Sun., 9:15 a.m. - Race 2 - LM50-80+, M50-80+ 2000 meter

pos.codecrew
stroke
event500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.WSTRNWestern Rowing ClubM5501:37.7(1)03:16.5(1)04:54.8(1)06:30.6(1)
Andrew Smith 01:37.701:38.801:38.301:35.830.0 spm
2.Unaff.Unaffiliated (CAN)M5501:40.7(2)03:20.9(2)04:58.8(2)06:36.7(2)+6.1
Frans Bouwmans 01:40.701:40.201:37.901:37.926.2 spm
3.Unaff.Unaffiliated (CAN)M6001:45.6(4)03:29.7(3)05:13.8(3)06:56.6(3)+26.0
Alex Pond 01:45.601:44.101:44.101:42.733.5 spm
4.WSTRNWestern Rowing ClubM5001:45.3(3)03:32.1(4)05:19.5(4)07:06.6(4)+36.0
Peter Stiles 01:45.301:46.801:47.401:47.129.7 spm
5.BARCBarrie Rowing ClubM5501:46.8(5)03:37.3(6)05:27.7(6)07:13.5(5)+42.9
Matt Gleben 01:46.801:50.501:50.401:45.828.7 spm
6.SCLSCULLHOUSE RowingLM5501:47.7(6)03:36.4(5)05:25.9(5)07:15.4(6)+44.8
Scott Patterson 01:47.701:48.701:49.501:49.530.0 spm
7.KCRCKansas City Rowing ClubLM5001:49.4(7)03:41.0(7)05:30.2(7)07:17.1(7)+46.5
Timothy Transiskus 01:49.401:51.601:49.201:47.025.5 spm
8.SCLSCULLHOUSE RowingLM5001:51.7(9)03:47.1(9)05:40.3(8)07:29.5(8)+58.9
David Bordin 01:51.701:55.401:53.201:49.230.7 spm
9.DONDon Rowing ClubM5001:51.9(10)03:46.7(8)05:41.8(9)07:36.3(9)+1:05.7
Horacio Tendilla 01:51.901:54.801:55.101:54.632.5 spm
10.SCLSCULLHOUSE RowingM5501:52.4(12)03:50.0(11)05:45.4(10)07:39.0(10)+1:08.4
Robert Windrum 01:52.401:57.601:55.401:53.629.2 spm
11.SCLSCULLHOUSE RowingM5001:49.8(8)03:48.2(10)05:48.0(11)07:45.8(11)+1:15.2
Chris Job 01:49.801:58.401:59.801:57.831.0 spm
12.BARCBarrie Rowing ClubM6001:55.6(14)03:53.7(14)05:52.7(14)07:45.9(12)+1:15.3
David Crann 01:55.601:58.101:59.001:53.228.5 spm
13.Unaff.Unaffiliated (CAN)M7001:58.8(17)03:57.8(17)05:55.1(15)07:46.7(13)+1:16.1
Terry Chappell 01:58.801:59.001:57.301:51.629.2 spm
14.SCLSCULLHOUSE RowingLM5001:54.6(13)03:52.7(13)05:51.9(13)07:46.8(14)+1:16.2
Tim Patterson 01:54.601:58.101:59.201:54.930.7 spm
15.Unaff.Unaffiliated (CAN)M6001:52.0(11)03:50.6(12)05:50.2(12)07:46.9(15)+1:16.3
Hugh Atkin 01:52.001:58.601:59.601:56.728.5 spm
16.Unaff.Unaffiliated (CAN)M5501:57.3(16)03:56.2(16)05:56.0(17)07:51.5(16)+1:20.9
David Rose 01:57.301:58.901:59.801:55.426.0 spm
17.Unaff.Unaffiliated (CAN)M6001:56.7(15)03:55.3(15)05:55.9(16)07:54.2(17)+1:23.6
Larry Pershin 01:56.701:58.602:00.601:58.325.7 spm
18.ARGNArgonaut Rowing ClubM7502:01.3(19)04:05.9(19)06:11.5(18)08:16.1(18)+1:45.5
Bob Bubba 02:01.302:04.602:05.602:04.630.2 spm
19.Unaff.Unaffiliated (CAN)M7002:00.7(18)04:03.8(18)06:11.5(18)08:18.3(19)+1:47.7
Martin Tammemagi 02:00.702:03.102:07.702:06.726.5 spm
20.Unaff.Unaffiliated (CAN)M6002:05.8(20)04:15.0(20)06:23.2(20)08:40.8(20)+2:10.2
Des Donovan 02:05.802:09.102:08.102:17.724.0 spm
21.Unaff.Unaffiliated (CAN)M80+02:15.5(21)04:32.2(21)06:50.5(21)09:06.9(21)+2:36.3
Bob Hawkins 02:15.502:16.702:18.302:16.332.3 spm
Unaff.Unaffiliated (CAN)M55   did not start
David Patterson 
UBUniversity at BuffaloLM65   did not start
Fred Luongo