEREC 01:54.101:53.101:53.401:55.128.7 spm
25.UnaffiliatedW4001:56.2(33)03:51.6(28)05:47.3(27)07:41.2(25)+1:19.7
Keri STANOVITCH 01:56.201:55.401:55.701:53.934.7 spm
26.Undine Barge Club of PhiladelphiaLW4001:53.3(25)03:49.2(26)05:46.0(26)07:42.0(26)+1:20.5
Meghan SARBANIS 01:53.301:55.901:56.801:56.030.0 spm
26.Portland Community Rowing AssociationM5001:53.4(26)03:48.1(25)05:44.4(25)07:42.0(26)+1:20.5
Doug WELCH 01:53.401:54.701:56.301:57.731.5 spm
28.Quinsigamond Rowing ClubLW4001:54.3(30)03:50.8(27)05:47.5(28)07:42.5(28)+1:21.0
Megan HYLAND 01:54.301:56.501:56.701:54.932.0 spm
29.CrossFit SouthieM5001:53.5(27)03:51.9(30)05:50.1(29)07:46.6(29)+1:25.1
Jim DOLAN 01:53.501:58.401:58.201:56.533.7 spm
30.CrossFit South BrooklynW4001:54.6(31)03:51.8(29)05:50.4(30)07:50.7(30)+1:29.2
Jessica FOX 01:54.601:57.201:58.602:00.229.0 spm
31.CrossFit South BrooklynM5001:54.1(28)03:56.0(32)05:58.4(33)07:53.8(31)+1:32.3
Eric EVE 01:54.102:01.902:02.401:55.529.0 spm
32.UnaffiliatedM5001:58.7(35)03:57.7(34)05:56.8(31)07:54.4(32)+1:32.9
Chris ERDMAN 01:58.701:59.001:59.101:57.731.7 spm
33.UnaffiliatedM5001:52.9(24)03:53.1(31)05:58.1(32)07:57.8(33)+1:36.3
Raymond DIPASQUALE 01:52.902:00.202:05.001:59.833.2 spm
34.UnaffiliatedW4002:00.5(36)04:01.7(36)06:04.0(36)08:03.2(34)+1:41.7
Rebecca TOLKOFF 02:00.502:01.202:02.301:59.434.7 spm
35.Blood Street ScullsLW4001:57.4(34)03:59.0(35)06:02.3(35)08:05.2(35)+1:43.7
Annette BARBAY 01:57.402:01.602:03.302:02.930.7 spm
36.UnaffiliatedW4001:55.9(32)03:57.6(33)06:01.1(34)08:06.9(36)+1:45.4
Naomi KO 01:55.902:01.702:03.502:05.924.2 spm
37.East Bay RowingW4002:04.7(41)04:09.4(38)06:13.1(37)08:11.7(37)+1:50.2
Karen ANTONS 02:04.702:04.702:03.701:58.627.5 spm
38.CrossFit SouthieLW4002:04.5(40)04:08.6(37)06:13.7(38)08:18.8(38)+1:57.3
Cherie TURNER 02:04.502:04.102:05.102:05.134.3 spm
39.Maine Rowing AssociationLW4002:03.7(39)04:10.6(39)06:19.0(39)08:25.7(39)+2:04.2
Biljana BERETICH 02:03.702:06.902:08.402:06.731.2 spm
40.Ginas BoyzM5002:05.2(43)04:10.8(40)06:21.6(40)08:31.0(40)+2:09.5
Alpdogan KANTARCI 02:05.202:05.602:10.802:09.433.5 spm
41.East Bay RowingLW4002:01.5(37)04:11.1(41)06:23.1(41)08:39.4(41)+2:17.9
Denise ANDREOZZI 02:01.502:09.602:12.002:16.329.3 spm
42.UnaffiliatedW4002:01.7(38)04:13.4(42)06:28.5(42)08:43.8(42)+2:22.3
Ayreka BUONANNO 02:01.702:11.702:15.102:15.330.2 spm
42.CrossFit South BrooklynW4002:04.9(42)04:15.0(43)06:28.5(42)08:43.8(42)+2:22.3
Laura DUNNE 02:04.902:10.102:13.502:15.330.5 spm
44.UnaffiliatedW4002:09.1(44)04:22.4(44)06:36.2(44)08:46.9(44)+2:25.4
Marianne FLYNN 02:09.102:13.302:13.802:10.637.2 spm
45.UnaffiliatedW4002:17.5(47)04:32.4(47)06:40.7(45)08:48.8(45)+2:27.3
Laura DIFELICE 02:17.502:14.902:08.302:08.136.3 spm
46.UnaffiliatedW4002:09.7(45)04:26.3(45)06:43.8(46)08:59.5(46)+2:38.0
Elaine CAUGHEY 02:09.602:16.602:17.502:15.727.5 spm
47.Community Rowing, Inc.W4002:10.4(46)04:28.5(46)06:47.7(47)09:01.8(47)+2:40.3
Samatha VUPPALA 02:10.402:18.102:19.202:14.225.3 spm
48.UnaffiliatedW4002:19.9(50)04:38.6(48)06:53.2(48)09:02.6(48)+2:41.1
Karen STEELE 02:19.902:18.702:14.602:09.529.2 spm
49.East Bay RowingM5002:18.3(48)04:38.8(49)07:01.2(49)09:23.9(49)+3:02.4
Michael OBEL-OMIA 02:18.302:20.502:22.402:22.827.0 spm
50.UnaffiliatedLW4002:19.2(49)04:50.6(50)07:21.4(50)09:45.0(50)+3:23.5
Naina BHASIN 02:19.202:31.402:30.802:23.634.0 spm
Bare Hill Rowing AssociationM50   did not start
Eric BUCHOVECKY 
Albany Rowing CenterM50   did not start
Michael INSERO 
Texas Rowing CenterM50   did not start
Matthew KNIFTON 
Crossfit CitylineW40   did not start
Katy BURNETT 
UnaffiliatedW40   did not start
Kendall RYERSON 
HydrowW40   did not start
Scarlet BATCHELOR 
UnaffiliatedW40   did not start
Raquel RIBACOFF 
Power RowingM50   did not start
Gregory ZURLO 
UnaffiliatedM50   did not start
Will HOWARD 
Amoskeag Rowing ClubW40   did not start
Sally ALWAN