Sun., 1:30 p.m. - Race 19 - [050] JM U19 2000 meter

pos.codecrew
stroke
500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.DONDon Rowing Club01:35.0(3)03:10.4(2)04:45.2(1)06:19.2(1)
Eric Seawright 01:35.001:35.401:34.801:34.037.0 spm
2.ORCOttawa Rowing Club01:34.4(1)03:09.6(1)04:45.5(2)06:19.3(2)+0.1
Aidan Hembruff 01:34.401:35.201:35.901:33.833.5 spm
3.Winnipeg Rowing Club01:35.4(5)03:11.0(4)04:47.4(5)06:21.8(3)+2.6
Ethan McClymont 01:35.401:35.601:36.401:34.430.7 spm
4.UCCUpper Canada College01:35.2(4)03:10.8(3)04:47.4(5)06:21.9(4)+2.7
Mathieu Hansen 01:35.201:35.601:36.601:34.633.2 spm
5.RCRidley College01:35.6(6)03:11.1(5)04:46.5(3)06:22.0(5)+2.8
Garrett Bowley 01:35.601:35.501:35.401:35.533.3 spm
6.SNRCSouth Niagara Rowing Club01:36.1(7)03:11.8(7)04:47.0(4)06:24.1(6)+4.9
Ian Lamothe 01:36.101:35.701:35.201:37.231.5 spm
7.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:34.9(2)03:11.4(6)04:49.2(7)06:27.9(7)+8.7
Liam Benner 01:34.901:36.501:37.801:38.630.5 spm
8.NRSNiagara Rowing School01:37.1(9)03:15.1(9)04:53.8(8)06:31.1(8)+11.9
George Martinson 01:37.101:38.001:38.701:37.431.2 spm
9.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:36.2(8)03:14.8(8)04:55.1(10)06:31.6(9)+12.4
Payton Gauthier 01:36.201:38.601:40.301:36.531.7 spm
10.DONDon Rowing Club01:38.5(11)03:17.1(11)04:55.7(11)06:32.0(10)+12.8
Kyle Nummi 01:38.501:38.601:38.601:36.339.5 spm
11.EHSEden High School01:38.9(13)03:17.4(12)04:56.7(12)06:34.3(11)+15.1
Kai Bartel 01:38.901:38.501:39.301:37.633.2 spm
12.DONDon Rowing Club01:37.7(10)03:15.5(10)04:55.0(9)06:35.7(12)+16.5
Christian Goff 01:37.701:37.801:39.501:40.737.3 spm
13.CAMBRCCambridge Rowing Club01:39.3(14)03:19.7(14)05:00.7(13)06:40.6(13)+21.4
Andy Collishaw 01:39.301:40.401:41.001:39.930.7 spm
14.PTRBPeterborough Rowing Club01:39.4(16)03:19.6(13)05:01.0(14)06:41.0(14)+21.8
Kevin Holmquist 01:39.401:40.201:41.401:40.032.2 spm
15.RCRidley College01:40.7(19)03:21.7(17)05:02.9(15)06:41.7(15)+22.5
Andreas Gomez 01:40.701:41.001:41.201:38.835.7 spm
16.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing Team01:39.3(14)03:19.8(15)05:03.2(17)06:44.4(16)+25.2
Max Caruso 01:39.301:40.501:43.401:41.231.0 spm
17.DONDon Rowing Club01:40.1(17)03:21.0(16)05:03.0(16)06:46.2(17)+27.0
Bob Wei 01:40.101:40.901:42.001:43.134.7 spm
18.DONDon Rowing Club01:41.2(20)03:24.1(19)05:06.4(18)06:46.8(18)+27.6
Oren Zernov 01:41.201:42.901:42.301:40.435.0 spm
19.NFRCNiagara Falls Rowing Club01:40.3(18)03:22.7(18)05:06.4(18)06:47.4(19)+28.2
Andrew Laliberte 01:40.301:42.401:43.701:41.130.2 spm
20.ORCOttawa Rowing Club01:44.0(25)03:27.8(23)05:11.6(21)06:52.5(20)+33.3
David Johnson 01:44.001:43.801:43.801:40.830.5 spm
21.KRCKingston Rowing Club01:41.4(21)03:25.5(21)05:10.7(20)06:53.7(21)+34.5
Owen Newbiggin 01:41.401:44.101:45.201:43.128.0 spm
22.ORCOttawa Rowing Club01:43.4(23)03:26.5(22)05:11.9(22)06:56.6(22)+37.4
Erik Watkins 01:43.401:43.101:45.401:44.631.0 spm
23.UCCUpper Canada College01:43.2(22)03:28.5(24)05:14.3(24)06:58.8(23)+39.6
Peter Woolsey 01:43.201:45.301:45.801:44.529.8 spm
24.DMHSDenis Morris Catholic High School01:38.6(12)03:24.4(20)05:13.5(23)07:04.4(24)+45.2
Richard Hamm 01:38.601:45.801:49.101:50.831.5 spm
25.NRSNiagara Rowing School01:43.6(24)03:28.5(24)05:15.3(25)07:05.8(25)+46.6
Andrew Learn 01:43.601:44.901:46.801:50.426.5 spm
26.UCCUpper Canada College01:45.6(26)03:34.4(26)05:24.4(26)07:15.6(26)+56.4
Yun Fei Jiang 01:45.601:48.801:50.001:51.330.0 spm
27.RCRidley College01:46.7(27)03:36.8(27)05:30.3(27)07:24.3(27)+1:05.1
Simon Skripchenko 01:46.701:50.101:53.501:54.131.3 spm
28.STMSt Marys School01:52.7(28)03:51.0(28)05:51.3(28)07:48.3(28)+1:29.1
Luke Sullivan 01:52.701:58.302:00.301:57.130.2 spm
29.STMSt Marys School01:58.4(29)03:59.1(29)06:00.4(29)07:55.5(29)+1:36.3
Drew Olenick 01:58.402:00.702:01.301:55.030.2 spm
30.HNLNBCHanlan Boat Club02:07.3(30)04:17.6(30)06:28.3(30)08:37.0(30)+2:17.8
Otto Dorschner 02:07.302:10.302:10.602:08.829.8 spm
STMSt Marys School   did not start
Rory MacPherson 
KRCKingston Rowing Club   did not start
William Vandenburg