Sun., 1:45 p.m. - Race 218 - LM U19, M U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.USABrandon FernandezLM U1901:38.6(1)03:18.9(1)05:00.5(1)06:40.4(1)
Oak Neck Rowing Academy 01:38.601:40.301:41.601:39.833.7 spm
2.CANChris GomezLM U1901:44.2(6)03:27.4(4)05:10.7(4)06:51.0(2)+10.6
Brock University 01:44.201:43.201:43.301:40.231.7 spm
3.CANLachlan PerigordLM U1901:40.5(2)03:23.9(2)05:08.7(2)06:54.7(3)+14.3
St Marys School 01:40.501:43.401:44.801:46.029.0 spm
4.CANPreston DarlingLM U1901:41.4(3)03:25.6(3)05:10.6(3)06:56.4(4)+16.0
Niagara Rowing School 01:41.401:44.201:45.001:45.728.5 spm
5.CANMatthew JohnstonLM U1901:44.3(7)03:30.0(6)05:15.2(5)06:56.5(5)+16.1
Niagara Rowing School 01:44.301:45.701:45.201:41.327.7 spm
6.CANMaddox HarrisonLM U1901:42.9(4)03:28.8(5)05:18.2(6)07:03.9(6)+23.5
Niagara Rowing School 01:42.901:45.901:49.401:45.628.2 spm
7.CANOwen HughesLM U1901:47.6(9)03:33.9(8)05:24.7(8)07:10.7(7)+30.3
Brock University 01:47.601:46.301:50.801:46.032.2 spm
8.CANJames RourkeLM U1901:43.6(5)03:30.3(7)05:20.7(7)07:11.7(8)+31.3
Georgian Bay Rowing Club 01:43.601:46.701:50.401:51.034.7 spm
9.CANMark WhittakerLM U1901:46.9(8)03:39.3(9)05:32.7(10)07:20.2(9)+39.8
Hanlan Boat Club 01:46.901:52.401:53.401:47.526.7 spm
10.CANKyle teNyenhuisM U1901:50.8(14)03:42.1(12)05:33.6(11)07:20.7(10)+40.3
Unaffiliated (CAN) 01:50.801:51.301:51.501:47.029.7 spm
11.CANNicholas ChronisLM U1901:49.7(10)03:39.9(10)05:32.1(9)07:23.2(11)+42.8
Don Rowing Club 01:49.701:50.201:52.201:51.232.2 spm
12.CANJay McGregorLM U1901:51.9(15)03:44.9(15)05:37.2(13)07:28.2(12)+47.8
Hanlan Boat Club 01:51.901:53.001:52.301:50.931.7 spm
13.CANOwen NichollsLM U1901:50.3(12)03:41.6(11)05:35.1(12)07:30.2(13)+49.8
Niagara Rowing School 01:50.301:51.301:53.501:55.225.7 spm
14.CANMathia DvorskiM U1901:49.8(11)03:44.0(14)05:39.7(14)07:31.7(14)+51.3
Don Rowing Club 01:49.801:54.201:55.701:51.929.7 spm
15.CANAnatoliy DukoLM U1901:55.3(17)03:49.5(17)05:44.0(16)07:39.8(15)+59.4
Don Rowing Club 01:55.301:54.201:54.501:55.929.0 spm
16.CANJosh LeungLM U1901:50.3(12)03:43.5(13)05:42.2(15)07:39.9(16)+59.5
Argonaut Rowing Club 01:50.301:53.201:58.701:57.725.0 spm
17.USAPierce ElmsLM U1901:52.1(16)03:48.6(16)05:48.7(17)07:47.6(17)+1:07.2
Oak Neck Rowing Academy 01:52.101:56.502:00.101:58.929.5 spm
USANicholas AronowLM U19   did not start
Oak Neck Rowing Academy 
CANOwen KudreikisLM U19   did not start
St. Catharines Rowing Club 
USAChristoff UlinskiLM U19   did not start
The Port Jefferson Rowing Club