Sun., 10:50 a.m. - Race 208 - [031] M U17 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CANShane Keagan01:33.6(1)03:08.4(1)04:43.0(1)06:15.3(1)
Ridley College 01:33.601:34.801:34.601:32.232.5 spm
2.USALuke Eward01:35.2(2)03:14.8(2)04:53.9(2)06:31.4(2)+16.1
Triangle Rowing Club 01:35.201:39.601:39.101:37.530.7 spm
3.USAAlden Weaver01:37.6(3)03:18.4(3)04:59.2(3)06:36.5(3)+21.2
Conshohocken Rowing Center Inc. 01:37.601:40.801:40.801:37.333.5 spm
4.USAMichael Meneshian01:39.0(5)03:20.7(5)05:03.7(6)06:40.4(4)+25.1
Oyster Bay Community Rowing 01:39.001:41.701:43.001:36.631.7 spm
5.USAPeter Racanello01:40.3(7)03:21.5(6)05:03.1(5)06:43.0(5)+27.7
Oak Neck Rowing Academy 01:40.301:41.201:41.601:40.033.5 spm
6.CANLewis Lapham01:38.6(4)03:19.5(4)05:01.6(4)06:43.7(6)+28.4
Upper Canada College 01:38.601:40.901:42.101:42.128.5 spm
7.CANAlessio Perco01:42.2(9)03:28.1(8)05:13.5(8)06:49.5(7)+34.2
Niagara Rowing School 01:42.201:45.901:45.401:36.027.1 spm
8.CANGrayson Laycock01:40.9(8)03:24.5(7)05:08.0(7)06:53.4(8)+38.1
Saskatoon Rowing Club 01:40.901:43.601:43.501:45.332.7 spm
9.USADean Safran01:45.1(13)03:30.6(10)05:15.9(9)07:03.0(9)+47.7
Oak Neck Rowing Academy 01:45.101:45.501:45.301:47.133.5 spm
10.CANBoedy Vanthuyne01:44.4(12)03:32.7(13)05:23.9(11)07:13.7(10)+58.4
Saskatoon Rowing Club 01:44.401:48.301:51.201:49.828.5 spm
11.USALorenzo Ferrari01:45.2(14)03:33.8(14)05:24.4(12)07:14.6(11)+59.3
Syosset Rowing Club 01:45.201:48.601:50.601:50.327.5 spm
12.CANKyle Peacock01:46.3(15)03:35.9(15)05:26.5(14)07:15.5(12)+1:00.2
Mic Mac Rowing Club 01:46.301:49.501:50.601:49.129.5 spm
13.CANMatthew Jinks01:39.8(6)03:29.6(9)05:25.0(13)07:16.1(13)+1:00.8
Niagara Rowing School 01:39.801:49.801:55.401:51.129.7 spm
14.CANLucas Maroney Babuglia01:43.9(11)03:31.1(11)05:23.5(10)07:16.2(14)+1:00.9
Notre Dame Rowing Club (Welland) 01:43.901:47.201:52.401:52.731.8 spm
15.CANSawyer Dalton01:43.0(10)03:31.7(12)05:27.1(15)07:19.4(15)+1:04.1
Niagara Rowing School 01:43.001:48.701:55.401:52.229.0 spm
16.CANWill Mitchell01:49.0(21)03:40.9(17)05:35.8(17)07:32.3(16)+1:17.0
Regina Rowing Club 01:49.001:51.901:54.901:56.535.3 spm
17.CANElliott Curtis-Young01:46.7(18)03:39.3(16)05:35.6(16)07:33.3(17)+1:18.0
Unaffiliated (CAN) 01:46.701:52.601:56.301:57.633.7 spm
18.CANEthan Steele01:47.6(19)03:42.7(18)05:38.9(18)07:34.0(18)+1:18.7
John F. Ross Collegiate Vocational Institute 01:47.601:55.101:56.201:55.024.7 spm
19.CANRowan Hobbs01:48.0(20)03:43.4(19)05:40.9(19)07:37.0(19)+1:21.7
Ottawa Rowing Club 01:48.001:55.401:57.501:56.129.5 spm
20.CANAlex Kollmann01:56.4(22)03:55.8(21)05:53.9(20)07:50.0(20)+1:34.7
Don Rowing Club 01:56.401:59.401:58.101:56.029.7 spm
21.CANLucas Chronis02:03.0(24)04:05.6(22)06:08.6(22)08:13.8(21)+1:58.5
Don Rowing Club 02:03.002:02.602:03.002:05.223.8 spm
22.USAKyle Chen01:46.6(16)03:53.5(20)06:03.7(21)08:15.1(22)+1:59.8
Oyster Bay Community Rowing 01:46.602:06.902:10.102:11.427.5 spm
23.USAAlex Califano02:07.0(25)04:17.6(23)06:29.4(23)08:39.3(23)+2:24.0
CHS Rowing 02:07.002:10.602:11.802:09.929.0 spm
24.CANIan Wong02:02.0(23)04:19.1(24)06:40.2(24)08:55.1(24)+2:39.8
Argonaut Rowing Club 02:02.002:17.102:21.102:14.926.7 spm
CANAlexander Tracey01:46.6(16)------
Hanlan Boat Club 01:46.631.0 spm
USAChristopher Morale   did not start
Navesink Indoor Rowing 
CANEthan McHutchison   did not start
Guelph Rowing Club 
CANWilliam Hughes   did not start
St. Catharines Rowing Club 
CANAlexander Joiner   did not start
Victoria City Rowing Club 
USAPreston Biedenkapp   did not start
The Port Jefferson Rowing Club