Sun., 11:30 a.m. - Race 13 - JLW U19, M PR3 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LULaurentian UniversityM PR301:47.9(2)03:35.6(1)05:24.3(1)07:12.1(1)
Alexandre Martel 01:47.901:47.701:48.701:47.729.0 spm
2.WSWest Side Rowing ClubM PR301:46.8(1)03:41.0(2)05:37.7(2)07:37.8(2)+25.7
James Heberlein 01:46.801:54.201:56.702:00.129.0 spm
3.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamJLW U1901:55.9(3)03:53.5(3)05:48.9(3)07:40.2(3)+28.1
Grace Weaver 01:55.901:57.601:55.401:51.329.5 spm
4.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamJLW U1901:57.7(4)03:56.6(4)05:55.6(4)07:54.4(4)+42.3
Rebecca Dockray 01:57.701:58.901:59.001:58.928.8 spm
5.Governor Simcoe Secondary SchoolJLW U1901:58.4(5)04:00.6(5)06:07.0(5)08:14.7(5)+1:02.6
Laci Shute 01:58.402:02.202:06.402:07.829.0 spm
6.EHSEden High SchoolJLW U1902:01.7(7)04:03.6(6)06:09.2(6)08:16.6(6)+1:04.5
Devon Campbell 02:01.702:01.902:05.602:07.428.5 spm
7.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamJLW U19------08:25.0(7)+1:12.9
Kaelyn Mercuri 
8.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamJLW U1902:07.2(10)04:14.5(7)06:24.7(7)08:32.0(8)+1:19.9
Kylie Mercuri 02:07.202:07.302:10.102:07.328.2 spm
9.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamJLW U1902:09.7(14)04:23.8(12)06:37.4(11)08:45.5(9)+1:33.4
Jodi Friesen 02:09.602:14.102:13.602:08.127.0 spm
10.TRINBlessed Trinity High SchoolJLW U1902:09.2(13)04:21.2(10)06:34.2(8)08:46.8(10)+1:34.7
Bianca Faraci 02:09.102:12.002:13.002:12.629.5 spm
11.HAVGHavergal CollegeJLW U1902:03.8(8)04:17.2(9)06:34.3(9)08:52.3(11)+1:40.2
Jiatong Han 02:03.802:13.402:17.102:18.130.7 spm
12.ORCOttawa Rowing ClubJLW U1902:00.2(6)04:15.9(8)06:34.7(10)08:54.8(12)+1:42.7
Caitlin McMann 02:00.202:15.702:18.802:20.232.4 spm
13.DONDon Rowing ClubJLW U1902:09.1(12)04:26.6(14)06:43.6(13)08:58.2(13)+1:46.1
Olivia Storr 02:09.102:17.502:17.002:14.734.2 spm
14.GRMSBYGrimsby Secondary School Rowing TeamJLW U1902:07.6(11)04:22.1(11)06:41.2(12)09:02.4(14)+1:50.3
Hailey Gratton 02:07.602:14.502:19.102:21.230.0 spm
15.DONDon Rowing ClubJLW U1902:09.7(14)04:27.6(15)06:44.9(14)09:02.5(15)+1:50.4
Emily Czulinski 02:09.602:17.902:17.302:17.729.7 spm
16.BARCBarrie Rowing ClubJLW U1902:06.2(9)04:26.4(13)06:47.5(15)09:07.7(16)+1:55.6
Jessica March 02:06.202:20.202:21.102:20.334.2 spm
17.WELLCWelland Centennial Secondary SchoolJLW U1902:22.7(16)04:44.0(16)07:04.8(16)09:24.6(17)+2:12.5
Karli Schellenberg 02:22.702:21.302:20.802:19.831.2 spm
WELLCWelland Centennial Secondary SchoolJLW U19   did not start
Nadya Mulholland