Sunday Redrawn
The Sunday J14-15 Regatta has been redrawn

Sat, 15:34 - Race 138 - Women's 4- Time Trial

fastest 7 => FA, 8 - 14 => FB, other => FC

pos.codecrew
stroke
numberfinishqualification
1.LDRLeander Club A42006:50.4(1)FA
 Katie King-Smith
2.MBCMolesey Boat Club41706:52.7(2)FA
 Hannah Medcalf+2.3
3.TSSTideway Scullers School E41607:01.8(3)FA
 Kristina Stone+11.4
4.LRCLondon Rowing Club A42707:03.2(4)FA
 Marije Plak+12.8
5.LDRLeander Club B42407:03.4(5)FA
 Oluwaseun Olubodun+13.0
6.VRCVesta Rowing Club41807:06.9(6)FA
 Rebecca Kelly+16.5
7.MARMarlow Rowing Club A42207:07.3(7)FA
 India Mattocks+16.9
8.TSSTideway Scullers School F42507:09.8(8)FB
 Katherine Jayne-Coupe+19.4
9.NRCNottingham Rowing Club A42307:14.3(9)FB
 Jade Harding+23.9
10.MARMarlow Rowing Club B42107:23.0(10)FB
 Holly Furniss+32.6
11.UCOUniversity College (Oxford) Boat Club A43207:24.9(11)FB
 Hannah Farley+34.5
12.CABCantabrigian Rowing Club43307:32.8(12)FB
 Jennie Astley+42.4
13.LEELeeds Rowing Club A43107:35.5(13)FB
 Brooke Preston+45.1
14.SPGSt Pauls Girls School Boat Club43907:41.5(14)FB
 Leia Bearelly+51.1
15.CURCurlew Rowing Club A42907:43.3(15)FC
 Anita Jeff+52.9
16.PHSPutney High School Boat Club A43607:46.8(16)FC
 Isabella Locke+56.4
17.PHSPutney High School Boat Club B43507:59.1(17)FC
 Cassandra Spence+1:08.7
18.LRCLondon Rowing Club B43708:03.1(18)FC
 Dawn Brooks+1:12.7
NRCNottingham Rowing Club B430did not start
 Brontë Holden

Sat, 19:26 - Race 170F - Women's 4- Final C

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.CURCurlew Rowing Club A[4]01:57.35(1)04:05.29(1)06:13.11(1)08:17.94(1)
 Anita Jeff02:07.9402:07.8202:04.83
2.PHSPutney High School Boat Club A[5]02:01.94(3)04:08.08(2)06:15.75(2)08:21.95(2)
 Isabella Locke02:06.1402:07.6702:06.20+4.01
3.PHSPutney High School Boat Club B[3]02:01.69(2)04:13.44(3)06:23.96(3)08:33.06(3)
 Cassandra Spence02:11.7502:10.5202:09.10+15.12
4.LRCLondon Rowing Club B[6]02:05.72(4)04:19.20(4)06:32.44(4)08:42.25(4)
 Dawn Brooks02:13.4802:13.2402:09.81+24.31

Sat, 19:32 - Race 171G - Women's 4- Final B

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.TSSTideway Scullers School F[5]01:50.79(1)03:47.42(1)05:44.07(1)07:41.48(1)
 Katherine Jayne-Coupe01:56.6301:56.6501:57.41
2.NRCNottingham Rowing Club A[4]01:51.46(2)03:48.38(2)05:47.71(2)07:46.47(2)
 Jade Harding01:56.9201:59.3301:58.76+4.99
3.UCOUniversity College (Oxford) Boat Club A[3]01:53.51(3)03:53.65(3)05:55.25(3)07:55.57(3)
 Hannah Farley02:00.1402:01.6002:00.32+14.09
4.MARMarlow Rowing Club B[6]01:55.26(4)03:57.04(4)05:58.26(4)07:56.63(4)
 Holly Furniss02:01.7802:01.2201:58.37+15.15
5.LEELeeds Rowing Club A[2]01:58.06(6)04:01.42(5)06:04.86(5)08:07.79(5)
 Brooke Preston02:03.3602:03.4402:02.93+26.31
6.CABCantabrigian Rowing Club[7]01:57.09(5)04:02.09(6)06:08.21(6)08:14.33(6)
 Jennie Astley02:05.0002:06.1202:06.12+32.85
7.SPGSt Pauls Girls School Boat Club[8]02:01.07(7)04:09.12(7)06:18.24(7)08:23.28(7)
 Leia Bearelly02:08.0502:09.1202:05.04+41.80

Sat, 19:38 - Race 172H - Women's 4- Final A

pos.codecrew
stroke
lane500m1000m
interval
1500m
interval
finish
interval
difference
1.LDRLeander Club A[4]01:45.88(1)03:36.89(1)05:29.27(1)07:20.20(1)
 Katie King-Smith01:51.0101:52.3801:50.93
2.MBCMolesey Boat Club[5]01:47.91(3)03:40.33(2)05:33.23(2)07:24.66(2)
 Hannah Medcalf01:52.4201:52.9001:51.43+4.46
3.LDRLeander Club B[2]01:50.34(5)03:43.36(4)05:36.71(3)07:28.52(3)
 Oluwaseun Olubodun01:53.0201:53.3501:51.81+8.32
4.TSSTideway Scullers School E[3]01:47.07(2)03:42.58(3)05:37.51(4)07:31.18(4)
 Kristina Stone01:55.5101:54.9301:53.67+10.98
5.MARMarlow Rowing Club A[1]01:49.56(4)03:44.32(5)05:39.45(5)07:33.63(5)
 India Mattocks01:54.7601:55.1301:54.18+13.43
6.LRCLondon Rowing Club A[6]01:52.08(6)03:48.39(6)05:45.12(6)07:40.23(6)
 Marije Plak01:56.3101:56.7301:55.11+20.03
7.VRCVesta Rowing Club[7]01:52.08(6)03:52.54(7)05:49.77(7)07:46.92(7)
 Rebecca Kelly02:00.4601:57.2301:57.15+26.72