datumwedstrijdnummerverenigingploegmutatie
zo 13:02H 2x OKE Okeanos crew has withdrawn after draw 
zo 11:09HOnerv C4+ ORC Orca 1 rower Marvin van der Meer has been replaced by Toine Braat
cox Toine Braat has been replaced by Marvin van der Meer 
zo 11:09HOnerv C4+ ORC Orca 5 rower Lars van Ockenburg has been replaced by Marvin van der Meer 
zo 11:09HOnerv C4+ ORC Orca 7 rower Mendel Schippers has been replaced by Lucas van Wijngaarden
cox Sjoerd Tubee has been replaced by Mendel Schippers 
zo 10:11HOnerv C4+ ORC Orca 6 rower Gijs Glastra has been replaced by Christiaan Hoffmann
rower Joost Lanjouw has been replaced by Martijn van der Veen
cox Christiaan Hoffmann has been replaced by Rianne Hart 
zo 10:09H 8+ EUR Euros cox Maxime Schoonbrood has been replaced by Jan Jongbloed 
zo 09:31D 4+ EUR Euros/Okeanos/Phocas rower Niki van der Struijf has been replaced by Eva Noortman 
zo 07:46HOnerv C4+ SKA Skadi 8 rower Charlie Biesbroeck has been replaced by Jort Boer 
zo 07:45HOnerv C4+ ORC Orca 10 crew has withdrawn after draw 
za 21:13HOnerv C4+ ASO Asopos 8 cox Marilyn da Cruz Freitas has been replaced by Yadi van Holst 
za 21:12HOnerv C4+ SKA Skadi 3 rower Michael van der Merwe has been replaced by Fabio Beerepoot Vasques 
za 21:12HOnerv C4+ SKA Skadi 6 rower Daan de Korte has been replaced by Alexander Zillikens 
za 21:12HOnerv C4+ SKA Skadi 7 rower Pieter Soels has been replaced by Nicholas Sassen
rower Stef Luijmes has been replaced by Koen van Cappelle 
za 21:12HOnerv C4+ SKA Skadi 8 rower Koen van Cappelle has been replaced by Charlie Biesbroeck 
za 21:11HErv C4+ SKA Skadi 2 rower Roy Averson has been replaced by Floris van Loon 
za 21:11HErv C4+ SKA Skadi 3 rower Kars Tjepkema has been replaced by Darius Bakker 
za 17:03DOnerv C4+ TRI Triton/Skadi cox Michelle van Olst has been replaced by Sophieke Jager 
za 16:49D 2x ASO Asopos 3 crew has withdrawn after draw 
za 16:17DOnerv C4+ ASO Asopos 5 rower Shannah Gennesse has been replaced by Annebel Keetels 
za 12:29H 4- EUR Euros 1 rower Jasper Kessels has been replaced by Fausto Visser 
za 12:28DOnerv C4+ PHO Phocas 2 rower Viviana Suichies has been replaced by Orfa Groen 
za 12:23DOnerv C4+ PHO Phocas 2  
za 10:00DOnerv C4+ GYA Gyas 17 rower Chantal Waalkes has been replaced by Ruth van der Laan
rower Willeke Klimp has been replaced by Jaline van Hartingsveldt
rower Iris Broek has been replaced by Bellefleur Plantenga
rower Eva van der Putten has been replaced by Frouke Vonk 
za 10:00DOnerv C4+ GYA Gyas 16 rower Ruth van der Laan has been replaced by Chantal Waalkes
rower Jaline van Hartingsveldt has been replaced by Willeke Klimp
rower Bellefleur Plantenga has been replaced by Iris Broek
rower Frouke Vonk has been replaced by Eva van der Putten 
za 09:11D Selectie 4* TRI Triton cox Damien Guillon has been replaced by Amy Hack 
za 08:54D 4* DDS DDS  
za 08:10DOnerv C4+ SAU Saurus 8 rower Elisa van Winkel has been replaced by Jenny Ojanpera 
za 07:00D 4* DDS DDS Wissel stuurvrouw 
za 05:57DOnerv C4+ PRO Proteus 1 rower Roxy Piet has been replaced by Cathelijn Bogers
rower Danique Buchner has been replaced by Brenda Giling 
za 05:56HErv 4+ (NB) PRO Proteus 1 rower Alec Hoogerwerf has been replaced by Yannick van Til 
25-10-2019 20:47D 4+ EUR Euros/Okeanos/Phocas rower Sofia Schwald has been replaced by Nienke Schijfsma
cox Suzanne Eggels has been replaced by Wouter Kockelkoren 
25-10-2019 20:35HOnerv C4+ SKO Skøll 7 rower Joost Schwarz has been replaced by Thom Hesse 
25-10-2019 20:35D Selectie 4* PRO Proteus 2 cox Kathlijn Wessels has been replaced by Ashraf Morra 
25-10-2019 19:50HOnerv C4+ ORC Orca 6 cox Rianne Hart has been replaced by Christiaan Hoffmann 
25-10-2019 19:49HOnerv C4+ SAU Saurus 4 rower Giorgio Zanichelli has been replaced by Joris van den Boom
rower Conor Philippe Chossis has been replaced by Dhruv Savadekar
cox Annelies van Engelen has been replaced by Gerben Prikanowski 
25-10-2019 18:30H 8+ PRO Proteus 1 cox Esmee Talens has been replaced by Mina Boogaard 
25-10-2019 18:30D Selectie 8+ SKO Skøll rower Fleur Bleeker has been replaced by Kris de Maat
rower Noor Grimberg has been replaced by Fleur Bleeker
rower Bobbie Fabels has been replaced by Noor Grimberg
rower Amber Hurry has been replaced by Bobbie Fabels
rower Gabriella Bliek has been replaced by Amber Hurry
rower Kris de Maat has been replaced by Gabriella Bliek
rower Iris Neijzen has been replaced by Maud Feenstra
rower Maud Feenstra has been replaced by Iris Neijzen 
25-10-2019 18:28HOnerv C4+ PRO Proteus 18 rower Mai Scheer has been replaced by Owen van Hooff 
25-10-2019 18:28HOnerv C4+ PRO Proteus 17 rower Robbert Grobben has been replaced by Mikal Janssen
rower Yoari Karelsz has been replaced by Daan te Rietmole
rower Edwin Klinkenberg has been replaced by Yoari Karelsz
cox Ruben Frans has been replaced by Robbert Grobben 
25-10-2019 18:27H Selectie 8+ (Cat. B) PRO Proteus rower Siam Vandervorst has been replaced by Neal Chang Sing Pang
rower Neal Chang Sing Pang has been replaced by Siam Vandervorst
rower Emre Karaosmanoglu has been replaced by Philippe van Mastrigt
rower Philippe van Mastrigt has been replaced by Emre Karaosmanoglu
rower Martijn de Haas has been replaced by Ids Oostmeijer
rower Ids Oostmeijer has been replaced by Martijn de Haas
rower Merlin Pielich has been replaced by Huub Visser
rower Huub Visser has been replaced by Merlin Pielich 
25-10-2019 18:26DOnerv C4+ SKO Skøll 16 rower Lyfke Bergsma has been replaced by Lisa Hooftman 
25-10-2019 18:26DOnerv C4+ SKO Skøll 1 rower Lyfke Bergsma has been replaced by Fleur Goossens
cox Fleur Goossens has been replaced by Lyfke Bergsma 
25-10-2019 16:01DOnerv C4+ SKA Skadi 4 cox Ieke de Boer has been replaced by Noor Eliens 
25-10-2019 15:13D 4* DDS DDS  
25-10-2019 15:12HOnerv C4+ NJO Njord 1 cox Sascha Frinking has been replaced by Anna Schapers 
25-10-2019 15:12HOnerv C4+ NJO Njord 6 rower Boris Rots has been replaced by Hugo Koster
rower Rik Reimus has been replaced by Boris Rots
rower Bram Middel has been replaced by Rik Reimus
rower Hugo Koster has been replaced by Bram Middel 
25-10-2019 14:18DOnerv C4+ SKA Skadi 6 rower Eleonore Boekhorst has been replaced by Lotte ten Koppel 
25-10-2019 13:29DOnerv C4+ GYA Gyas 16 rower Bellefleur Plantenga has been replaced by Ruth van der Laan
rower Ruth van der Laan has been replaced by Jaline van Hartingsveldt
rower Jaline van Hartingsveldt has been replaced by Bellefleur Plantenga
rower Fabienne Bax has been replaced by Frouke Vonk 
25-10-2019 13:28DOnerv C4+ GYA Gyas 17 rower Frouke Vonk has been replaced by Iris Broek
rower Iris Broek has been replaced by Eva van der Putten 
25-10-2019 13:27HOnerv C4+ ORC Orca 5 rower Lion Pol has been replaced by Lars van Ockenburg 
25-10-2019 12:26D 4+ SAU Saurus cox Annelies van Engelen has been replaced by Lotte Gommers 
25-10-2019 12:25HOnerv C4+ AEG Aegir 2 rower Antonie Smit has been replaced by Julian Roffel 
25-10-2019 12:25HOnerv C4+ NJO Njord 7 rower Sjoerd de Vreeze has been replaced by Tim Greven
rower Nikola Blom has been replaced by Floris Kouffeld 
25-10-2019 12:25DOnerv C4* NJO Njord 2 rower Merel Roos has been replaced by Valerie Voorkamp 
25-10-2019 11:10DOnerv C4+ SAU Saurus 6 rower Femke van der Drift has been replaced by Olivia Currie 
25-10-2019 10:57DOnerv C4* SAU Saurus 3 rower Jasmine Beelen has been replaced by Femke van der Drift
cox Annelies van Engelen has been replaced by Gregor Stolte 
25-10-2019 10:18DOnerv C4+ SAU Saurus 1 cox Annelies van Engelen has been replaced by Gerben Prikanowski 
25-10-2019 10:18DOnerv C4+ SAU Saurus 6 cox Annelies van Engelen has been replaced by Hansje Visser 
25-10-2019 10:18DOnerv C4* SAU Saurus 1 cox Annelies van Engelen has been replaced by Eline Peeters 
25-10-2019 10:14DOnerv C4* SAU Saurus 2 cox Annelies van Engelen has been replaced by Gerben Prikanowski 
25-10-2019 10:14HOnerv C4+ SAU Saurus 1 cox Annelies van Engelen has been replaced by Hansje Visser 
25-10-2019 10:14HOnerv C4+ SAU Saurus 2 cox Annelies van Engelen has been replaced by Gerben Prikanowski 
25-10-2019 10:14HOnerv C4+ SAU Saurus 3 cox Annelies van Engelen has been replaced by Hansje Visser 
25-10-2019 10:06DOnerv C4+ SAU Saurus 8 cox Annelies van Engelen has been replaced by Eline Peeters 
25-10-2019 10:05DOnerv C4+ SAU Saurus 4 cox Annelies van Engelen has been replaced by Gregor Stolte 
25-10-2019 10:05DOnerv C4+ SAU Saurus 5 cox Annelies van Engelen has been replaced by Noortje van den Bergh 
25-10-2019 10:02DOnerv C4+ SAU Saurus 2 cox Annelies van Engelen has been replaced by Hansje Visser 
25-10-2019 10:02DOnerv C4+ SAU Saurus 7 cox Annelies van Engelen has been replaced by Gerben Prikanowski 
25-10-2019 10:02DOnerv C4+ SAU Saurus 3 cox Annelies van Engelen has been replaced by Eline Peeters 
25-10-2019 09:32DOnerv C4+ TRI Triton 4 cox Aixa Brinkhorst has been replaced by Michelle van Olst 
25-10-2019 09:32H 4+ ASO Asopos cox Jennifer van Teeffelen has been replaced by Fiona van de Haar 
25-10-2019 09:32HOnerv C4+ TRI Triton 1 cox Jet Boverhuis has been replaced by Reinet Hagen 
25-10-2019 09:32HOnerv C4+ TRI Triton 3 cox Reinet Hagen has been replaced by Jet Boverhuis 
25-10-2019 09:31HOnerv C4+ TRI Triton 4 cox Reinet Hagen has been replaced by Gillian de Zwart 
25-10-2019 09:31HOnerv C4+ TRI Triton 5 cox Gillian de Zwart has been replaced by Damien Guillon 
25-10-2019 09:31HOnerv C4+ TRI Triton 6 cox Gillian de Zwart has been replaced by Reinet Hagen 
25-10-2019 09:31HErv C4+ TRI Triton 1 rower Casper Triesscheijn has been replaced by Omri Blankestijn 
25-10-2019 09:31D Selectie 4* TRI Triton cox Mirthe Wissink has been replaced by Damien Guillon 
25-10-2019 09:30H 2x ASO Asopos 3 rower Jarno Hagelen has been replaced by Fabian Bos
rower Fabian Bos has been replaced by Jarno Hagelen 
24-10-2019 21:26DOnerv C4+ ASO Asopos 11 rower Jamie Sinnige has been replaced by Eef Benthem
rower Suzanne van Huizen has been replaced by Ellen Kemper
rower Ellen Kemper has been replaced by Suzanne van Huizen
rower Eef Benthem has been replaced by Jamie Sinnige
cox Koen van Rijn has been replaced by Daniel Hoekstra 
24-10-2019 21:26DOnerv C4+ ASO Asopos 9 rower Esmee Hakze has been replaced by Marianne Jol
rower Ruth Kuper has been replaced by Jikke van der Kamp
rower Jikke van der Kamp has been replaced by Ruth Kuper
rower Marianne Jol has been replaced by Esmee Hakze
cox Sebastiaan Vink has been replaced by Jennifer van Teeffelen 
24-10-2019 20:58DOnerv C4* SKA Skadi 2 cox Nienke van der Mast has been replaced by Elise van Riet 
24-10-2019 20:48HOnerv C4+ OKE Okeanos 8 rower Teije Langelaan has been replaced by Willem van der Hoeven
rower Willem van der Hoeven has been replaced by Maurice Schopping
rower Sander Boelsma has been replaced by Nickel Koch
cox Maurice Schopping has been replaced by Sander Boelsma 
24-10-2019 20:48DOnerv C4+ OKE Okeanos 4 rower Rosalie Buskermolen has been replaced by Claire van Gaalen
rower Sarah Kaptein has been replaced by Frédérique de Kinkelder
rower Merel Gerritse has been replaced by Yael Jansen
rower Frédérique de Kinkelder has been replaced by Rosalie Buskermolen
cox Claire van Gaalen has been replaced by Merel Gerritse 
24-10-2019 20:34H Selectie 8+ (Cat. A) PHO Phocas rower Artjom Sergeevich Tersteeg has been replaced by Jeroen Peters
rower Jesper Willems has been replaced by Artjom Sergeevich Tersteeg
rower Sten Postma has been replaced by Luc Heurneman
rower Luc Heurneman has been replaced by Maarten Cornelissen 
24-10-2019 20:34HOnerv C4+ EUR Euros 7 rower Jan-Willem Nijhuis has been replaced by Yorrit van de Kamp 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ PHO Phocas 8 rower Isa van der Wagt has been replaced by Anne van Duren 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 3 cox Jesse Ratan has been replaced by Ilse de Roo 
24-10-2019 19:31DOnerv C4* SKA Skadi 1 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Jesse Ratan 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 6 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Olivia Eijsbouts 
24-10-2019 19:31HErv C4+ SKA Skadi 1 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Sophieke Jager 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 5 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Anne Nieuwstraten 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ SKA Skadi 1 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Fleur de Jong 
24-10-2019 19:31HErv C4+ SKA Skadi 2 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Janna Spoon 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ PHO Phocas 2 rower Thomas Luijt has been replaced by Jesper Willems 
24-10-2019 19:31D 4+ OKE Okeanos 1 cox Evangeline Witkamp has been replaced by Roosmarijn Leeman 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 7 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Fleur de Jong 
24-10-2019 19:31DOnerv C4* SKA Skadi 2 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Nienke van der Mast 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ SKA Skadi 2 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Sophieke Jager 
24-10-2019 19:31DOnerv C4* SKA Skadi 3 crew has withdrawn after draw 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 4 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Sophieke Jager 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ GYA Gyas 8 rower Klaas Berbee has been replaced by Jeroen Kamphuis 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 1 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Noor Eliens 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ SKA Skadi 3 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Nienke van der Mast 
24-10-2019 19:31DErv C4+ SKA Skadi cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Roelof Dik 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ SKA Skadi 6 cox Britt Haug has been replaced by Mariska Meijs 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 8 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Suzanne Pankow 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ SKA Skadi 4 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Ieke de Boer 
24-10-2019 19:31DOnerv C4+ SKA Skadi 5 cox Suzanne Pankow has been replaced by Suzanne van Drieenhuizen 
24-10-2019 19:31HErv C4+ SKA Skadi 3 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Fleur de Jong 
24-10-2019 19:31DErv 4+ (NB) OKE Okeanos cox Frederique van Geel has been replaced by Roosmarijn Leeman 
24-10-2019 19:31HOnerv C4+ SKA Skadi 2 cox Maarten Stinenbosch has been replaced by Ieke de Boer 
24-10-2019 19:31H Selectie 8+ (Cat. A) GYA Gyas rower Joost Sombekke has been replaced by Klaas Berbee 
23-10-2019 23:12DOnerv C4+ EUR Euros 4 crew has withdrawn after draw 
23-10-2019 23:12HOnerv C4+ AMP Amphitrite rower Tjalle van Buuren has been replaced by Damon Vermeeren
cox Myrthe Talacua has been replaced by Louise van Giezen 
23-10-2019 23:11HOnerv C4+ BOR Boreas 1 rower Nils de Boer has been replaced by Niels Stegeman 
23-10-2019 23:10DOnerv C4+ EUR Euros 3 rower Ismay Spijker has been replaced by Evana Reuvers