Sun., 9:00 a.m. - Race 3 - LW30, W30, LW40, W40, LW50, LW55, W50 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.Unaff.Unaffiliated (CAN)W4001:50.0(1)03:41.6(1)05:33.2(1)07:21.5(1)
Kim Kubet Weston 01:50.001:51.601:51.601:48.231.2 spm
2.ERCESPRITW4001:54.0(6)03:47.8(4)05:40.5(3)07:31.7(2)+10.2
Audrey Ferec 01:54.001:53.801:52.701:51.328.5 spm
3.SCRCSt. Catharines Rowing ClubW3001:50.7(2)03:44.1(2)05:40.4(2)07:35.6(3)+14.1
Rae Ceccato 01:50.701:53.401:56.301:55.230.8 spm
4.Queen'sQueen's UniversityW3001:52.2(3)03:46.9(3)05:42.4(4)07:39.5(4)+18.0
Amy de Merlis 01:52.201:54.701:55.501:57.132.8 spm
5.Dons Rowing ClubW3001:56.2(7)03:53.2(6)05:48.6(6)07:40.8(5)+19.3
Elene Brett-Evans 01:56.201:57.001:55.401:52.228.7 spm
6.Unaff.Unaffiliated (CAN)W4001:53.8(5)03:50.2(5)05:45.5(5)07:42.8(6)+21.3
Anne Moriarty 01:53.801:56.401:55.301:57.330.0 spm
7.SCRCSt. Catharines Rowing ClubW4001:58.4(9)03:59.2(9)05:58.6(7)07:58.6(7)+37.1
Tanya Rodger 01:58.402:00.801:59.402:00.028.5 spm
8.EvoPCEvolution PCLW5001:58.2(8)03:58.0(8)05:59.9(9)08:00.5(8)+39.0
Leanne Ginty 01:58.201:59.802:01.902:00.735.8 spm
9.DONDon Rowing ClubW3001:52.7(4)03:54.6(7)05:59.6(8)08:03.7(9)+42.2
Justyna Surzyn 01:52.702:01.902:05.002:04.028.9 spm
10.Unaff.Unaffiliated (CAN)W5002:01.2(13)04:05.7(11)06:10.8(11)08:09.5(10)+48.0
Andrea Risk 02:01.202:04.502:05.101:58.731.7 spm
11.DONDon Rowing ClubLW4002:00.7(11)04:03.9(10)06:08.9(10)08:13.0(11)+51.5
Lesley Smith 02:00.702:03.202:05.002:04.031.8 spm
12.Unaff.Unaffiliated (AFG)LW5002:03.4(15)04:06.9(12)06:11.8(12)08:16.3(12)+54.8
Claudia Bolognesi 02:03.402:03.502:04.902:04.432.8 spm
13.Unaff.Unaffiliated (CAN)LW4002:05.0(18)04:11.7(15)06:16.0(14)08:20.4(13)+58.9
Dorota Ulman 02:05.002:06.702:04.302:04.431.7 spm
14.Unaff.Unaffiliated (CAN)LW4002:03.9(16)04:08.2(14)06:14.8(13)08:21.9(14)+1:00.4
Hazel Harding 02:03.902:04.302:06.602:07.228.5 spm
15.Western Rowing ClubLW4002:04.7(17)04:13.7(17)06:24.5(16)08:34.1(15)+1:12.6
Jenn Durack 02:04.702:09.002:10.802:09.527.7 spm
16.Unaff.Unaffiliated (CAN)W4001:59.0(10)04:07.6(13)06:21.3(15)08:35.3(16)+1:13.8
Lindsay de Swart 01:59.002:08.602:13.702:14.026.4 spm
17.ERCEdmonton Rowing ClubW5002:11.0(25)04:21.1(20)06:30.8(18)08:37.6(17)+1:16.1
Silvie Forest 02:11.002:10.102:09.602:06.931.5 spm
18.DONDon Rowing ClubW5002:00.7(11)04:12.7(16)06:25.8(17)08:39.8(18)+1:18.3
Graciela Conde 02:00.702:12.002:13.102:14.131.7 spm
19.CAMBRCCambridge Rowing ClubW4002:06.2(19)04:19.6(18)06:33.1(19)08:46.3(19)+1:24.8
Anna Fuller 02:06.202:13.402:13.502:13.228.2 spm
20.Dons Rowing ClubLW5502:08.0(22)04:23.4(21)06:38.5(20)08:50.4(20)+1:28.9
Louise Soucy-Fraser 02:08.002:15.402:15.102:11.930.7 spm
21.SCRCSt. Catharines Rowing ClubW5002:09.1(23)04:23.8(23)06:38.6(21)08:56.9(21)+1:35.4
Rhonda Chopin 02:09.102:14.702:14.802:18.229.8 spm
22.SCLSCULLHOUSE RowingW3002:02.4(14)04:20.8(19)06:39.9(22)08:57.4(22)+1:35.9
Jessica Bugden 02:02.402:18.402:19.102:17.533.6 spm
23.SCLSCULLHOUSE RowingLW4002:10.1(24)04:23.7(22)06:41.9(23)08:59.7(23)+1:38.2
Robin Oldham 02:10.102:13.602:18.202:17.930.7 spm
24.DONDon Rowing ClubLW5002:07.7(21)04:24.0(24)06:43.3(24)09:03.1(24)+1:41.6
Marion Hendry-Weiss 02:07.702:16.302:19.302:19.829.0 spm
25.Unaff.Unaffiliated (CAN)W3002:16.7(26)04:34.8(26)06:55.1(25)09:11.4(25)+1:49.9
Stephanie Volpe 02:16.702:18.102:20.302:16.329.2 spm
26.DONDon Rowing ClubW3002:07.6(20)04:33.2(25)07:00.3(26)09:24.5(26)+2:03.0
Kasia Slowakiewicz 02:07.602:25.602:27.102:24.128.5 spm
27.Unaff.Unaffiliated (CAN)W3002:17.5(27)04:40.9(27)07:10.8(27)09:37.1(27)+2:15.6
Samantha Parks 02:17.502:23.402:29.902:26.231.8 spm
28.CAMBRCCambridge Rowing ClubLW5002:36.1(28)05:20.9(28)08:04.4(28)10:46.2(28)+3:24.7
Cathy Money 02:36.102:44.802:43.502:41.829.3 spm
Unaff.Unaffiliated (CAN)LW30   did not start
Lindsay Rutledge 
Unaff.Unaffiliated (CAN)W40   did not start
Seanna Swayne 
SCLSCULLHOUSE RowingLW55   did not start
Carroll Balot