Sun., 8:30 a.m. - Race 1 - M30, LM40, M40, LM50, M60 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]Crossfit YKVM30
Aaron Lampe
[2]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Christian Thatcher
[3]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Ben SIsokin
[4]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Bryan Cheron
[5]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Kurtis Feller
[6]Leander Boat ClubM30
Aubrey Oldham
[7]MOOCUniversity of Western Ontario AlumniM30
Peter McClelland
[8]DONDon Rowing ClubM30
Lorne Thomas
[9]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Ronan O'Keane
[10]SCLSCULLHOUSE RowingM30
Colin Leonard
[11]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Andrew Tran
[12]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Raymond Dela Paz
[13]Unaff.Unaffiliated (CAN)M30
Craig Thompson
[14]SCLSCULLHOUSE RowingM30
Jack Green
[15]UnaffiliatedM30
Craig Burkett
[16]M60
Peter Virtanen
[17]LM40
Vadim Lawrence
[18]DONDon Rowing ClubLM40
Shae Birch
[19]HNLNBCHanlan Boat ClubM40
James Dale
[20]Unaff.Unaffiliated (CAN)M40
Chris Beer
[21]KRCKingston Rowing ClubM40
Michael Vandenburg
[22]Unaff.Unaffiliated (CAN)M40
Peter Pain
[23]CFPCrossFit PickeringM40
Michael Cooper
[24]GAGARAGEATHLETEM40
Andrew Van Wyk
[25]Unaff.Unaffiliated (CAN)M40
Lynton Grice
[26]Unaff.Unaffiliated (CAN)M40
Andrew Jarvis
[27]Unaff.Unaffiliated (CAN)M40
Nick Robson
[28]Unaff.Unaffiliated (CAN)M40
Lance Campeau
[29]CAMBRCCambridge Rowing ClubM40
Brian Waddell
[30]SCLSCULLHOUSE RowingLM50
Tim Patterson
[31]SCLSCULLHOUSE RowingLM50
David Bordin
[32]SchSchullhouse RowingLM50
Mike Yu

Sun., 8:45 a.m. - Race 2 - M50, LM55, M55, LM60, M60, M70, M75, LM80+ 2000 meter

lanecodecrew
stroke
event
[1]Unaff.Unaffiliated (CAN)M50
Michael Mandel
[2]SCRCSt. Catharines Rowing ClubM50
Brian Van Helvert
[3]Unaff.Unaffiliated (CAN)M50
Andre Gordon
[4]SUB7SUB 7 Indoor Rowing ClubM50
Matthew Eades
[5]Unaff.Unaffiliated (CAN)M50
Andriy Stogornyuk
[6]SCLSCULLHOUSE RowingM50
David Fisman
[7]WSTRNWestern Rowing ClubM50
Peter Stiles
[8]Unaff.Unaffiliated (CAN)M50
Stephen Breen
[9]LSHSLaSalle Rowing ClubM50
Doug Diet
[10]DONDon Rowing ClubM50
Christoph Richter
[11]SCLSCULLHOUSE RowingLM55
Scott Patterson
[12]DONDon Rowing ClubLM55
Alex Motzek
[13]DONDon Rowing ClubM55
David Whitford
[14]SCLSCULLHOUSE RowingM55
Chris Job
[15]TRINBlessed Trinity High SchoolM55
Kurt Whitnell
[16]WSTRNWestern Rowing ClubM55
Andrew Smith
[17]Unaff.Unaffiliated (CAN)M55
Frans Bouwmans
[18]SCLSCULLHOUSE RowingM55
Robert Windrum
[19]SCRCSt. Catharines Rowing ClubM55
Craig Kozun-Young
[20]Unaff.Unaffiliated (CAN)M55
David Rose
[21]Lifetime AthleticsLM60
Richard Kilanski
[22]Unaff.Unaffiliated (CAN)LM60
Dale Evickson
[23]THUNThunder Bay Rowing ClubLM60
Carl Goodwin
[24]MRCMarkham Rowing ClubM60
Hugh Atkin
[25]ERCEdmonton Rowing ClubM60
Charles Rannells
[26]Unaff.Unaffiliated (CAN)M60
Alex Pond
[27]SBACSunnyside Beach Athletic ClubM60
Bryan Davies
[28]Unaff.Unaffiliated (CAN)M60
Jim Cole
[29]Unaff.Unaffiliated (AFG)M70
Brian Passmore
[30]Unaff.Unaffiliated (CAN)M70
Terry Chappell
[31]SLRCSt. Lawrence Rowing ClubM75
Arthur Pearse
[32]Unaff.Unaffiliated (CAN)LM80+
Bob Hawkins